Diş telinin çıkarılması

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve Lialay tarafından 25 Nisan 2012 başlatılmıştır.

25 Nisan 2012
    Konu Sahibi : Lialay
  1. Lialay

Lialay Www.mariaruj.com Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Bir topic olduğundan haberim var fakat çok kişi oraya uğramıyor ve çok heyecan içindeyim bugün çıkacaktı diş tellerim yok yaşım küçükmüş velimin bir belge imzalaması lazımmış bana baştan söylemediler randevum yarına ertelendi. Yarın bana bir aparat vericeklerini söylediler fakat diş doktorumu hiç sevmiyorum hiç bir soruma doğru düzgün cevap vermiyorlar googleda araştırdım orda da nasıl çıktığını öğrenemedim topicte o kadar çok sayfa vardı ki hepsini okuyamadım. Affınıza sığınıyorum acil bir şekilde cevap verebilir misiniz ? Nasıl çıkacak bu teller 10-15 gün sürer diye bir şeyler geveledi randevu veren kadın bu ne demek oluyor ? :KK14: Çok ilgisizler çook

Son düzenleme: 25 Nisan 2012
  2. 26 Nisan 2012
  3. 87umutsuz

87umutsuz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimde henüz çıkmadı ama burada okuduklarımdan öğrendiğim kadarıyla 15-20 dakikada çıkarılıyormuş acıda olmuyormuş. yaşın kaç peki?

4. 26 Nisan 2012
  5. Lialay

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    17 yaşındayım cevabınız için teşekkür ederim. Bugün gittim gene ertelendi bıktım bu dişçiden. 5 mayısta üstündeki tel çıkacakmış, arkaya tel takılacakmış. Bir kaç gün öyle kalıp kontrol ediceklermiş eğer diş şeklinde değişme olmazsa bragetleride çıkaracaklarmış. Yani 10-15 gün sürecek yani. Ne mutluydum ben dün çıkacak diye :KK14:. 1buçuk senedir kullanıyorum bıktım artık güzel olmak için çin işkencesi çekiyoruz resmen :KK19:

6. 11 Mayıs 2012
  7. hanimzade

hanimzade Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım tellerim bir hafta önce cıktı. kontrol için gitmiştim ve doktorum cıkarıyoruz tamaamdırr diyip gülümsedi . elindeki bi kesiciyle aradaki teli kesti braketleri de eliyle aldı. hiçbir acı duymadım farketmedim bile diyebilirim. dhaa sonra sabit kalması için şeffaf hiçbişekilde dışardan gözükmeyen kalıplar verildi. 1ay kalıcakmış sonrasında tamamdır . rahat olmalısın

8. 13 Mayıs 2012
  9. Lialay

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

Teşekkür ederim cevabın için benimde bir kaç gün önce tel çıktı arkaya tel takıldı 13 gün sonrada braketlerim çıkacakmış inşallah çıksın artık bıktım vallahi :KK31:

10. 27 Haziran 2012
  11. cikolatakalp

cikolatakalp Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bir şey sormak istiyorum tel çıkınca kalan lekeler ne kadar sürede geçiyor:KK50:

12. 28 Haziran 2012
  13. Lialay

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

Canım benim tel çıkardıktan sonra dişlerimi temizlediler orada çok güzel oldu hiç bir leke kalmadı.:KK31:

14. 29 Haziran 2012
  15. melekgibikiz

melekgibikiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde tellerim var 1.5 yıldır 5 ay sonra falan cıkıcak insallah. Bu arada seffaf plak takımı toplam 12 ay 6 ay tüm gün daha sonra 6 ay sadece gece. Yani ben öyle biliyorum ablamin telleri cikali 3 ay oldu hala plak takiyor 9 ay daha takıcak. :/

16. 3 Temmuz 2012
  17. ehlimana

ehlimana Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    48
    youtube dan izlemiştim nasıl çıkartıldığını. sen de bakarsan kesin bulursun.

18. 3 Temmuz 2012
  19. Lialay

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

Bana 1 hafta bütün gün tak sonra sadece geceleri dediler
    :44:

Teşekkür ederim fakat tellerim çıktı bile :KK31: