Diş Teline Gerek Olmadan Düzgün Dişlere Sahip Olmak Hayal Değil!!!

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve dttubakoc tarafından 12 Ekim 2012 başlatılmıştır.

  12 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 1. dttubakoc

  dttubakoc Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2012
  Mesajlar:
  644
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  Not:Ayrıntılı bilgi,örnek vaka fotoları görmek için bana özel mesaj atabilirsiniz.

  eCligner'in kullanım alanları ve kapasitesinin sınırları diğer apareylere göre daha geniştir. İster yetişkin olsun, isterse çocuk ya da genç, eCligner apareyleri herkes için ve yaklaşık her tür diş çapraşıklığında kullanılabilir, Hem de iş yada eğitim yaşamında hiçbir olumsuz etki yapmaksızın. Sonuç ise hep aynı olacaktır: düzgün, gözü okşayan sağlıklı bir diş yapısı…

  Düzgün dişler kendine güveni sergileyen bir gülümsemenin ilk koşuludur. Mükemmel görünümdeki dişlerin, insanın ağız ve ruh sağlığında yaratacağı olumlu etkileri hissetmek eCligner hareketli apareyi (alligner) sayesinde artık çocuğundan yetişkinine herkes için mümkün.

  Şeffaf eClignerin dişlerdeki çarpıklık ve düzensizliklere karşı sunduğu etkili ve konforlu tedavi yönteminden sizin de yararlanıp yararlanamayacağınızı küçük bir muayenenin ardından diş doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

  eCligner özellikle halka açık, kamusal alanlarda çalışan, medya ve sanat dünyasında faaliyet gösteren ya da genel olarak dışarıdan farkına varılmaksızın etkili ve hızlı bir diş yapısı düzeltme tedavisi yaptırmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Böylece kişiler günlük yaşamda herhangi bir farklılık hissetmeksizin, günlük sosyal faaliyetlerinden ve alışkanlıklarından vazgeçmeden, dişlerine gurur ve özgüven içinde gülümseyebilecekleri mükemmel bir form kazandırabilmektedirler.

  eCligner sistemi aşağıdaki vakalarda çok başarılı olup kısa zamanda çok olumlu sonuçlar alınmaktadır:

  -Diş aralarındaki mesafe darlığı
  Dişler birbirinin üzerine yaslanmış, birbirine geçmiş gibi görünüyorsa
  -Diş aralarındaki boşluk
  Dişler arasında göze batacak ölçüde boşluklar varsa
  -Kapanış hataları
  Çapraz kapanış dediğimiz, alt ve üst dişler tam olarak birbirinin üzerine oturmuyorsa
  -Overbite
  Üst çene dişleri altçene dişlerinden önde ise
  -İleri/ geri eğilimli
  Alt dişler çok geride kalıyorsa ya da üst dişler öne doğru çok çıkıntı yapıyorsa
  -Basışta açıklık
  Eğer dişlerinizi sıktığınızda üst ve alt dişler arasında boşluk kalıyorsa
  -Orta çizgi hatası
  Üst ve alt dişlerin orta noktasından geçen hatlar birbirine paralel değilse

  Ortodontistler ve ortodontik tedavi konusunda deneyimli diş hekimleri karşılaştıkları Çapraşıklık, kapanış bozuklukları, dizinsel bozukluklar ve yapısal deformasyon vakalarının %80 - %90 arasındaki kısmını eCligner'in son derece etkin olan hareketli aparey sistemini –hem çocuklarda, hem de yetişkinlerde- kullanarak tedavi edebilmektedirler.

  Şimdiye kadarki uygulamalarla kıyaslandığında eCligner sisteminin tedavi sürecini bir hayli kolaylaştırdığı ve kısalttığı görülmektedir. Bu da doktor için zamandan tasarruf, hasta için de konforlu ve daha hesaplı bir tedavi anlamına gelmektedir.

