diş mi çıkarıyor?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve muku68 tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : muku68
  1. muku68

muku68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ya bizimki acayip huzursuz. ilk uyandığında iyi ama sonra mızırdanıp duruyor. kendi kendine oynamıyor, hele uykusu geldiğinde öyle bir huysuzlanıyor ki anlatamam. işin garibi uyutmaya çalıştıkça bağırıyor, ne yaparsam yapayım ağlıyor. uyutana kadar kan ter içinde kalıyorum. emzik ya da memeyi ağzına verince hemen damaklarının arasına kıstırıyor, ısırıyor. dişten mi ki acaba? bi de kaşıntıyı giderici jeller varmış diş çıkartan bebekler için. kullananınız duyanınız var mı?

2. 9 Ağustos 2008
  3. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    cnm benim ablam kızlarının dişleri için jel kullanmıştı ama adını hatırlayamadım eczacılara sorsan sölerler sana zaten...geçmiş olsun...

4. 9 Ağustos 2008
  5. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dış çıkarma dönemı çok zor geçer bebekler ıçın calgel jel var hıç bır faydası yok elıne dış kaşıyıcı verebılırsınız dahaıyı gelır kaç aylık bılmıyorum ama ben salatalıkda verırdım hep

6. 9 Ağustos 2008
  7. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ılac yerıne havuc ve soguk salatalık tutustur elıne rahatlatır soguk oldugu iiçinde uyusturup sızıyı alır

8. 9 Ağustos 2008
  9. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    canım benimkide diş çıkartıyo bende almayı düşünüyorum ama zararlı olmaz dimi doktoruna sormam lazım banada söylemişlerdi bugün

10. 9 Ağustos 2008
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizdede bu sıralar aynı sıkıntı var diş kaşıyıcısı almıyor.Saltalık falan parçalarda yutar diye korkuyorum

12. 9 Ağustos 2008
  13. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canm bebegin dis cikartiyordur, bu dönem biraz zor gecersizin icin cünkü cok huysuz olurlar-
    sen ona dis kasiyicisini önce sogut ve öyle eline ver, jel´e gelince ben burada benim cocuklara hep kullandim ve benim baska kullandigim bir ilac daha vardi böyle kücük kücük toplar couga5 tane felan veriyosun her 15 yada 30 dakikada o rahatlatiyordu...jel´in ismini bilmiyorum uzun zaman oldu ama o top gibi olan ilaclar bitkisellerdi ve burada " globoli kügelchen" deniliyor onlara
    sen bir eczaneye yada doktora gitsen ve sorsan onlarin bileceginden eminim...
    canim gecmis olsun....insaallah bebisinin cok agrisi olmadan atlatirsiniz bu dönemi...

14. 10 Ağustos 2008
  15. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    salatak ve havucun kopma tehlikesi var pırasayı deneyebilirsin diş hekiminden duymuştum. Calgel'den bende bugün aldım bizimki sürünce biraz rahatlar gibi oldu. Birde buzdolabında bekletilmiş temiz tülbentle damaklarını silmeyi denersin o da rahatlatıyor

16. 10 Ağustos 2008
  17. yagmur26

yagmur26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğimde 6.ayına girdi ve çok huysuz bugünlerde elleri sürekli ağzında ve uykusu geldiğinde hiçbir oyuncakla ve benimle ilgilenmiyor uyutmaya çalışınca da ortalığı ayağa kaldırıyor nasıl ağlıyor görseniz her yöntemi deniyorum sadece bataniye içinde sallayınca uyuyor tabii her zaman sallamak için 2. kişiyi bulamıyoruz ve çok zorlanıyoruz dra götürdüm bebeklerin 5 ile 7 aylar arasında bu problemi yaşadıklarını uykuları gelince sinirlendiklerini oynamak istediklerini ama uykuya karşı koyamadıkları için ağladıklarını söyledi 1 ay daha sabırlı ve sakin olmamı önerdi henüz diş çıkarmıyomuş bebeğim belki bebeklerinizde aynı durumdan dolayı huzursuzdur

18. 12 Ağustos 2008
  19. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bazı bebeklerde hiç zorlanmadan çıkartmışlar bakalım bizimki nasıl olacak. Birde ben diş kaşıyıcı yerine eline pırasa verdim. onu oyaladı ama bana çok itici geldi. Bebişimin süt kokusuna alışmışım pırasadan sonra çocuğumun ağzı kokuyordu lahmacun yutmuş gibi