Dış gebe miyim yoksa ltf yardım edin..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nina23 tarafından 18 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Mart 2009
    Konu Sahibi : nina23
  1. nina23

nina23 oğlum EGE'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba aranıza yeni katıldım.en son 5 şubatta regl oldum 14 gün geçti olmadım.idrar testi yaptım pozitif çıktı yani ikinci çizgi birazcık silikti..
    2gün sonrada kan testi yaptırdım ve sonuç 468,91 çıktı yani 1-2 haftalık hamıle görünüyorum sonuçta ama ultrasonda bakıldığında hiç birşey göremedi doktor belki kesesi gelişmemiş olabilir dedi ve 10 gün sonra gel dedi.bugunde kahverengi bir leke geldi benden ve korktum hemen doktora gittim..
    dış gebelik olablir dedi :çok üzgünüm:ve ya farkında olmadan düşük yapıyr olabilirsin dedi.tekrar kan testi istedi bugun sonuç 986,01 çıktı bu da 2-3 haftalık gebelik değeri .. ve ultrasonda hiçbişi görünmyr çok korkuyorumsenağlamap.tesi gel yine bakalım bu seferde görünmez ise dış gebelik olabilir dedi..
    lüften sizin desteğinze ihtiycm var bu konu hakkında bilgisi olan yazsın ltf.:a015:ALLAH'IM YARDIM ET :Saruboceq:
    :

2. 18 Mart 2009
  3. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım değerin artmış gözüküo dış gebelik için dr un bence birkaç test daha istemeli. kese 5-6 haftadan önce gözükmez zaten ancak vajinal ultrason ile görürülebilrse görülür. o yüzden içini ferah tut. düşük yapsan değer artmaz azalır. kanaman düşükten şüphelendirebilir tabi ama değer atışı var p.tesi bence tekrar test yapıp git derim eğer değer artıyorsa güzel. ayrıca benim bi arkadaşımda 6 haftalık olana kadar kanda değeri bile çıkmamıştı.

4. 18 Mart 2009
  5. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım sanırım düşük yapıyosun o 400lü değerin 10 gün içinde çok yükselmesi gerekir. ban da öle olmuştu. dış gebelik için 2 günde bir kan testi yaptırır ,kan sayımı yaptırır. eğer kan değerin azalıyosa düzenli kendiliğinden düşücek dmektir. benim öyle oldu.dış gebelik değildi. umarım seninde değildir.

6. 18 Mart 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bilemiyorum benimki 6. haftada görundu ultrasonda ılk kez. umarım hakkında hayırlısı olur. doktor ortada kesın bısey yokken nıye uzduyse senı. bazı doktorlara cok kızıyorum.

8. 19 Mart 2009
  9. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    herkes birseyler yamiz ama ben dis gebelik gecirdim, ben de sana en dogrusunu yazayim.

canim degerinin kac oldugu degil iki gunde bir ikiye katlayip katlamadigi onemlidir. mesela 468 baktirdigin ne gun idi, 900 lu deger ne gun cikti? arada 2 gun varsa problem yok. ama tutup da 5 gun gecince ilk kan baktirdigindan degerin duzenli artmiyor demektir. bu da ya dis gebelik ya da dusuk habercisi olabilir.

bende hamileligimin basindan beri lekelenme geldi. ama degerim hep ikiye katladigi icin doktor dis gebelikten suphelenmedi, olabilir normal dedi ama malesef dis gebelikmis ve tupume zarar verene kadar anlamadik. yani keseyi gormek icin senin gibi 14 gun sonra cagirdi. aslind aiki gun sonra cagirsa kese gorunmeyecek ama degeriom 2000 olacak. demeliydi ki 2000 iken kese gorunmeliydi yok, dis gebelik o zaman. hemen ilacla mudehale edilebilirdi tupumun alinmasi gerekirken.

su anda kesenin gorunmemesi normal canim. cdoktorun sana soylemeli idi. kese en az 1500-2000 civarinda gorunur.

bence eger icini rahatlatmak istiyorsan iki gun sonra kan testi yaptir ve kesene bakit. 900 lu ya degerin. iki gun sonra 1900-2000 civari olmasi lazim ve kesenin haydi haydi gorunmesi lazim.

ihmal etmemeni tavsiye ederim. 10 gun bekleyip icin icini yiyecegine git baktir. rahatlarsin. eger kesen gorunuyorsa nu lekelenme normal kabul ediliyopr ve doktorlar progestan hapi veriyorlar. bu hap zararli degil. bebegin daha iyi tutunmasini sagliyor. yani benim TR deki doktorum hamile oldugundan suphelensen bile gunde 3 tane al demisti. yani hicbir zarari yok. zaten lekelenme diye arattir okuyacaksin. herkes kullandi bu ilaci. ama kese gorunmezse kullanma. o zaman dis gebelik ihtimali yuksek.

eger bhcg 1900-2000 cikmazsa da cikan degeri yaz. yorum yapalim. ama umarim degerin yukselir ve umarim keseyi gorurusun.

inan bana bu konuyu arastira arastira prof olduk. yazdiklarim kulaktan dolma seyler degildir. bizzat internetten arastirilarak yazilmis bilgilerdir.

10. 19 Mart 2009
  11. Civciv81

Civciv81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

arkadaşlar bende gecirdim ve kibelenin tüm dediklerine bende katılıyorum.
    özellkle bhcg 400 küsür iken doktorun kese görmeye çalışması cok ama cok garip.
    1000 lerden sonra gözükür.
    doktor bunu bilmiyorsa vay haline.

bende 2 günde bir ölçtürerek kesin dış gebelik teşhisi konmuştu.
    benim kibbele gibi normal görünümde katlayıp gitmiyordu.
    aynı seviyelerde 2 ileri 1 ger yapıyordu, teşhisim daha kolay oldu bu yüzden.

ihmale gelmez arkadaşlar.
    en ufak tereddütünüz varsa, lütfen gidin doktora, gerekirse başka doktora gidin.

12. 19 Mart 2009
  13. brcsrkn

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ya benim kafam karıştı 1613 lü değerle gittim dr a göremeyiz ama bi bakalım dedi sonra 2mm olarak bişey gördü acaba başka bişeyi kese zannetmiş olabilirmi benim değerim artışları 1613 te 3816 ya çıktı ben dış gebelikte böle yükselmez sanıodum şimdi benimki dış gebelik olabilirmi acaba

14. 19 Mart 2009
  15. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun cnm ya
    bhcg yi yaptırdığın günler çok önemli cnm onları yazarsan daha kolay olur

16. 19 Mart 2009
  17. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    cnm dış gebeliktede değerler yükselebilir hatta 6000lere kadar çıkabilir
    ama dr.un keseyi görmüş sorun yok demekki
    endişe etme

18. 19 Mart 2009
  19. brcsrkn

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür edrim beyaz16cım ptesiden sonra kesinleşek bebişi ondan sonra bende daha rahat olurum :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.