  Kullanıcı doktorlar için geliştirilmiş özel bilgisayar programı ortodontistlere ve diş doktorlarına çok geniş teknik spektruma sahip, fakat aynı zamanda son derece kolay ve kullanıcı dostu bir çalışma ortamı sunmaktadır. Sadece bir kez alınan çene kemiği/ diş kalıbı ve bunu takipedenara işlemlerin ardından eCligner aparey sisteminin kullanıma hazır hale gelmesine kadar tüm süreç doktorun bilgisayarına yüklenen bu program sayesinde adım adım izlenmekte ve gerektiğinde tedavi planında değişiklikler yapılabilmektedir.

  Tamamen şeffaf ve estetik görünümlü, ayrıca maksimum taşıma konforu sunan bu aparey sistemi daha yaklaşık 14 gün sonra ilk başarılı sonuçlarını görsel olarak gözler önüne sermektedir. eCligner bu teknolojiyi kullanan herkese dişlerin yapısal deformasyonlarını düzeltme konusunda yepyeni bir perspektif kazandırmaktadır.

  eCligner'in işlevsel prensipleri hem basit ama bir o kadar da etkindir. Dişler her bir tedavi aşamasında adım adım ideal pozisyona doğru hareket ettirirlirler ve bu işlem son derece hassas hesaplamalarla o hasta için üretilmiş ve neredeyse göze hiç çarpmayan bir aparey ile gerçekleştirilir. Tedavide farklı katman kalınlıklarındaki 3 farklı aparey birer hafta aralıkla takılır. Yumuşak, orta ve sert olarak farklı katman kalınlıklarına sahip apareylerin belirli bir plan dahilinde birbiri ardına kullanılması eCligner'in rakip ürünlere karşı en büyük farkını oluşturmakta, bu fark alınan sonuçtaki başarıyı da rakipsiz kılmaktadır.

  eCligner yöntemi ile tedavi sonucunun dijitalleştirilmiş, üç boyutlandırılmış kaydı/canlandırması yapılabilmekte ve tedavinin sonucunda elde edilecek görünüm bire bir aynı olarak daha başlangıçta görsel olarak sanal ortamda izlenebilmektedir.bunun ara aşamalarından yola çıkmaktadır.

  Konvansiyonel ve herkes tarafından tanınıp kabul gören modern ortodonti prensipleri eClignerin yenilikçi gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. eCligner hareketli aparey sisteminde uygulanan tedavi süreci görsel simulasyonları, üç boyutlu tedavi aşamaları ve varılacak son durumu gösteren sunumlar herhangi bir kayıt yada fotoğraf simulasyonu değil, bilgisayar verilerinin ışığı altında, özel geliştirilmiş bir program sayesinde aslına tamamen uygun bir animasyon görseli olup bu yüzden de hastanın simulasyon görselinde izlediği diş yapısı görüntüsü ile tedavi sonucunda elde edilen sonuç tam anlamıyla birbirini tutmaktadır. eCligner simulasyonda görülen yapının tedavi sonucunda gerçekleşeceğini garanti eder.

  Sadece eCligner sisteminde hiçbir set-up el işçiliği ile üretilmemektedir. Çığır açıcı dijital üretim teknolojisi milyonda bir hataya yer vermeyen hassaslığı ile üretimde insan hatası faktörünü sıfıra indirgemektedir.

  Dışa açık arge çalışmaları ve literatüre geçmiş klinik araştırmalardan çıkan somut sonuçlar eCligner'i, diş bozukluklarını hassas hızlı ve rahat tedavi süreciyle başarılı bir şekilde tedaviedenhareketli apareyler konusunda tartışmasız bir lider marka konumuna getirmektedir. Buradan yola çıkarak eCligner, taklit edilmesi zor avantajları sayesinde, kullanıcı hekimlere bir adım önde olma ayrıcalığını ve hasta memnuniyeti garantisi vermektedir

  İster çocuk, ister genç ve isterse yaşlı olsun eCligner her yaş ve her sosyal konumdaki bireyin çene ve diş bozukluklarını gidermede bugüne kadar ortodonti dünyasında geliştirilmiş en etkin ve en pratik yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Yüz ve çene sistemi ile uyumlu düzgün sıralanmış dişler psikolojik ve bedensel sağlığın vazgeçilmez parçası olup, pozitif bir görünüm, karşısındakine güven aşılayan gülümseme bireyin sosyal yaşam başarısında ana kriterlerden biri olarakkabuledilmektedir. Günümüz insanının içinde bulunduğu şartlar ağız ve çene sistemi ile ilgili doğumsal veya çevresel faktörlerle bozulan, eksilen, kaybolan, işlev estetik ve fonksiyonları teknolojinin kendilerine sunduğu en son teknik ve uygulamalarla -sosyal ve özel hayatından- fedakarlık etmeden tekrar kazanılmasını mümkün kılmaktadır.

  eCligner'in kullanım alanları ve kapasitesinin sınırları diğer apareylere göre daha geniştir. Apareyler yaklaşık her tür diş çapraşıklığında kullanılabilir. Apareyin diş hekimlerince planlanıp sipariş edilerek kolayca ve kısa zamanda hastaya tatbik edilmesi her iki taraf içinde memnuniyet kaynağı olmaktadır.

  eCligner özellikle halka açık, kamusal alanlarda çalışan, medya ve sanat dünyasında faaliyet gösteren ya da genel olarak dışarıdan farkına varılmaksızın etkili ve hızlı bir diş yapısı düzeltme tedavisi yaptırmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Böylece kişiler günlük yaşamda herhangi bir farklılık hissetmeksizin, günlük sosyal faaliyetlerinden ve alışkanlıklarından vazgeçmeden, dişlerine gurur ve özgüven içinde gülümseyebilecekleri mükemmel bir form kazandırabilmektedirler.

  eCligner'in kullanım olasılıkları için neredeyse bir sınır yok gibidir. Buna göre, eCligner aligner her türlü hatalı diş yapısı durumunda kullanılabilir. Tabiki ideal vakalar hafif ve orta ölçekli ortodontik düzeltmelerdir.

  Sağladığı yararlar:

  -En yeni ve derin tecrübelere dayanan en son teknoloji
  -Kolay ancak son derece hassas planlama yapma imkânı
  -Yüksek kaliteli, diş yapısının düzeltilmesi ve tedavi sürecinde zaman tasarrufu sağlayan yöntem
  -Tedavinin sonucunda ortaya çıkacak diş ve ağız yapısının ve tedavi sürecinin daha tedavi başlangıcında hastaya 3 boyutlu görsel simulasyon olarak -izlettirilebilmesi
  -Şeffaf görünümü ile estetik açıdan en ideal yöntem
  -Ince olmasından dolayı piyasada bulunabilecek en şeffaf ve hafif aparey
  -Doğal konturları ve şeffaf yapısı ile neredeyse hiç görünmeyen ama bir o kadar etkin bir ileri teknoloji ürünü. Dijital üretim sayesinde çok hassas düzeltme ve -uygulama imkanları, hekimin üretim sürecini online olarak takip edebilme üstünlüğü.
  -Teknolojisinde kullanılan son derece ince ve yumuşak elastik malzeme sayesinde maksimum kullanım kolaylığı
  -Aparey kullanılırken ses ve ses tonu üzerinde hiçbir yan etki yaratmadığından, özellikle ses ve konuşmanın ağırlık kazandığı iş kollarında çalışılırken, sorunsuz -olarak kullanılabilme özelliği
  -Ölçülere ve dokuların duyarlı bölgelerine bire bir uygun anatomik adaptasyon performası
  -Sadece tek bir madddeden üretilen, katkı maddesiz ve alerjen olmayan aparey
  -Tedavi süreci kapsamında hızlı düzeltme imkânı sağlaması
  -Rahat, göze görünmeyen ve ağrısız, acısız tedavı imkanı vermesi
  -Hızlı ve başarılı tedavi süreci
  -Takıp çıkarılabilir
  -Ağız hijyeninde hiçbir olumsuz etkisi yoktur
  -Hafifliği ve inceliği sayesinde ne takıp çıkarırken, ne de takılı olduğu sürece hiç acı vermez.
  -Sürecin tümünde uzman ekipler tarafından gelişime refakat edilir (online konsultasyon)
  -Daha az ve kısa sürede biten ara kontroller
  -Çocuk, genç ya da yaşlı herkes tarafından kullanılabilmesi, Hızlı ve kalıcı sonuç sonuç alınmasi

