dişi erken çıkan var mı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve rayiha_06 tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : rayiha_06
  1. rayiha_06

rayiha_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim şimdi tam 4 aylık. yaklaşık 2 haftadırda çok huzursuzdu doğru düzgün uyumuyor sürekli ağlıyordu. biz gaz diye düşünüyorduk. damağı iyice kabarmıştı beyaz çizgide vardı ama diş için henüz çok erken diyorduk. 3 gün önce bir de ne göreyim oğlumun dişi çıkmış.
    üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim. ya arkadaşlar erken çıkan diş sağlam olmaz mı gerçekten.... birde diş patlamadan önce mi olur sıkıntısı yoksa asıl sıkıntı çıktıktan sonra mı başlar

2. 5 Mayıs 2010
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    oğlum 4,5 aylık çıkardı ilk dişini erken çıkan dişler erken çürür diye bişey yok tamamen yapıyla alakalı kuzenimde 4,5 aylık çıkarmış çok sağlamdır hala dişleri diş çıktıktan sonra sıkıntılar azalır ama yenisinin sıkıntısı başlar bu seferde

4. 5 Mayıs 2010
  5. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Aynen öyle biri çıkınca rahatlıyor derken diğerinin sıkıntısı başlıyor..

6. 5 Mayıs 2010
  7. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumun ilk dişi 2,5 aylıkken patladı öyle kaldı ardından yanındaki patladı.ikisinin tam olarak çıkması 1.5 ayı buldu 4 aylıkken alt iki dişi vardı.oğlum şimdi 6 aylık sanırım üstteki dişler gelecek 10 gündür emmek istemiyor hiçbir ek gıdayı kabul etmiyor uyumuyor.dün tam 15 saat uyumadı.çıldırttı beni.bugünde öyle.gaz problemide geçmedi:KK43:( hala çok ağlıyor:KK43:( kakasıda azalmadı günde 4-5 sefer yapıyor ve her yapışta ağlıyor:KK43:( artık doktorada götürmek istemiyorum.çocuk doktoru olmak lazımmış ne desem ya gazdandır yada dişdendir deyip postalıyorlar:KK43:( ne sorsam normalllllllll:))

8. 6 Mayıs 2010
  9. denizcb

denizcb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam,

Benim kızım da ilk dişlerini 5.ayda çıkardı. Ve hiç hızını kesmeden çıkarmaya devam etti. Şu anda 15 aylık ve 16 tane dişi var. Başlarda ben de çok endişelendim, birkaç doktora sordum. Erken çıkan dişlerin sağlamlığı ne kadar olur diye. Ama sağlamlığın erken çıkmayla alakalı olmadığını söylediler. Bir de dişler çıkmaya başlayınca flor takviyesi yapmaya başladık. Haftada 2-3 kez veriyoruz. Umarım faydası oluyordur.

10. 7 Mayıs 2010
  11. pamir

pamir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızımda 5 buçuk ayluıkken çıkarmaya başladı şimdi tam 1yaşında 8dişi oldu ama hiç bbu kadar zorlanmamıştık diğerlerinde bu son, altın yanındaki2 diş mahvetti tam 2 hafta olacak iştahı hiç kalmadı verince kaşığı ağlıyo nolacak bilmiyoom

12. 7 Mayıs 2010
  13. YEXSXXIXMNUR

YEXSXXIXMNUR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba şu annelerin dişlerden çektiği nedir yaaa.Biz bu kadar çekiyorsak yavrucaklar ne alemde kim bilir?.Benim kızımda 3.5 aylıkken ilk dişlerini çıkardı şu an 6 tam birde yarım dişi var diğerlerinin dedikleriyle tamamen aynı şikayetlerim en son altın yanındaki dişler bizi mahvetti kızım değişti resmen iştahsız oldu huysuz oldu uyumak bile istemiyo yavrum.Bence erken çıkan diş çocukların gelişimini engelliyor.Benim kızım şu an 10 buçuk aylık ve zayıf iştahsız bi bebek 3 buçuk aylıktan beri bir diş bitiyo diğeri başlıyo hem sıkıntılı yavrum

14. 7 Mayıs 2010
  15. denizcb

denizcb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sana katılıyorum.
    Bence de dişleri erken çıkarmak gelişimlerini etkiliyor. Çocuklar diş çıkarmaktan, onun acısından iştahtan kesiliyor. Gelişimleri olumsuz etkileniyor.Umarım ilerleyen yaşlarda bu açığı kapatırlar.:Saruboceq:

16. 10 Mayıs 2010
  17. rayiha_06

rayiha_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yani bu dişlerin sıkıntısı geçmeden diğerleri mi çıkmaya başlıyor. oğlumun alt dişleri gözükeli 2 hafta oldu. hala huzursuz. ne kedar süre sonra üst dişleri çıkar acaba

18. 10 Mayıs 2010
  19. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    dişlerinin ne kadar sürede çıkacağı hiç belli olmaz gözükür uzun bi süre çıkmayabilirde oğlumun aylardır köpek dişlerinin yeri kabarık bembeyaz hala çıkmıyo mesela bazı dişleride kabarıyo beyazlıyo ertesi gün patlıyo