Dis Hekimiyim, Sorularinizi Bekliyorum.....

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve abyagmur tarafından 26 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : abyagmur
  1. abyagmur

abyagmur DİŞ DOKTORU ANKARA Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Meraba arkadaşlar ben diş hekimiyim aranıza yeni katıldım,merak ettiğiniz şeyler olursa severek cevaplar yardımcı olurum, sevgiler...

mete_24 bunu beğendi.
  2. 24 Mart 2008
  3. abyagmur

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Canım diş eti çekilmesi durdurulabilir fakat diş hekiminin yaptığı tedaviyle, sigara bırakmasının bir etkisi olduğunu sanmıyorum, tabiki düzenli bakım çok önemli, ama ben yine de muayene olmasını tavsiye ederim çünkü diş eti çekilmeleri diş kayıplarını getirebilir, sevgiler...

4. 24 Mart 2008
  5. abyagmur

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108

Canım sana bağlı müdahale edilmesi, ilaç tedavisi değil doktorun yaptığı tedaviyle iyileşme olacak,bir an önce git ve muayene ol, sevgiler...

6. 24 Mart 2008
  7. abyagmur

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Evet canım fissur sealent tan bahsediyorsun bence de yaptır, akışkan bir dolgu maddesiyle o oyuk yerler kapatılıp düzleştirilecek, ayrıca eğer yirmilik dişin yer darlığına sebep olsaydı gittiğin diş hekimi çekmeye karar verirdi, ona da açıkca derdini anlat en doğru kararı verecektir, sevgiler...

8. 25 Mart 2008
  9. mavi-kelebek

mavi-kelebek Guest

Doktor hanim merhaba.Ben ortodonti tedavisi görmek icin hazirlaniyorum.Doktorum bana üst ön disime yer acabilmek icin dis aralarindan bir gerec yardimiyla dis minelerinden biraz almamiz gerektigini söyledi.Böylece 1 veya 2mm kadar yer saglicakmis.Ama ben bunun dislerime ilerki yasantimda ne gibi eksiler getirecegini sormak istiyorum.Böyle bir islem dislerime ne gibi zararlar getirir.Duyduguma göre dislerde hassasiyet artiyormus.Bana bir cevap verirseniz cok sevinirim.Tesekkürler

10. 25 Mart 2008
  11. abyagmur

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108

Canım dişlerine iyi baktığın ve temizliğine dikkat ettiğin sürece bir sorun çıkacağını sanmıyorum, sen yeterki ağız ve dişlerinin temizliğine özen göster, sevgiler...

12. 26 Mart 2008
  13. sbl

sbl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    cevabın için sağol. 20lik dişle ilgili 3 doktora gittim.
    1. çektir önler rahatlar dedi.
    2. çektirsende artık önler rahatlamaz boşuna çektirme dedi.
    3. dolgu yapalım.ilerde köprüde kullanılır dedi.
    anlayacağın herkes farklı bişey söyledi.
    şuan 30 yaşındayım. son 1-2 senedir önler yamuldu. şuan 20likleri çektirsem önler rahatlarmı birazda olsa düzelirmi? onu merak ediyorum.
    teşekkürler

14. 26 Mart 2008
  15. abyagmur

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba, bazen yirmilik dişler gömülü kalabiliyor, eğer rahatsızlık veriyorsa hemen çekilmeli, dişlerin konumunu ve çıkış yönünü,köklerin durumunu görmek için çene filmini yani OPG yi istiyoruz evet, zorluk konusunda korkmayın sonuçta diş çekimi olarak düşünün ve bir an önce başınıza dert açmadan çektirin, geçmiş olsun tekrar, sevgiler...

16. 26 Mart 2008
  17. abyagmur

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108

Canım aslında bana sorarsan çok fazla düzelme olacağını düşünmüyorum , eğer çıkış yönlerinde de bir sorun yoksa ben dolgu yaptırmanı öneririm, gelecekte o dişleri kullanman açısından, fakat dediğim gibi dişlerin durumuna bağlı o yüzden görmeden kesin birşey söyleyemiyorum, madem üç dişhekimi de farklı şeyler söylediler, bence bir de çene cerrahına muayene ol derim, sevgiler...

18. 26 Mart 2008
  19. yaklaşık 15 gün önce sinüzit,konka ve septoplasti ameliyatı oldum.ameliyattan tam olarak uyandığımda sağ üst dişlerimi hissetmiyodum.ve de üst dişlerimdeki diş etleri anormal çekilmişti.şimdi sadece üst ön sağ dişimde his kaybı hala devam ediyor ve üst sağ tarafımdaki diş eti çekilmesi de.bu durum ne zaman düzelir

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.