Dış gebelik sonucu..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Makber tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Makber
  1. Makber

Makber (:Canımın canı büyüyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    Hepinize merhaba arkadaşlar ben 1 ay önce dış gebelik geçirmiştim bugün kontrol için doktoruma gittim.Herşey normale dönmüş yalnız biraz iltahaplanmam olmuş antibiyotik ve fitil verdi.Dış gebelik geçiren ve bu konuda bilgisi olan diğer arkadaşlar bana 3 ay dinlenme süresi olduğunu söylemişti ama doktorum bana istediğin zaman hamile kalabilirsin dedi mirmirmirmir bu kural daha önce uygulanıyormuş.Zaten her iki ihtimallede tekrarlaması %50 arttı.Sizden öğrendiğim folik asitide sordum doktoruma megadyn isminde bir ilaç yazdı.Aranızda bu ilacı kullanan oldumu?Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.Tek tüple nasıl olacak bilemiyorum ama inşallah en kısa sürede hamile kalırım.Hepinize teşekkür ediyorum...:enbuyukkk:

2. 22 Aralık 2008
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba.
    bende 2 aydır dış gebelik problemi yaşıyordum ama sona erdi çok şükür.
    sizinki zannedersem ameliyatla sonuçlandırıldı tek tüpdediğinize göre.
    ben kanamayla düşürdüm ama gene de doktorum en az 4 ama tercihen 6 ay doğum kontrol hapı kullanmalısın dedi. vücudun kendini toparlanması gerektiğini ve hemen hamile kalırsam sakıncalı olabileceğini söyledi.
    diğer sorduğun ilaç hakkında ise bilgim yok canım

4. 22 Aralık 2008
  5. HURREM_S

HURREM_S SEVGİ çiçek açtı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Megadyn içeriği çok zengin bir hap arkadaşım banada doktorum direk folik asit vermedi senin ki gibi içeriği zengin bir hap verdi ama isimleri aynı değil için rahat olsun doktorun senin için en iyisini düşünmüş

6. 22 Aralık 2008
  7. Makber

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    Geçmiş olsun canım benimki dediğin gibi ameliyatla sonuçlandı.Sol tüpümü aldılar.Ameliyatın üzerine adet oldum ve bugün kontrole gittim.İstediğim zaman hamile kalabileceğimi söyledi.Heralde sakıncalı olsa bekle falan derdi.Demekki herşey normal.Biliyorum ki korkunun hiçbirşeye faydası yok Allah'tan en iyisini diliyorum..

8. 22 Aralık 2008
  9. angelus82

angelus82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende dış gebelik oldum ve laparoskopi oldum.o ilacı niçin kullanıyosun

10. 22 Aralık 2008
  11. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ben de temmuzuzn 14 unde dis gebelik oldum ve sol tupumu aldilar senin gibi. cok sinsi ilerledi. hic belli etmedi. goremedik. gordugumuzde de cok gecti. doktorum bana sadece 1 ay korun dedi. o da rahimde yara var biliyorsun. hani kesip bictiler sonucta. o yara iyilessin rahim kendini toplasin diye. bence de sen soyle 1 ay dinlen. sonra tekrar basla. bir de benim rahmimi kazimadi doktor. ameliyattan sonra kendisi regl olur gibi dokuldu. o sebeple normal zamanimda regl oldum gene. bir de regl olmayi beklemedim.

canim hic uzulme. tek tup falan hikaye. Allah zamani gelmeyince 2 tupu de saglam olana vermiyor, zamani gelince tek tupu olana veriyor. sagdan yumurtladigin zamani iyi kolla. ben mesela 2 ay soldan 1 ay sagdan yumurtluyorum sanirim. kasik agrimdan anliyorum.

ovulasyon tetsleri ile de takip et yumurtlamani. zaten 2-3 ayda bir sans geliyor. onu da daha iyi gecerlendirirsin eger yumurtlamani nokta atisi ile bulursan.

sonra bir de sana preseed diye bir urun var tavsiye ederim.

gebelik bolumunde preseed kullanip da hamile kalan var mi diye bir baslik var. onu oku. ben 2 kez bu urun sayesinde hamile kaldim. ilac degil.

inan bana sen de yakinda kalacaksin.sakin moralini bozup umidini kaybetme. sevgiler.

12. 22 Aralık 2008
  13. Makber

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    Canım ilaca bugün başlayacağım.Kontrolüm bugündü.Takrar hamile kalmayı düşündüğüm için ek vitamin olarak verdi doktorum.

14. 22 Aralık 2008
  15. Makber

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    Çok geçmiş olsun canım.Bende kasımın 14ünde ameliyat oldum.Dediğin gibi 1 ay korundum normal günümde regl oldum.Zaten doktorumda regl olduktan sonra kontrole gel demişti.Bende rahmi kazıdı mı bilmiyorum ama ameliyattan sonra 7 gün kanamam oldu.Tavsiyelerine uyucam.Çok teşekkür ederim

16. 22 Aralık 2008
  17. snoopy.izmir

snoopy.izmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    Tam aradığım konu buydu kızlar..Öncelikle hepinize geçmiş olsun diyorum..Şimdi benim başımda dış gebelik derdi var büyük ihtimal..İhtimal diyorum çünkü tam tanı konmadı.Geçen hafta Salı hcg 1606,yaklaşık 5 haftalık hamilesin dedi dr. ama vajinal ultrasonda hiçbirşey görünmedi..Dış gebelikten şüpheleniyorum dedi.,Perşembe hcg 2898 oldu...Bugün hcg 5000. Dr. yarın göreceğim,bakalım ne olacak...Sizlerin hcg sonuçları nasıldı,başka belirtileriniz varmıydı,beni aydınlatırsanız çok sevinirim..

18. 22 Aralık 2008
  19. Makber

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    Canım ben hamilelik için değilde adet düzensizliği için gitmiştim.Benden hcg istedi o gün öğrendim.İlk sonuç 210 çıktı.Ertesi günüde zaten kanamam oldu 195 e düşmüştü.Sonra 2 günde 1 yaptırdım 95 kadar düştü.Ozaman düşük zannettiler.1 hafta sonra yaptırdığımda tekrar 195e çıkmıştı.Ultrason falan derken dış gebelik çıktı..Sana da geçmiş olsun canım umarım iyi haberler verirsin bize.Allahtan ümidini kesme..