dış gebelik konusunda bilgisi olanlar lütfen yazsın

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yamukprenses tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

20 Aralık 2009
    Konu Sahibi : yamukprenses
  1. yamukprenses

yamukprenses Çoban torunu,yörük kızı,gururlu... ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    12.260
    Ödül Puanları:
    288
    Arkadaşlar geç döllenmeyle oluşan bir hamilelliğim var;ancak doktor ultrasonda keseye bakınca kese tüpe çok yakın dedi ama açıkça dış gebelik demedi,sizi sık sık kontrol etmemiz lazım dedi,ben de gördüm,minnacık nokta gibi bir kese ama rahmin çok kenarındaydı.Acaba dış gebelik mi var bende,başından geçenler veya bu konuda bilgisi olanlar lütfen yazsın.teşekkürler,moralim acayip bozuk.

2. 20 Aralık 2009
  3. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim başımdan geçti canım ne yazıkki ama doktor dış gebeliken şüpelenseydi 2 günde bir beta hcg isterdi çünkü ihmale gelecek bişey değil.

4. 21 Aralık 2009
  5. pinkaya87

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım sormak istediğin aklına takılan bişey varsa banasorabilirsin. çünkü bende o durumdayken en ufak bi umut arıyordum

6. 21 Aralık 2009
  7. yamukprenses

Beğenildi:
    12.260
    Ödül Puanları:
    288
    senin ne oldu canım,ne olur yaz,hcg değerlerin nasıldı,kese neredeydi ne olur hepsini yaz burdaysan

8. 21 Aralık 2009
  9. yamukprenses

Beğenildi:
    12.260
    Ödül Puanları:
    288
    benimkisi galiba geç yumurtlamaydı,adet olmam gereken ilk gün hcg beta değerim 5,41 iki gün sonra 25 kusur,iki gün sonra 60,96 beş gün sonra 643 falandı,sonrada baktırmadım ve kese için doktora gittim işte,geriside yukarıda yazıyor canımanlat ne olur.Sanada çok büyük geçmiş olsun,umarım bebişin olur.Amin.

10. 21 Aralık 2009
  11. pinkaya87

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 3 haftalıkken bthcg testim 4600 çıktı sonra ya ikiz yada mol gebelik dediler. bebekte şimdi aklıma gelmiyor. tüplrin içindeydi galima sonra 33 günlükken hafifi kanamam oldu gittim değeri 6600 çıktı anormal bi şekilde artmış. doktorum alttan muayene etti ve dış gebelik olduğunu anladı kanamam başladığı için beni ameliyata aldılar sezeryan oldum ama sanmıyorum senin öyle bişey olsun. bende senin gibi içimi kötü tutum aslıknda kendim yaptım içini ferah tut:teselli:

12. 21 Aralık 2009
  13. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    keseyi görüyor olması bence oldukça olumlu bir durum.Kese büyüdükçe durumda netlik kazanacaktır.Şiddetli ağrıların,kahverengi akıntıların vs varmı canım peki??

14. 21 Aralık 2009
  15. yamukprenses

Beğenildi:
    12.260
    Ödül Puanları:
    288
    çok geçmiş olsun canım,delirmek üzereyim,günler geçmek bilmiyor,hiçbir hamilelik belirtim yok,offf off.Sen ilk keseyi görmeye gittiğinde görmüşmüydün keseyi,nerdeydi?

16. 21 Aralık 2009
  17. dış gebelik hem anne adayı ve hem bebek için hayati tehlike taşıyan bi gebelik ve anne adının tüplerinden biri alınıyor benim bildiğim kadarıyla ve dış gebelik anne adayı içinde bebek içinde tehlike arz eden bi gebeliktir

18. 21 Aralık 2009
  19. yamukprenses

Beğenildi:
    12.260
    Ödül Puanları:
    288
    yok canım hiç ağrım sızım yok,kahve yada kırmızı akıntım da yok,ama ultrasonda tüpe yakın dedi,sadece şüphe dedi,kesin dış gebelik demedi,korkuyorum.