dış gebelikten sonra hamile kalan arkadaşlar yardım!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve burser tarafından 28 Nisan 2008 başlatılmıştır.

28 Nisan 2008
    Konu Sahibi : burser
  1. burser

burser burcu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben bi süredir uzaktım bu bölümden 2 ay önce dış gebelik geçirdim ameliyat olmadım ama kendiliğinden düştü tekrar çalışmalara başlıcaz artık ama çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan .......hemen hamile kalan varmı ..2 kez dış gebelik geçiren varmı ve özelikle dikkat etmem gereken bişey varmı merak ediorum çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim .......

2. 28 Nisan 2008
  3. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    63
    canım,ben 2004 de geçirmiştim maalesef.benimki kendiliğinde düşmedi.çok bekledik düşer diye.çok sancılar çektim ama sonunda laparoskopi oldum.şikür hiçbirşeyimi kaybetmedim.bebeğim hariç.neyse.dr um en az 6 ay hamile kalmak yok,yoksa aynı şeyin tekrarlama riski yüksek olur demişti.siz niye bu kadar acele ediyorsunuz anlamadım?önce vücudun bi kendine gelsin.biz o altı ayı daha da uzattık eşimle.bir sene kadar.sonra hadi dedik annem hastalandı.bir sene de onun tedavisi için bekledik.sonra yine hadi dedik.sanırım 8-9 ay sonra hamile kaldım.inşallah haziranda kızım kucağımda.
    biz de çok korkmuştuk aynı şeyleri bir daha yaşamaktan.şükürler olsun herşey yolunda.bence sizde bu kadar acele etmeyin.2 ay çok erken.rahminin,tüplerinin istırahat etmesine izin ver.yerimseniben

4. 28 Nisan 2008
  5. ARMAXGXANIM

ARMAXGXANIM HERŞEYİM KIZLARIM.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 4 ay önce geçirdm dış gebelik..malesefki ben sağ tüpümüde kaybettimm.. bizde 3 aydan beri devam ediyoruz çalışmalar..ama henüz bişey yok.:KK43:bakalım.. dr um sol tarafımın normal olduğunu söyledi.. gebelik için izin verdi..bence sende gebelik düşünmeden önce bir kontrolden geçç.. en az 3 ay dikkat et bence..hayırlısı.. elbet gene gebe kalrısın.. inş bu kez normal olur.. sizinde benimde..

6. 28 Nisan 2008
  7. ARMAXGXANIM

ARMAXGXANIM HERŞEYİM KIZLARIM.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pardon iki ay yazacaktım..2 aydır denemelere devamm. ama dr uma danıştım kontorlden geçtim öyle..

8. 28 Nisan 2008
  9. snookie

snookie Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    48
    çok erken canım ya dr lar 6 ay 1 sene arası beklenmesi gerektiğini söylüyorlar. bence acele etme stres de yapma. allah gönlüne göre versin bir evlat sahibi olursun inşallah...

10. 28 Nisan 2008
  11. burser

burser burcu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar teşeşkkür edrim yorumlarınız için ama doktor hiç beklememem gerektiğini söledi 2 ay yeterli dedi eğer çok beklersem bu sürenin uzun sürebileceğini söledi yoksa ben 1 sene ara verririm diodum am 1 sene 2 -3 sene yi bulabilrmiş benim sadece sancılarım vardı aynı ay içinde adetle attım dış gebeliği 2. adetimide oldum doktor kontorülünden geçtim herşey yoluna girmiş yani kısmet artık benim tek korkum aynı şeyleri yaşarmıyım die ama herşey de bi hayır vardır tekkrar teşekür ederim

12. 28 Nisan 2008
  13. burser

burser burcu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı nasip etsin... bnm doktorumda ara vermemem gerektiğini söledi zaten niyetine girdiğim zamndan bi 6 -7 ay geçio hamile kalabilmem içiin...bn 5 aylık hamileyken de ilk bebeğimi kaybettim ondan sonra 1.5 sene ara verdik sonrada 6 ay sonra hamile kaldım die sevindim o da dış gebelikmiş... anlıcan biraz daha değişik bi durrumdayım...kısmet artık ....umut oluyosunuz bana inşallah bnde güzel haberler verebilirim sizlere

14. 28 Nisan 2008
  15. burser

burser burcu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    armağanım seninle daha öncede yazışmıştık dış gebelik geçirdiğim dönem sanadaçok geçmiş olsun en yakın zamanda bebiişine kavuşman dileğiyle

16. 3 Mayıs 2008
  17. cosmopoli

cosmopoli Nazar boncuğummm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar bende dış gebelikten ameliyat oldum, tüpümün biri gitti daha önce yazmıştım
    Doktor 7 ay bekle dedi, ay geçmiyo anacım zaman:KK43:
    O kadar istiyorum ki bebişimin olmasını anlatamam:))

18. 26 Temmuz 2008
  19. nh.falez

nh.falez Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben sitede yeniyim ve 20 gün önce bebeğim 8 haftalıkken dış gebelik geçirdim ve sağ tüpüm alındı eşimden dolayı bizim bebek olmuyodu dr ler kesin tüp bebek dedi ama tamamen doğal yollardan1,5 yıl sonra hamile kaldım şok olduk biz acayip mutluyduk ama mutluluğumuz 10 gün sürdü hem dış gebelik hem sağ tüpüm yok hemde..... ufff psikolojim alt üst anlıycanız şimdi neler yapmalıyım dikkat etmem gereken bişiyler varmı lütfen mesajlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum...