Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve Elif tarafından 4 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Yönetici Editor

Beğenileri:
    389
    Ödül Puanları:
    83
    Çene cerrahisinin diğer bir konusu olan implantlar eksik dişlerin tamamlanması için çene kemiğine yerleştirilen titanyum yapay diş kökleridir. Küçük bir cerrahi girişimle çene kemiğine yerleştirilir. Ortalama 3-6 ay sonra implantın etrafını yoğun ve sağlam bir kemik sararak, sıkı bir şekilde çene kemiği içinde oturmasını sağlar. İmplantlara kron, köprü ve hareketli diş protezleri uygulanarak klasik tedavide karşılaşılan bir çok problem ortadan kaldırılır. Örneğin tek diş eksikliğini gidermek için boşluğun heriki yanındaki sağlam dişlerin kesilmesi ile yapılan klasik köprü yöntemi yerine bu boşluğun implantla doldurulması çok daha estetik ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarır.

Tek diş uygulamalarında en önemli yenilik, özellikle üst çene ön bölgede estetik beklentiler gözönüne alınarak, implant yapıldığı gün üst yapının,, yani porselen kuronun da gerçekleştirilmesi.
    Bu BİR GÜNDE DİŞ UYGULAMASI olarak adlandırılmaktadır.
    Tüm dişlerini kaybetmiş kişilerde de yeterli sayıda implant yerleştirilerek sorunsuz, konforlu ve estetik protezler yapılır.

İmplantlar gereksinime göre her yaşta yapılır. İmplant uygulamaları sonrasında dişhekimi estetik ve fonksiyonel dişleri oluşturmada son derece özgürdür. İmplantların üzerine uygulanacak dişler için bir çok alternatif vardır ve hasta için en uygunu seçilir.

2. 4 Nisan 2007
  3. nosey

nosey Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunun fiyatları hakkında bilgisi olan varmı acaba? bnm öndişimde açıklık var da karar veremiyorum napsam??

4. 4 Nisan 2007
  5. hxuxzxuxngxuxlxux

hxuxzxuxngxuxlxux Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben geçen yıl yaptıracaktım ki hala duruyor yaptırmam lazım 1000 dolar bir tane implant ssk da yaptırırsan 700 dolar özele giriyo birazcık:)))

6. 4 Nisan 2007
  7. Kires

Kires Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    43
    evet de her diş kemigi bunu kabul etmiye biiyormuş öncelikle kemik taramasından geçiyorsunuz uygunsa yola devam ve birazda agrılı bir işlem tabi her diş dr yapamaz çene cerrahı ilgileniyor fiyatta bunun akabinde oldukça yüksek ben bi ara bayagı araştırmıştım eşimin eksik dişi oldugu için

8. 20 Mayıs 2007
  9. hulya-unal

hulya-unal Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    dişim ağrıyor diş impantı hakkında bilgisi olan varnı bütün azı dişlerimin çekilmesi gerekiyormuş
    implant konusunda bilgisi olan yada izmirdeki implant yapan merkezlerini bilenler yardımcı olurmusunuz:uhm::uhm:kafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

10. 21 Mayıs 2007
  11. penbeiyana

penbeiyana Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım daha bugun dışcıdekı broşurden okudum ımplant dısın kökü gorevını yapacak platınde bır yapı ve ıyılesme surecınce diş eti ile mukemmel uyum
    saglayıp daha sonra vıda ıle kaplamanın onu uzerine yerlestırılmesı gıbı bısı ve platın sayesınde cok saglıklı oldugu da yazıyodu...

12. 23 Mayıs 2007
  13. hulya-unal

hulya-unal Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    bu işlem izmirde yapılıyormu bunu yapan merkezlerin adresleriveya telefonlarını bilen varmı içinizde varsa lütfen yardımcı olsun

14. 23 Mayıs 2007
  15. Kires

Kires Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    43
    canım devamlı gittigin bir dr var mı izmirde, ona danışabilirsin, eger yoksa ben benim dr uma sorayım ,genelde böyle bir operasyonu çene cerrahları yapıyor ,normal diş dr yapmıyor.Diş kemiginin kaliteside çok önemli bu operasyon için , bir sürü testten sonra yapılıyor ve yapıldıktan sonra 3 ila 6 ay arasında iyleşme gösteriyor.her şeye ragmen güzel bir buluş bende yaptırmak isteyenlerdenim:içelim:

16. 23 Mayıs 2007
  17. sarxix papatya

sarxix papatya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kıslarrrr ben dıscıden korkarım bu ıs cok zor gıbı....

18. 22 Ağustos 2007
  19. boncuk2334

boncuk2334 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçen sene benim babaannem yaptırdı.fakat çok zor yapılıyo.her diş hekiminin yapabileceği bir iş değil bence.babaannem doktorun implant yaptığı 3. kişiydi.şuanda sayısı 20 olmuş.aslında çok rahat bi işlem.fakat bazı insanlarda çene yapısı kabul etmiyo.bu işlemi yaparken önce çene filminizi çektiriyorsunuz.implantlar ona göre yerleştiriliyo.fiyat olarak da 1000 dolar civarı.geçenlerde babaannemin dişi düştü.doktora gittik.meğerse çene kemiklerinde erime başlamış ondan düşmüş.yani böyle problemler olabiliyo.işlemden sonra 1 gün ağrı oluyo.doktor yaptıran hastaların hepsinin çok memnun olduğunu sadece birinin dişlerinin kabul etmediğini söyledi.