  Gençler için ideal :Teen-Aligner => Kötü görünüm korkusu yok!

  Ergenlik çağını yaşayan gençlerce gerek dış görünüm, gerekse konuşma ve ses tonunda meydana gelen uyumsuzluklar ve yeme içme alışkanlıklarını olumsuz etkilemeleri açısından pek de benimsenmeyen geleneksel braketler, plaklar, teller, sabit ve kaba görünümlü ortodontik mekanizmalar artık çağdışı kalmakta. Gençler eCligner sayesinde ergenliğin getirdiği bazı çekince ve endişelerden uzak bir şekilde bu göze görünmeyen estetik apareyleri gönül rahatlığı ile takıp kısa sürede sağlıklı ve düzgün dişlere kavuşabilecekler.

  Gençler Teen-Aligner'ı şu nedenlerden tercih ediyor:

  -Cool % 100 trendy hoş ve günün modası
  -Göze hiç görünmeyen teknolojik bir harika
  -Esnek
  -Çok rahat, öyleki varlığını unutuyorsun
  -Etkili, üstelik ebeveynlerini zora sokmayacak kadar ucuz
  -Alınacak sonuç bu apareyi takmaya değer


  =>Temizleme

  eCligner apareyleri soğuk su ile çalkalanır ya da diş fırçası ile fırçalanabilir. Ultrasonik, titreşimli fırçalar da kullanılabilir.

  =>Saklama - Koruma

  eCligner apareylerini çocuklar ve evcil hayvanların erişemeyeceği, kuru ve serin ortamlarda saklamanız ve aşırı sıcağa maruz bırakmamanız ( kaynar suya sokmamak gibi) önerilir.

  Apareyleri temiz tutunuz, temizlik için kimyasal maddeler kullanmayınız. (Gerekirse %70 alkol ile temizleyebilirsiniz.) Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız doktorunuza danışınız.

  =>eCligner tedavisi için hastanın en az/en çok kaç yaşında olması gerekir ?

  Genel olarak bu konuda doktor karar verir. Ancak prensipte farklı eCligner apareyleri kullanılarak pek çok vakada diş çapraşıklıkları ve yapısal sair diş bozuklukları tedavisinde hem gençlerde hem de yetişkinlerde çok net ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Doktorunuz ile görüşerek size uygun tedavi şekli konusunda bilgi alabilir, gençler için eCligner Teen seçeneğinin sözkonusu vakada kullanılıp kullanılamayacağını öğrenebilirsiniz.

  =>Klasik telli, yapıştırılan sabit aparatlar takıyor iken eCligner hareketli apareylerine geçiş yapılabilir mi?

  Normal koşullar altında eski sabit, telli apareylerden vazgeçip modern eCligner apareylerini kullanmakta hiçbir problem yaşanmamaktadır. Ancak o aparey ile birlikte başka tedavi unsurlarının da sürdürülüyor olup olmadığı bağlamında konuyu doktorunuzla konuşmak yerinde olacaktır. Pek çok hasta koşullarına ve zamana göre iki Tip apareyi denüşümlü olarak kullanmaktadır.

  => Overbite denilen, üst çene dişlerinin alt çene dişlerinden hayli önde oluşu durumunda bu sistem kullanılabilir mi?

  Tecrübeli bir eCligner-uygulayıcısı hem yetişkinlerde hem de gençlerdeki overbite sorununu bu aparey ile çözebilir.

  =>Ağızdaki köprü ve implantlar eCligner kullanımında dikkate alınmalı mıdır?

  2 ya da daha fazla dişi yan yana sıkı sıkıya bağlı tutan köprüler dişlerin çene kemiği içindeki hareketlerine karşı çok güçlü bir direnç gösterir. Doktor yapacağı kontrol ve testin ardından böyle durumlarda ek bazı uygulamaları devreye sokup sokmama konusunda karar verir.

  =>Kaplamalar eCligner kullanımında dikkate alınmalı mıdır?

  Kaplamalar eCligner uygulamasına genel olarak herhangi bir olumsuz etkide bulunmaz.

  =>eCligner ile dişler arasındaki büyük, göze çarpan boşlukların kapatılması mümkün müdür?

  Evet . Dişler arasındaki boşluklar eCligner tedavisiyle hızlı, basit ve kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

  =>Tedavi tamamlandıktan sonra ne olacak? Pekiştirici (retainer) nedir?

  Tedavi ile elde edilen sonucun kalıcı olmasını sağlamak için, tedavi sürecinin ardından özel eCligner gece tipi stabilizatör apareyi (eCligner Retainer) kullanılması tavsiye edilir. Söz konusu gece apareyi en az haftada bir kere geceleri yatarken kullanılmalıdır. Kullanım sıklığına göre apareyler zaman zaman yenilenebilir. Bu yöntemle ömür boyu düzgün dişlere sahip olmak garanti altına alınmış olur.

  =>Sabit telli aparey çıkarıldıktan bir süre sonra dişlerim sağa sola kaymaya başladı. Bu durumda eCligner bozulan görüntüyü düzeltebilir mi?


  eCligner hastalarının çoğu klasik sabit aparey tedavisini görmüş fakat elde edilen sonuç korunamadığı için bu yeni sistemle hayal ettikleri diş yapısına kavuşmuş kişilerden oluşmaktadır. Mit eCligner ile deformasyon (geri dönen vakalar) konusunda genelde çok hızlı ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.


  Benzer şeffaf plaklı sistemler eCilgner sisteminin avantajları :

  -Diğer sistemde plaklar sert plaklar ve uyum sağlamak zor olabiliyor, sert plaklar daha çok ağrıya sebep oluyor. eCligner sisteminde yumuşak orta ve sert plak şeklinde bir geçiş oluyor ve bu da hasta uyumunu dolayısı ile tedavideki başarı şansını artırıyor.

  -Diğer sistemde sisteminde plaklar tam diş ve diş eti sınırında bitiyor,eCligner ise 3 mm kadar diş etini de içine alıyor bunun iki faydası var;
  Birincisi plak diş eti sınırında bittiği zaman diş etinde kanama, acı iltihap oluşturabiliyor,eCligner bunu ortadan kaldırmış oluyor.
  İkincisi ise plağın dişler üzerinde tutunabilmesi için lastik, bonding gibi bu tutucu malzeme ihtiyacı ortadan kalkmış oluyor.

  -eClignerin bir diğer avantajı, tedavinin her aşamasının modelleri doktorun elinde oluyor. Hem siz o modellerle dişinizin gelişimini takip edebiliyorsunuz hem de olur da plağı kaybederseniz yeniden yapılması için yeniden model oluşturulması gerekmediği için çok çok daha düşük bir ücret ödüyorsunuz.Yeni plaklarınız 2 gün içinde elinizde oluyor. Diğer sistemde bekleme süresi 5-7 gün.
   
