dis gebelik

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve meltemDE tarafından 8 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : meltemDE
  1. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar dis gebelik gecirmis olan varmi aranizda bu birinci sorum.
    Digeride benim durumumda olan varmi? Kan tahlilleri pozitif ama doktor ultrasonda göremiyor bi turlu nette hesaplatinca 5 hafta bitmis 6. haftadayim diye veriyor cok az kanama gelmisti koyu renkte doktor dis gebelikten yada bebegin yavas buyuesinden kuskulandi. Dis gebelik te karin agrisi olurmus ama bende agri yok kanamada durdu zaten kanama ve agriyla acil hastaneye gitmemiz gerekiyo yapilaca seyde ameliyat ben ciddi korkuyorum su anda. Oglum da hic bir sorunum olmamisti bu seferde normal olur diye dusunuyordum birden sinir filan kalmadi.
    Dis gebelik gecirmis biri varsa neler yasadi yazarmi lutfen amelyiat filan nasil oluyor?

2. 8 Mayıs 2008
  3. cerenn82

cerenn82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım, benim böyle bir sorunum yok ama çok üzüldüm sanada inşallah dış gebelik gibi bişey degildir herşeyde yoluna girer. tekrar geçmiş olsun canım durumundan haberdar et bizide allah büyüktür korkma herşey yoluna girer

4. 8 Mayıs 2008
  5. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim başımdan geçti.Hiç birşekilde hamilelik belirtisi vermedi,aniden ateş basması ile fenalık geldi karnım anormal şişti ve dokunulmayacak derecede acı vardı. Hemen acile kaldırdılar bu arada yarı baygın vaziyete geldim.Yapılan tahlil ve ultrasonda ortaya çıktı.Sol kanalımda oluşmuş gelişince kanal patlamış ve kanımı zehirlemiş.Son anda kurtuldum epey zaman kendime gelemedim.Sezeryanla alındı,
    İnşalllah dış gebelik yoktur,öyleyse bile derhal çaresine bakın hergeçen gün risk taşıyor olacaksınız.Ben böyle oldum da herkesinki böyle olacak değil ama sakın ihmal etmeyin.

6. 9 Mayıs 2008
  7. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cerenn82 sagol canim birazdan doktora gidicem bu gunde icim daraliyor yazarim eve dönünce. wishne cok sagol ögenmek istedigimi tam yazmisin. Cok gecmis olsun sana cok kötü bir sey atlatmisin insallah bende öyle bi sorun yoktur ama hala neden görünmedi ultrasonda bu gun kan degerindeki artisa bakilip cevabi alinacak. Doktor bana agrin varmi diye soruyor bi haftadir agri magri yok sanki korkudan tum agrilarim gecti hic bi agrim yok tuhaf bi bicimde. Eger böyle bi durum olursa nasil bi agri geliyor diye merak ediyordum. Seni cok iyi anladim cok cok gecmis olsun tekrardan.Erken farkedildiginde kanal karindan amelyiat yapilmadanda acilabiliyormus umarim varsa bile erken farketmisizdir.

8. 9 Mayıs 2008
  9. sihirli esintiler

sihirli esintiler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben iki kere geçirdim birinde ameliyat oldum bir diyerinde kan deyerlerim takip edildi 3 ay boyunca düşmesi gözlendi sürekli kontrol altında idim bir hafta hastanede kaldım gün aşırı kan vermek için hastaneye gittim sana tavsiyem en yakın ünüversite hastanesine git bu işin uzmanı onlar ameliyat orda en son çare ben ilaç tedavisinide istemedim kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar kulanılıyor bunların da yan entkisi de çok zaten ünüversite hastanesi bunu teklif etmedi özel hastanede ya ilaç tedavisi yada ameliyat dendi çok şükür takip le atlattım ikici dış gebeliğimi ilki iç kanamaya yol açtı onda da ameliyata alındım canım dış gebelik öyle kolay anlaşılmıyor bunun için bir sürü tahlil gerekli en önemli tahlil kandaki düşüş veye çıkış oranları ve vücudunun verdiği tepki hemen korkuya kapılma normal gebelikte olabilir ben hastane de iken dış gebelik şüpesi ile yatırılan iki hasta idik yanımda yatan hasta normal gebelik gözlendi ve iki gün içinde taburcu oldu bağzen bebişler kendilerini zor gösteriyor hemen korkuya kapılma umutlu ol allah yardımcın olsun bizlerede lütfen nasıl olduğunu buradan bildir geçmiş olsun şimdiden

10. 9 Mayıs 2008
  11. sihirli esintiler

sihirli esintiler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    dış gebelik belirtileri sağ veya sol kasıkta aşırı derecede hasasiyet kanama az veya çok ikiside olabiliyor bhcg deyerlerinin normal deyerlerden farklı çıkması az az yükselmesi normal gebelikte beklenen den az yükselmesi ateş ve karında şişme hissi ve halsizlik

12. 9 Mayıs 2008
  13. ebuka

ebuka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim ben de ilk gebeliğimde yaşadım dış gebeliği...allahtan ben çok çok erken farkettim ve hemen doktora gittim. henüz 3 haftalıktı bebeğim. tüplerin birinde döllenmiş. anormal derecede kasık ağrım vardı. uykumdan uyanıyordum geceleri. allah kimseye yaşatmasın. hemen doktora gittim, tabi hamileyim diye. ama doktor göremedi. sonra yapılan kan testleri sonucunda anlaşıldı dış gebelik olduğu. hemen ertesi gün endoskopi yoluyla (göbek deliğinden girildi) alındı bebeğim. erken teşhis olduğu için tüplerime bir zarar vermedi allahtan. umarım böyle bir deneyim yaşamazsın canım. herşey yolunda gitsin inşallah....

14. 9 Mayıs 2008
  15. kucukkedicik

kucukkedicik Guest

canım bende geçirdim. hcg artışlarım normal değildi 2 kat artmıyordu. kahverengi akıntım kanamam vardı. benimki 2 aylık olana kadar beklediler görünmedi. artık değer 3000 lerdeydi ama vajinal ultrasonla bile görünmüyordu.

sonra aşırı kanama ve ağrıyla hastaneye gittim düşük yapıyorsun dediler parçalı geliyordu. hatta bir parça aynı embriyoydu. sonra kürtaj oldum.

ama değer artmaya devam etti. sonra uzman bi doktora gittik, sağ kanalda yerleşmişti. methotraxat uygulayarak kuruttuk.

sakın hemen ameliyata girme. ilaçla tedavi olmayı dene. tabii bunun için yerleştiği yerde kanama olmaması çapının 3cm i geçmemesi gibi durumlar var.

sanırım benim hem iç gebelik hem dış gebelik aynı anda olmuştu. çok zor günlerdi. canım sakın kontrollerini aksatma ve tek bir doktora da güvenip ameliyat olma derim.

16. 9 Mayıs 2008
  17. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cok gecmis olsun hepinize kizlar cok kötü seyler yasamisiniz insallah bebisleriniz kucaginizdadir simdi. Ben bu gun gene doktordaydim kan degeri 2 kat artmisti 3850 olmustu bu sevindirici bi haber sanirim hala daha agrim sizim kanamam yok cok hafif sari gibi akinti geliyor bazen o kadar carsamba gidiyorum doktora tekrar umarim daha iyi haberler veririm size

18. 9 Mayıs 2008
  19. nazlxixxixxix

nazlxixxixxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok gecmiş olsun canım bende daha yeni gecirdim benimkide kanamayla dustu insallah seninki normal gebeliktir ve bebegini kucagına alırsın

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.