Dışaran bi göz olarak sizce???

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve minish 21 tarafından 27 Aralık 2009 başlatılmıştır.

27 Aralık 2009
    Konu Sahibi : minish 21
  1. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    herkese merhaba,
    nişanlım asker yemin töreninden sonra izni vardı 2 gün görüştük.ama kafam o kadar karıştıki yine.
    konu şu benim kuzenim var iyi bi şirkette iyi bi pozisyonda mühendis olarak çalışıyor.bende geçen yaz o şirkette staj yapmıştım.gerçekten çalışmayı çok istediğim bi yerdi.ve ozamanlar hep okul bitince oraya giriceğimi belki kuzenimin de yardımcı olucağını düşüyodum...ve gelgeleim süpriz bi şekilde nişanlandım.evleniceğim zaman bu şehirde olamıycam.
    kuzenime çalıştığı yere beni aldırabilirmi diye sormuştuk 3 ay önce.resmen açık açık dedi ki.sen nişanlısın 2 gün sonra evleniceksin orası senin gelip geçici olarak çalışmayı düşünceğin bi yer olmaz dedi.ve gerçekten de öyle iyi bi yerde çalışıyo.ben sana referans olucam sen evlenip gidiceksin dedi.bende bişi diyemedim tabi...kendince haklı dedim...
    nişanlımla tartışmamızın konusu yine bu oldu...bana diyoki sen gir çalış gerekirse nişanlım buraya gelir dersin diyo...bende dedimki sen de bende buraya gelmiyceğini biliyoruz dedim çünkü burda işi gücü yok.olsun sen öyle söyle diyo.resmen yalan söylememi istiyosun dedim.hemde kuzenime yani..
    bu işler böyleymiş profosyonel iş hayatında böyle uyanık olmak lazımmış hiç kimsenin garantisi yokmuş iş hayatında sonuçta kuzenin de kendisine daha iyi bi iş teklifi gelse orayı bırakmıycakmı diyo.herkes böyle yapar diyo.bende kuzenimi bu şekilde zor duruma sokamam yalan dolanla iş yapamam ben dedim.ben böyle düşünüyosam tam bi saflık yaparmışım...
    akşam annemlerin yanında konuyu açtım annemde onaylamadı bu durumu tabi...
    sonuçta o yalan söylüyceğim kişi benim dayımın oğlu yabancı değilki.ona bunu nasıl yaparım...sonra ne diycem nişanlım vazgeçti gelmiyo kusura bakmayın mı diyip gidicem.
    onu zor duruma düşürücem nişanlıma göreyse o zor duruma düşmezmiş...
    kızlar siz söyleyin.böyle bişey karşısında ne yaparsınız???fisfisfis

2. 27 Aralık 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evlenmene ne kadar var ki..yani ne biliyim 1 yıl falan varsa gir derim ama 3-5 ay falansa girmene değmez tabii ki..

4. 27 Aralık 2009
  5. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    yalan dolanla işim olmaz benim.
    dediğin gibi kısa sürede evlenip ayrılmak zorunda kalacaksan kuzenini de zor durumda bırakmış olabilirsin.
    ama hayatta da hiçbir şeyin garantisi yok.
    uzun süre çalışacağını düşünürsün çalışamazsın ya da kısa süreli olacağını düşündüğün yerde ömrünü geçirirsin
    belli olmuyor ki bu işler.
    sen içine nasıl sinecekse öyle yap, boş ver nişanlını.

6. 27 Aralık 2009
  7. EU3

EU3 Guest

evet bence de uzun bi süreyse nişanlını dinlemesende işe girme fikrini düşün. bencede sonuçta

ömürlük yerleşmiceksin iş yerine.

kuzeninin zor durumda kalmıcak kadar uzun süren varsa gir açık açık söyleyerek.

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Aralık 2009
  8. 27 Aralık 2009
  9. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    kesinlikle doğru yoldasın..
    arada kuzenin var.. el değil dediğin gibi..
    nişanlının fikirlerini çok tutmadım açıkcası.
    bu tarz basit gibi görünen meseleler annenla dayının arasını bile açabılır..sen ordan ayrılınca ilk kuzenin yakasını tutarlar ve onun kariyeri zedelenir. dürüst olmak gerekirse böyle bir durumda kuzenimin yüzüne bir daha bakmam.çok benzer bir durumla ben de karşı karşıya kaldım. kuzenim çalıştığı firmada staj ayarlayacaktı staj süresi uzarsa kışın da devam edebileceğimi söyleseydim beni işe alacaklardı ama arada kuzenim oldugu için söylemedim. kartlarımı açık oynadım. kuzeno firmada çalışmasaydı. gözümü kırpmadan söylerdim bu yalanı.
    ayrıca kariyerin açıısndan senin ayağına da dolanır.. iş görüşmelerinde ik uzmanları açık saçık her şeyi soruyorlar.. yerine göre özelin hakkında bile bilgi istiyorlar.. diyelim nişanlının dediğini yaptın.. bu firmada çalıştın. 3 gün sonra evlendin . istifa ettin. gittiğin şehirde iş arayacaksın. sana sorulaak ilk soru; önceki işinden ayılma sebebin olacaktır. evlilik sebebiyle, diyceksin. bu seferde ;
    "hımmm, demek özel yaşamınız kariyerinizden önce geliyor" şeklinde bir suçlamayla karşı karşıya kalacaksın.
    öyle olsa bile iş hayatında açık vermez,işin ve kariyerin herşeyin üstündeymiş gibi davranırsın.. profesyonellik bu gibi durumlarda devreye girer.. ileri görüşlü olmak,sadece anı kurtarma peşinde olmak yanlıştır,nişanlına böyle söyleyebilirsin.
    zaten bir kadın evliyse referanssız işe girişlerde 1-0 yenik başlıyor maça.. bir de sen kariyerine yanlış bir başlangıç yaparak şansını azaltma.

10. 27 Aralık 2009
  11. kesinlikle..
    şimdi nişanlın sana öle dior ama sen gün gelip çıktığında kabak senin başına patlar,istemediğin durumlarla bile karşılaşabilirsin..
    boşver sen evlen,düzenini kur iş bulursun nasılsa...

12. 27 Aralık 2009
  13. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    nişanlıyım ama bu yaza düğün olsun istemiyorum ben. yani öce ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum...zaten nişan biraz aceleye geldi.düğün böyle apar topar olsun istemiyorum.nişanlımın da benim de henüz işlerimizi ayarlayamadığımız için düğüne acele etmiyorum...2011 yazına kalabilir düğün.ama askerden gelince nişanlımın acele ediceğini de biliyorum.bakalı napıcam

14. 27 Aralık 2009
  15. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    yani kızlar ben mi çok saf düşünüyorum henüz iş tecrüben yok ama...böyle yalan dolanla iş yapamam ki.sonuçta bu insan benim kuzenim...bütün aileme beni mahçup edicek ama umrunda değil onun...

16. 27 Aralık 2009
  17. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla burda belirleyici olan düğün tarihi tabii.. 2011 yazına daha1,5 sene var,bence başlayabilirsin.. hele iyi bir yerse referans olur sana..

18. 27 Aralık 2009
  19. esmer gxuxzeli

esmer gxuxzeli Bismillahirrahmanirrahim" Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    en güzel lini düşünmüşünüzzzz
    kuzeninzi kandırmayın bencede iş gelir gecer akraba her zaman yanında olur evlen bi ondan sonra düşün işiniiiiii:hulya: