Diş estetiği

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve EU1 tarafından 6 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Diş estetiği (Cosmetic- Estetic Dentistry) ' nin amacı nedir?

--------------------------------------------------------------------------------

Dişler, dudaklar ve dil ağız yapısını; ağız,burun, kaş ve gözler yüz yapısını belirler. Dişlerdeki yapısal veya şekilsel bir bozukluk ağzın görünümünü, bu da dolaylı olarak yüzün görünümünü değiştirir. Aynı zamanda ağız, dudaklar ve dişler sevimli bir gülüşün temel taşlarıdır.Bu bölgedeki bir kusur kişilerin gülmekten korkmalarına neden olmaktadır.
    Dişlerdeki eksiklik veya şekil bozukluğu dudak şeklini etkilediği için ağız çevresinde çeşitli asimetrik görünümler ve istenmeyen kıvrımların oluşumuna neden olabilir. Estetik olarak yenilenmiş dişler ağız çevresinin görünümünü gençleştirir.
    Estetik ve uyumun bir bütün olduğu düşünülürse; özellikle yüz bölgesinde gerçekleştirilen estetik müdahalelerle birlikte dişlerin de sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşturulması, elde edilen sonucu daha başarılı kılacaktır. Bu amaçla, estetik cerrahi ameliyatlarıyla birlikte, ortodondist , çene cerrahı veya diş hekimi tarafından ağız ve dişe yönelik eşzamanlı operasyonlar gerçekleştirilir.
    Estetik diş operasyonları (cosmetic dentistry procedures) ne tür müdahaleleri içerir?
    Diş beyazlatma(Bleaching-Whitening), Diş diziliminin düzenlenmesi (Contouring), Dişin şeklini değiştirme veya büyütme ( Bonding-adeziv system ),Laminat kaplama, Kuron kaplama (Crowns) , İnlay-onlay, İmplantlar, Hareketli-sabit köprüler (bridges), Dolgular (Fillings), Ortodontik müdahaleler, Diş eti cerrahisi (Gum surgery).

2. 5 Ekim 2008
  3. s.evren

s.evren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    mrb ben çalışıyorum ssklıyım 12 yaşında kızım var ve ortodonti tedevisi gerekiyor ssk ya bağlı bu işi iyi yapan dr. varmı? bilgilerinizi bekliyorum

4. 27 Ocak 2009
  5. jayjay

jayjay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    s.evren hıc vakıt kaybetmeden gıdın
    bır de okluzyon bozukluk var mı onu da hatırlatın dr bazen farketmıyor dalgınsa
    yanı dislerin boyları esıt degılse vs, sonradan yüz simetrisini etkiliyor
    ssk bence ılgılenıyorlar ,

6. 27 Ocak 2009
  7. jayjay

jayjay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benım kızkardesım dıslerını yaptırdı porselen zırkonyum
    hic guzel olmadı becerıksız dr u dıse dogal gorunsun dıye doku vermek dıye bı uygulamaları var
    cam gıbı oluyor ya bu madde
    dogal gorunsun dıye ustunu cızıyorlar
    bızım akıllı dr cok cızmıs bı acaıp oldu

8. 27 Ocak 2009
  9. jayjay

jayjay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben de dıslerıme de bır uygulama yaptırıcam onlerı uzatıcam cok genc gorunuyor ınsan o zaman

10. 27 Ocak 2009
  11. LolaBunny

LolaBunny yokumbenbaglantmıkestiler Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    onu ben de çok istiyorum da hilary duff yaptırmıştı çok komik oldu sen ne düşünüyorsun?