  Son düzenleme: 30 Ekim 2012
 2. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 3. dttubakoc

  dttubakoc Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2012
  Mesajlar:
  644
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  Bu sistemde dişlerinizin ölçüsünü alıyoruz, bilgisayar ortamına aktarıyoruz. Dişlerinizin o andaki hali, gelişim sürecindeki halleri ve en son geleceği hali gösteren 3 boyutlu modeller ve bilgisayar görüntüleri ile tedavinizin nasıl ilerleyeceğini daha başında görebiliyorsunuz..Modeller ve bilgisayar kaydı elimizde olduğu için tedavi sürecinde gelişiminizi takip edebiliyorsunuz. Kullanacağınız şeffaf aperey günde 17 saat ağzınızda kalıyor, yemeklerden sonra çıkarıp hem dişlerinizi hem apereyi temizleyebiliyorsunuz, sıcak şeyler yiyip içerken çıkarabiliyorsunuz.
   
  Son düzenleme: 14 Ekim 2012
 4. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 5. minikcik1

  minikcik1 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  17
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  bana özel mesaj gonderir misiniz? ayrintili bilgi+ortalama fiyatıda belirtir misinz?
   
 6. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 7. morvent

  morvent sEniN sUçUn yOK HAYAT!!! Üye

  Katılım:
  7 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.118
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  61
  ben biraz araştırdım çok güzel bişey buu :) dişlerim müthiş derecede y amuk çarpık falan değil artık. bendede işe yararmı bilmiyorum.bide nerelerde ve ortalama ne kadara yapılıyor acaba
   
 8. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 9. dttubakoc

  dttubakoc Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2012
  Mesajlar:
  644
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  işe yaramadığı yerler çok az muhtemelen kullanabilirsiniz.
  fiyatı tedavi süresine göre değişiyor o bilgiyi burada yazmayım reklama girer sıkıntı yaşamayalım adminle :) ama şunu söyleyebilrim normal tel tedavisi için uygulanan fiyatlardan çok yüksek değil hatta bazı durumlarda daha ucuz bile olabilir. 5 ay ile 1 yıl arasında bir tedavi süresi var.
   
 10. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 11. eflatun06

  eflatun06 Sabırr Allahım Sabırr..! Üye

  Katılım:
  12 Haziran 2012
  Mesajlar:
  2.601
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  46
  merhaba tuba hnm konunuzu görünce çok sevindim çünkü ben 1 seneden fazladır kullanıyorum ilk önce şeffaf tel takıldı 1sene onu taktım sonra doktorum bu uygulamaya geçti ve 1 senedir beni hiç kontrole çağırmadı sizce normalmi eCligner kullanıldığında kontrole gerek yokmu? hem de 1 sene uzun bir süre değilmi ben çok sıkıldım bunlardan çünkü her fırsatta takamıyorum tak çıkar olmuyor keşke tellerimi hiç çıkarmasaydım diyorum bunları çıkarttığımda 1 saat sonra hmn yamuluyor dişlerim ve ben bu duruma çok sinir oluyorm bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
   
 12. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 13. morvent

  morvent sEniN sUçUn yOK HAYAT!!! Üye

  Katılım:
  7 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.118
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  61
  ebruuu :) banada bilgi ver bebeğim ya çok pahalımı bu uygulama
   
 14. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 15. eflatun06

  eflatun06 Sabırr Allahım Sabırr..! Üye

  Katılım:
  12 Haziran 2012
  Mesajlar:
  2.601
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  46
  l
  Yavrum dediğim gibi ilk önce telle başladım 2 2.5 sene önce 2 bin dolardı hatırladığım kadarıyla :KK50:
   
 16. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 17. morvent

  morvent sEniN sUçUn yOK HAYAT!!! Üye

  Katılım:
  7 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.118
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  61
  anladım çok teşekkür ederim ama ben tokatta yaşıyorum şimdi baktım yapan doktorlara tokatta yok sanırım daha geniş çaplı bi araştırmak lazım
   
 18. 14 Ekim 2012
  Konu Sahibi : dttubakoc
 19. nnevertheless

  nnevertheless Üye Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2012
  Mesajlar:
  31
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  16
  ya çok pahalı ya :KK43: