Dış gebelik geçirip tüpü alınan ve tekrar hamile kalan varmı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve LEYDIIII tarafından 17 Kasım 2008 başlatılmıştır.

17 Kasım 2008
    Konu Sahibi : LEYDIIII
  1. LEYDIIII

LEYDIIII yaşama sebebim geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben bundan 6 ay evel dıs gebelik gecridim cok sevinmiştim ama hamileyimdie malesef dısgebelikle sonuclandı 4 senelik evliyim 4 senede 1 kez hamiş oldumoda dı gebelikoldu şimdi sağ tüpüm alındı ve 6 aydır neyzıkki yine olmuo ve cok korkuorum bana yardımcı olabilcek tecrübeli arkadaslar varsa bekliyorum önerilerinizi:çok üzgünüm:a.s.

2. 17 Kasım 2008
  3. LEYDIIII

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :sm_confused::1no2:tek talihsiz benmiyim kimse yokmu sesimi duyan :çok üzgünüm:

4. 17 Kasım 2008
  5. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım kafanı rahat tut bu işin tek çaresi takmamak.
    Bende dış gebelik geçirdim senden farkı tüpüm alınmadı bu benim daha şanslı oldugum anlamına gelmiyor aslında tüp hasarlı oluyor ve tekrar dışgebelik riski geçirme oranıda artıyor. Tek yumurtalıkla çok rahat gebe kalabilirsin. Ben şuan hamileyim. Nasıl hamile kaldım dersen önceleri çok üzüldüm çok düşündüm düşünmemek elde değil tabiiki sonra dedimki amman olursa olur olmassada folik asit kullanıyordum onu bile bıraktım .Okadar boşladım yani ve şimdi hamileyim.Allah sanada nasip etsin inşallah. sevgiler :-))))

Pelin Acr bunu beğendi.
  6. 17 Kasım 2008
  7. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben de temmuzda dis gebelik oldu. ilk gebeligimde. sol tupum alindi. ben de dort aydir deniyorum.

ben yurtdisindayim simdi elimden beklemekten baska bir sey gelmiyor. ama yazin Tr ye donecegiz tamamen. o zaman ilk isim rahim filmi ile diger tupum tikali mi ona bakmak. ayrica sag tarafim yumurtluyor mu kontrol ettirmek.

sen de yap. bak bakalim diger tarafin aciksa ve tup olan tarafinda yumurtlaman normalse hic korkma.

kafana takmadigin surece oluyor. biraz kendini serbest birak oluruna birak.

ben gun saymakla vs olmayacagini ogrendim, gerci elde degil sayiyorum ama engel olmak istiyorum. Kismet olunca 3-4 gunluk sperm ile hamile kaliyorlar. kismet olmayinca tup bebek yaptirip, en kaliteli yumurtalar ve spermler secilip 3-5 tane embriyo rahime konulsa bile olmuyor. daha ne olsun.

o sebple once sorun var mi yok mu baktir. yoksa emin ol olacaktir.

8. 17 Kasım 2008
  9. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım ablam dışgebelik geçirdi tek tüpü alındı ve şu an 3 aylık hamile.. darısı başına

10. 18 Kasım 2008
  11. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    hanimlar cok onemli bir soru. benim dis gebelik belirtim olmadi sadece kahverengi lekelenme idi. sizde bu lekelenme hic olmayan da var mi? yani ayni normal hamileleik gibi sorunsuz ama sonradan dis gebelik cikan var mi?

12. 18 Kasım 2008
  13. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende geçen sene dış gebelik geçirdim ve hala hamile kalamadım....

kibele canım senin soruna gelince evet benimde kahverengi lekelenmelerim vardı ilk başta dr. gittim kan testinde çıkınca bana progestan verdi ve onu kullandım ve lekelenmem kesildi.... onun haricindede ne ağrım ne sızım hiçbirşeyim olmadı bazılarının hergün ağrısı olurmuş benimki belirtisizdi taki 6 hafta 4 güne geldik ogün sabah kahverengi lekelerim geldi ben korktum düşük falan zannettim akşama kadar sancı çektim etimden et koptu sanki doğum sancısı bu olsa gerek akşama dr. randevum vardı benimki sürpriz oldu çünkü ben ogün bebişimi görmek için randevu almıştım ve ne tesadüftürki o günde sancılarım tuttu ve herşey ogün oldu ve bitti....

14. 18 Kasım 2008
  15. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bende hiç kahverengi lekelenme olmamıştı. ..Normal hamilelik gibydi ama bhcg testlerinde yeterince katlamıyordu doktor şüphesi ve vajinal ultrasonla teşhis kondu.

16. 18 Kasım 2008
  17. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.711
    Ödül Puanları:
    238
    geçen sene ocak ayında bende dış gebleikden ameliyat oldum ve sağ tüpüm alındı.. ama şuan 11 haftalık hamileyim.. üzülme canım. herşey zamanını bekliyor.. bende tek tüple kaldım.. Rabbim herşeyin hayırlısını versin inşş.. amin..

Melinx bunu beğendi.
  18. 28 Kasım 2008
  19. LEYDIIII

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    HAYIRLI OLSUN BİTANEM ALLAH NASİB ETSİN KUCANA ALMAYI DUA EDİCEM SENDE BAAN DUA ET :KK43: ARTIK AĞLAMAKTAN ÜZÜLMEKTEN BIKTIM:Saruboceq: