dış gebelikten sonra

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve flexo tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

10 Nisan 2010
    Konu Sahibi : flexo
  1. flexo

flexo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben yeni üye oldum 4 düşüğüm bir dış gebeliğim var
    dış gebeliği methotraxatla sonlardırdılar 2007 yılının sonuydu psikolojim bozulunca ara verdik. 2009 sonu gibi kendimi toparladım be dr gittim rahim filmi istedi çektirdim
    sol tüpüm kısmi tıkalı çıktı
    korunmayın dedi 7 ay oldu ama bende tık yok
    şimdiye kadar çok kolay hamile kalıyodu
    methotraxattanmı yoksa rahim filmindenmi kaynaklandı anlayamıyorum benim gibi olup sonra hamile kalanlar varmı
    yardımcı olurmusunuz mutsuzluğum hadsafhalarda

2. 10 Nisan 2010
  3. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Flexo uzulme lutfen.. Eger dis gebelik senin hamile kalmana kalici olarak engel bir durum yaratmisssa bu durumda tup bebek yaptirirsiniz. Tamam tup bebek masrafli, yorucu bir tedavi ama dunyanin sonu degil. Daha oncelerden kolaylikla hamile kaliyorsan tup bebektede embryolarin tutunma sansi belki yuksek olur. Ben de ilk tup bebek denememizde ectopik gebelik yasadim. Tuplere zarar verir mi dedigimde doktor eger veririse tedavisi tup bebektir ama siz baska sorundan dolayi zaten tup bebek yapmak zorundasiniz degisen birsey yok demisti. Iki doz metho dan sonra 4 ay denemedik bir daha ve simdi ikinci denemede positif sonuc aldik. Yani demek istedigim hamile kalmak icin bir suru yontem var. Eger yapmak zorunda kalirsanda tup bebek tedavisinde gozunde buyutecek birsey yok. Moralini bozma ben burda gurbette tek basima kimsenin haberi olmadan (aile destegi vs sifir) basardim TR de cok daha kolay.. Hic uzulme belki de hic bir sorunun yoktur.. Sevgiler

4. 10 Nisan 2010
  5. ERSU

ERSU 05.11.2015 Üye

Beğenildi:
    1.050
    Ödül Puanları:
    198
    dış gebelik nasıl oluyor dış gebelikte değerler düşükmü çıkıyor benim değerim düşük adetim 3 gün geçti testim 130 çıktı dr dediki dış gebelikte olabilir korkuyorum

6. 11 Nisan 2010
  7. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ersu dis gebelik embryonun rahim icine degilde baska bir yere cogu durumda da tuplere yerlesmesiyle olusan bir durum. En buyuk belirtisi baslarda bHCG nin dusuk cikmasi sonra artmasi, ve de sag yada sol yumurtliklarindan birinde agri durumu. Dis gebelik surecinde benim bHCG im 1000 li rakamlara kadar cikmisti. Dusmesi icin dua ediyordum. Iki doz igne tadavisiyle 0' a dusurebilmistik. Korkucak birsey yok dr unun kontrolu altindaysan. Ama dis gebelik hayati tehlike arz eden bir durum eger kontrol edilmezse. Degerlerinin surekli kontrol edilmesi lazim eger agrin olursa hemen dr la temesa gec. Bunlarin disinda korkulacak birsey yok. bebek sahibi olmaktan once kendi sihhatimizde onemli...