dışarıya çıkmak yada misafirliğe gitmek

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve tearful tarafından 19 Mart 2008 başlatılmıştır.

19 Mart 2008
    Konu Sahibi : tearful
  1. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    :1rolleyes: soru 1.. dışarı çıkıyormusunuz? çıkıyorsanız emzirme alt değiştirme durumlarını nasıl hallediyorsunuz?
    2. misafirliğe giderken bebek çantasına neler ve kaçar tane alıyorsunuz?

2. 19 Mart 2008
  3. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım tabi ki cıkıyoruz
    yedek kıyafet ,4 tane filan bez ,pişik kremi ı,slak mendili agız mendil,i alt acma bezi,gaz damlası
    gideceğim yerde emzirecek ortam yoksa sütü pompayla sağıp biberona koyuyorum 8 saat oda sıcaklığında kalabiliyor biliyorsun
    birde yelek ve battaniye unuttuğum bir şey var mı bilmiyorum

4. 19 Mart 2008
  5. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben çıkmaya korkuyorum açıkçası.. çokta gezmek istiyorum ya üşütürsem üzerine ne giydirecem nasıl emecek ya yolun ortasında gaz sancısı tutarda ağlamaya başlarsa filan derken kalıyor. :KK43:

6. 19 Mart 2008
  7. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    ama canım senin de ihtiyacın var gezmeye en azından tanıdıgın birilerinin evine git degişiklik olsun yada arabayla gezersin

8. 19 Mart 2008
  9. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bizde çıkıyoruz ama çok uzun boylu değil, yakın mesafede yerlere gidiyoruz, yanımıza ana kucağını, 2-3 tane bez, pişik kremi, alt değiştirme zavazingosu, ıslak mendil, 1 takım yedek kıyafet, acil durumlar için emzik alıyorum . Ben emzirip altını değiştirip çıkıyorum evden, 2-3 saat idare ediyoruz, zaten o süreyi pek aşmadan eve dönmeye çalışıyorum. Misafirlik kısmına gelince cumartesi kahvaltı için halamıza gittik, çantamızı hazırladık, bizi evden aldı kızımla gittik, kahvaltımızı yaptık, biraz dolaşıp alış-veriş yaptık, sorun olmadı. Ama ben sürekli evden çıkıp bir yerlere gitmek taraftarı değilim, en rahatı ev. Birde hava çok güzel olursa kanguruya koyup kızımı markete v.s. gidiyorum. Hava alıyoruz iyi geliyor.

10. 19 Mart 2008
  11. sevorane

sevorane Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bizde kızımla gezmelere çıkıyoruz.biz daha 1 aylıkken cıkmaya basladık.alışsın istiyorum ayrıca kış bebeği olduğu için güneşi buldukça çıkıyoruz.kızım vitamin alsın kemikleri gelişsin.yanımıza aldıklarımıza gelince.1 takım giysi,zıbın,3-4 bez,alt değiştirme örtüsü,burun damlası,gaz damlası,pişik kremleri,ağız bezi,emzik ve kutusu,poposil aklıma gelenler bunlar.bence kendinizi sıkmayın rahatlık en güzeli.

12. 19 Mart 2008
  13. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Valla benim de en sık gittiğim yer annemler aynı mahallede oturuyoruz kayınvalidem zaten altım da oturuyo bu gün de kayınvalideyle güne gittim maşallah oğlum gidip gelene kadar uyudu bende bir takım alıyorum 5,6 tane bez, ıslak mendil, peçete, alt alma bezi, pişik kremi,küçük yastık, ince battaniye bu kadar sanırım.

14. 20 Mart 2008
  15. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ne güzel herkes çıkmış walla ben markete bile gitmedim anca hastaneye ve sağlık ocağı altını değiştiriyorum emziriyorum o sırada uyuyor zaten pusete koyup apar topar yola çıkıyorum eve gelesiye kadar da ay rüzgar gelecek ay hasta olacak uyanacak ağlayacak derken eve nasıl atıyorum kendimi bilmiyorum.. bakalım artık bu pazartesi hava güzel olursa şöyle 1-2 saatliğine çıkmayı deneyecem ondan sonraki perşembede hastaneye gidecez. resmen 3 aydır doğru düzgün çıkmadım zaten hamileliğin son aylarıda hava soğuk üşütürüm zaten çabukta yoruluyorum diye çıkamadım şimdide böyle bunaldım havalar biran önce güzelleşsee..................

16. 2 Nisan 2008
  17. gurbet gelini

gurbet gelini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar benim henuz bebegim yok ama yegenlerimden biliyorum onlarda kisin dogmustu ustelikte norvecte orada kis biraz daha cetin gecer kar kis biraz daha fazla olur ona ragmen doktor hergun disari cikmadiklari icin kizmisti cunku eve alisiyorlar bu seferde 1 kere cikinca hemen hastalaniyorlar, soguk havada mikroplar kiriliyo iyi giydirip pusete koyduktan sonra bisey olmaz biz doktorun sozunden sonra her gun cikartmaya ozen gosterdik ve alistilar daha az hastalanmaya basladilar bebeklerinde temiz havaya ihtiyaci var, gule gule buyutun bebeklerinizi

kilhan bunu beğendi.
  18. 5 Nisan 2008
  19. EU1

EU1 Guest

ya hayatım ne kada rpirpiriklisin yapma böyle senin ve bebegin temiz havaya ihtiyacı var en azından günde 5 10 dakka kaı önüne çık yapma bunu dogru gerçketen şimid nasıl alıştırrısan öyle gider sonrada hastalıklardan kurtulamdıgın için ( allah korusun ) dışarı çıkamzazsın görürün günü .... hemd e3 ay olmuş yapma tatlım böyle git gez en güzel günler sonra zaten sen istesen de evde oturamaycaksınız o gezmek isteyecek ama bu seferde ya hasta olursa ay benimki dogsun allahın izniyle ben hergün çıkacagım