Dişlerim yapıldı ama......?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve atalay-uxgxur tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

17 Ocak 2009
    Konu Sahibi : atalay-uxgxur
  1. atalay-uxgxur

atalay-uxgxur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    beynim dondu. dişlerim takıldı ama rahat konuşamıyorum . s ve z yi söyleyemiyorum. dilim sürçüyo. alışamadım. 3 gün bugün. peltek konuşuyorum.sanki ben diilim. ön dişlerim oldugu için konuşurken kafamı egiyorum.napıcam. yapıştı dişler. yiycem kafayı böylemi olacak artık......psikolojim bozuldu......

2. 17 Ocak 2009
  3. palmi

palmi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dişlerinize ne yaptırdınız ki ne problem vardı yani?

4. 17 Ocak 2009
  5. EU3

EU3 Guest

sakın böyle bir durumu kabullenmeyin.hemen doktorunuza gidin gerekiyorsa yeniden diş bile yapabilir.böyle bir hakkınız var.aynı durumu yaşadım.pskolojim bozuldu hayatım altüst oldu.2006 yılında yaşadım ve hala üzüntüm bitmedi.düzeldiği halde.sakın duruma razı olmayın.dişhekimleri insanları çok kötü durumlara sürüklüyorlar.konuşmanızda problem varsa kesin dişler çirkin ve büyük görünüyordur asla kabullenmeyin çok pişman olursunuz.

6. 17 Ocak 2009
  7. dydyn

dydyn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle geçmiş olsun.
    kesinlikle gidin doktorunuza şikayetlerinizi bildirin. dişler fonksiyon görmedikten sonra yapılmasının bi anlamı yok.

8. 18 Ocak 2009
  9. atalay-uxgxur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar canımın sıkıntısından bilgisayara bile oturmadım hiç. zamanla alışıcan dedi dokor. bide benim üst çene kemigim öndeymiş biraz. ondan kaynaklanıyomuş yani. biraz bekliym diyorum ama devam ederse düşünüyorum. dişlerim aslında güzelmiş agız yapımdan kaynaklanıyomuş. yapıkanı çıkarmak zor olmazmıki. vuruyomuş hatta incelen dişimde kırılabilirmiş. arkadaşlar dedi. dogrumu acaba.akıl verin kızlar. sanki biraz yumuşadı s harfi. ama hızlı konuşuum ben biraz . kendimi tarta tarta konuşuyorum rezil olmiym diye...okmeydanı agız saglıgında yaptırdım. PARANIN GÖZÜ ÇIKSINNNNNN (anladınız dimi...)

10. 18 Ocak 2009
  11. EU3

EU3 Guest

hayır..sana yanlış söylemişler..çıkarılması gerekiyorsa çıkarılıyor..keserek çıkarabiliyor dişhekimleri...ama uğraşmak istemezler...benimde maddi durumum iyi değildi...ama düşünsene nerdeyse hayatın boyunca ağzında taşıycaksın seni sen yapan şey olacak.biz kredi çektik ve hala ödüyoruz..maddi manevi çok zorluklar çektimm..sakın içine sinmeyen bişeye razı olma...

12. 18 Ocak 2009
  13. nowember

nowember Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bu kadar dert etme,bendede olmuştu bir kaç gün konuşmakta zorluk çekmiştim sonra alıştım.ilk taktığında büyük geldi gözüme hiç yapıştırmadan doktorum kısalttırdı dişleri.yalnız daha sonra hastalık geçirdim kilo verdim diş etlerim çekildi.hava almaya başladı,diş doktoruma gittim hiç sıkıntı çekmeden acı çekmeden çıkarttı tekrar yaptı.yani o dişlerin çıkartılması hiçte zor değil.

14. 18 Ocak 2009
  15. atalay-uxgxur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar valla size ne diym. karşılıksız iyi duygular beslemek burda işte. hep birbirimizin iyilikleri için ugraşıyoruz farkındasınız dimi. sagolun arkaadaşlar.alışmaya çalışıyorum. diyorum ya eger sıkıntım devam ederse gidicem. dayanagınız için teşekkürler arkadaşlar.hepinizi seviyorum.....:1hug:a.s.

16. 19 Ocak 2009
  17. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    gecmis olsun canimbiraz bekle uzun bir surec dislere alisman merak etme sorun varsa mutlaka yeniden yaparlar

18. 19 Ocak 2009
  19. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    şuan alışamadığını doktoruna ilet.belli bir süreden sonra baktın olmadı ne et yap değiştirt.diş çok önemli,hem işlev hemde estetik açıdan.bazılarınınki gülüşünü yüzününün duruşunu güzelleştiriyor mesela benim eşiminli böyle zarif duruyor.bazılarınınkiyse ağzına kemik doldurmuşlar gibi.