Diş temizliği...

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve real_queen tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : real_queen
  1. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arakadaşlar bebeklerimiz dişleri çıktı...iyi kötü biz ne yiyorsak yemeğe de başladılar. peki bu diş temiziğini nasıl yapacağız.. emrenin üsti dişi çıkarken baya problem olmuştu sürme kisti denen birşey bununla ilgili internette araştırma yaparken görmüştüm güzel temzilenmesze yavrularımızın incileri çürüyebilir mişi çok fena...
    [​IMG] bu resmi bi internet sitesinde gördüm...
    özellikle gece meme veya biberonla beslendikten sonra su mutlaka verimeliymiş ben veriyorum her sefer. ayrıca gün içerisinde de ağızını dişlerini gazlı bez ile silmek gerekiyormuş..ama emre ağzına parmağımı sokturmuyo. siz neler yapıyosunuz diş temizliği ileilgili. jokerde bebek diş fırçası görmüş eşim ama pek beğenmemiş ne yapmalıyız. 2008 anneleri siz de yardımcı olur musunuz?

2. 9 Ağustos 2010
  3. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    2 gün önce kendi dişimle ilgili dişçime gittiğimde. Bu konuyu doktoruma sordum ve artık bebekler için olan diş fırçası edinip,hergün nazikçe dişlerini fırçalamamız gerektiğini söyledi. Biz dün başladık fırçalamaya. Kendisininde çok hoşuna gitti :)

4. 9 Ağustos 2010
  5. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım normal fırça gibi mi?

6. 9 Ağustos 2010
  7. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Evet normal fırça canım. bebekler için olan normal fırça...

8. 9 Ağustos 2010
  9. DoraGizem

DoraGizem DORApaşanınANNESİ Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    ecüşüm çok süper bi konuya değinmişsin bu konu benide çok düşündürüyor bende sevi bebedeb silikon bir diş fırcası aldım parmağıma takıyorum ve hem kaşıyor hemde fırçalıyorum bi tarafı diş kaşıyıycısı bi tarafı da fırca normal fırçalar için erken değilmi acaba :uhm:

10. 9 Ağustos 2010
  11. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de fırcalamay basladım hosuna da gidiyor elimden alıp kendisi yapıyor..ama sadece suyla yapıyoruz macun yookkk!!!! yer kesin:))))

12. 11 Ağustos 2010
  13. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    disleri varsa fırcalamakda gerekiyor. neden erken olsun ki? silikon fırcalar var parmagina takıyorsun hem masaj oluyor hem temizleniyor disler. sonrası icin bebek icin nukun var yumusak kendisi tutup ögrenmesi icin degisik baslıkları var. eger dismacunu kullanmak istiyorsaniz fluorid siz dis macunlar var bebekler icin. mesela nenedent bebek dis macunu var jokerlerde satılıyor onu kullanabilirsiniz.

bence bebek hoslanmıyorsa yavas yavas alıstırabilirsin. basta cok kısa sonra uzatırsın süreyi. sonuc olarak dis fırcasınada alısması gerekicek. parmagina takılanlar cok rahat oluyor fazla sokmasın agzına. ön disleri biraz fırcalarsın sonra hosuna giderse biraz yanlara masaj falan derken bence alısır