Dış gebelik yaşayanlar lütfen yaşadıklarınızı benımle paylaşın

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve melenela tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : melenela
  1. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    mehaba arkadaşlar şu günlerde çok kötüyüm dış gebelik yaşıyorum ve çok korkuyorum.İki günde bir hormon testi yaptırıyorum önce 68.96 sonra 98,06
    dünde 107 çıktı dr takip verdi iki günde bir yaptırmaya devam edeceğim değerlerin düşmesini beklicez değerler düşmezse ameliyat olacağım.Dış gebelik yaşayanlar
    benımle yaşadıklarını paylaşabilirmi?Siz nasıl kurtuldunuz dış gebelikten.

2. 14 Temmuz 2009
  3. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    123
    çokgeçmiş olsun canım çok zordur dış gebelik yaşamayan bilmez. bende geçen sene oldum. çok zordu süreklı değerler düşüp yükseliyordu. yaşadıgım yerde bilinen tüm doktorlara gittik hiçbiri teşhis koyamadı. sonra başka bi şehre tavsıye üzerine bı doktora gittik aslında amelıyat olmam gerekiyordu ama çok şükür gerek kalmadı. kendiliğinden düştü. ama 21 gün aşırı kanamam oldu. dış gebelik tekrarlayabilir dedi doktor ama tekrarlamadı çok zor hamile kaldım ama haftaya doğumum var Rabbim senıde kurtarır inşallah çok geçmiş olsun sorun olursa daha ayrıntılı cevaplarım

Melinx, kelebekk47 ve reyhangokhan bunu beğendi.
  4. 14 Temmuz 2009
  5. melenela

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşekkür edrim Rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almanı nasip etsin ve kötü gün göstermesin.muallakta kalmak ne kadarda zormuş insan öğreniyor.bugün kanamamda 20.günüm daha ne kadar sürer bilmiyorum biran önce kurtulmak istiyorum.kendiliğinden nasıl düştü onu öğrenmek istiyorum anlatırsan sevinirim

6. 14 Temmuz 2009
  7. xBettyx

xBettyx Sabırla bekliyorum..... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben de martta dış gebelik yaşadım benim tüp bebek tedavisinden sonra oldu. Sürekli bhcg takibi yapıldı ama değerler 1000 leri geçmedikçe dış gebelik demek çok zor dr sonuna kadar normal gebelik olabilir dedi ama değer 2000 lere yaklaşınca rahimde de görülmeyince dış gebelik olduğu anlaşıldı bu kadar erken sana nasıl dış gebelik dendi?
    bana METHOTREXAT adlı bir iğne yaptılar kendiliğinden düşsün diye ama düşmedi ve ameliyatla almak zorunda kaldılar

8. 14 Temmuz 2009
  9. melenela

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sevgili betty öncelikle çok geçmiş olsun.İki farklı dr gittim ikiside ultrasonda bişey görmedi dış gebelik olabileceğini söyledi. bhcg takibimin değerlerini yukarıda yazdiığım gibi hızlı bi oynama yok takibe devam edilecek değerler yüksellince ameliyat olacağımı söyledi dr.Sen laparoskopi yentemiylemi ameliyat oldun acaba? Ve ne kadar zamanda iyileştin?

10. 14 Temmuz 2009
  11. bulut83

bulut83 YaHalıkYabariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yaaaaaaaaa kızlar benim 2. tüp bebek tedavim sadece 2 yumoşum olunca iptal oldu bizde evde devam ettik.fazla ilaç kulanmadım bizimki sebepsiz infertilite. şimdi ise 5 gün günüm geçti. hala regli olmadım. 1 hafta önce çok az kahverengi lekelenme oldu daha birşey yok. bu dış gebelik ney test yaptırmaya korkuyorum değerler yüksek oluncamı belli oluyor kaç haftalık olunca belli olyuor yada sizde ne gibi belirtileri vardı bilgi verirmisiniz bana . şimdiye kadar hiç adet düzensizliğim yoktu. ilk defa oldu hatta ilk denememde dahi hep günüde oluyordum
    kızlar dua edin inşallah hamileyimdir. rabbim isteyen herkese versin aminnnnnnnnnn
    bana yardımcı olun lütfennnnnnnnnnnnnnnn

12. 14 Temmuz 2009
  13. Chileck

Chileck Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende geçen sene temmuzda yaşadım aynı olayı hiç korkma erken tanı konması çok önemli zaman geçtikçe tüplere kalıcı zararlar verebiliyor sakın ameliyattan korkma zaten adı ameliyat laparoskopi ile yapıyorlar 3 noktadan ufak deliklerle girip hallediyorlar uyuman uyanmanla birlikte 1 saat sürüyor benimde değerlerim daha düşüktü dış gebeliğin başıydı ilaçla düşürmeyi tercih etmedi doktorum hemen laparoskopi oldum korkulacak bişi yok dua et hamile kalabiliyorsun bundada bir hayır vardır bak ameliyattan 1 sene sonra 11 haftalık hamileyim rabbim neyi ne zaman vereceğini bilir sen içini ferah tut inşallah kısa sürede sağlıklı bir gebelik yaşarsın
    bu arada ameliyattan 1 gün sonra normal yaşantına dönersin 1 ay korunuyorsun 1 aydan sonra bebiş denemelerine devam edebilirsin doktorumun söledikleri bunlardı tatlım

14. 14 Temmuz 2009
  15. melenela

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım yaaa çok sağol opuyorumnanaktan Allah sağlıkla bebeğine kavuşmanı nasip etsin bu benım ikinci gebeliğimdi 8 yaşında bir kızım var Allah bağışlarsa inş..Doktorum anlatttı sağolsun nasıl olacağını ama ben yinede tedirginim o kadar tedirginimki sormayı düşündüğüm merak ettiğim hiç bişeyi soramadım aslında tam tanı dün kondu merak ediyorum acaba ne kadar serecek bu takip kaç gün sürer ne zamn ameliyat olurum oofffff kafanızı şişirmek istemem ama ruh halim berbat öpüyorum hepinizi

jamilas bunu beğendi.
  16. 14 Temmuz 2009
  17. bulut83

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar yaaaa benim anlamadığım değerleriniz yükseliyor nasıl oluyor dış gebelik belirtisi varmıııııııııı

18. 14 Temmuz 2009
  19. bulut83

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    lütfennnn bana yardımcı olcak kimse yokmuuuuuuuuuuu sadece ultrasondamı belli oluyor?