Diyabetli hamile arkadaşlar merhaba

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ERMAER tarafından 27 Şubat 2009 başlatılmıştır.

27 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ERMAER
  1. ERMAER

ERMAER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,
    15 yıldır diyabetliyim.6,5 yaşında bir kızım var.İkinci bir bebk için hazırlık aşamasındayım.Daha öce ssk da doğumum gerçekleşti.Şimdi özel sağlık sigortamdan faydalanmak istiyorum.Bana en yakın hastahane Medical park bahçelievler.Burada tavsiye edeceğiniz tecrübesi iyi bir doktor varmıdır.Sevgiler

2. 23 Mart 2009
  3. ftuanna

ftuanna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    mrbb bende diyabetliyim 11 yıldır şuanda 22 haftalık hamıleyım çok endişelerim var gebeliklte şekerin nasıl seyreetı yukselmeler oluyormuydu

4. 23 Mart 2009
  5. ERMAER

ERMAER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bende dünyada tek olduğumu sanıyordum.Cevap hiç olmayınca.Hiç endişelenme.Diyetini tam yapıp kontrollerinde sık olursa,bir problem yaşamazsın.Ben çok şükür yaşamadım.Kilosu da normal di.
    Arada yükselmeler oluyor tabi.Ama en önemlisi düşüş olmasın.aman dikkat et.Moral çok önemli...bir de hergün yarım saat yürüyüş.

Bende ikinci bebek için beklemedeyim kısmet....

6. 23 Mart 2009
  7. ftuanna

ftuanna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya ben insulin pompası kullanıyorum genelde iyi ama bezen yukseliyor ama yıne ha1c 7.2 çıktı tabi çok endişeleniyorum bende tek oldugumu duşunmeye başlamıştım kimse yok diyabetli olupta paylaşan

8. 23 Mart 2009
  9. ftuanna

ftuanna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benım çok düşüyor şekerim ya ama hemen yukseltıyorum ama düşüyor bazen yediklerim az geliyor galiba nerde doğum yaptın normalmı sezeryanmı yaptın peki

10. 23 Mart 2009
  11. ERMAER

ERMAER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    insülin pompası bana pek cazip gelmedi düşünmüyorumda açıkçası.Normal doğum yapmadı doktorum.sezeryan oldum.SSk okmeydanında yaptım ben.Doktorum oradaydı çünkü.Ama sadece doğum normal de muayenehanesine gittim.Özel hastahane için sene 2002 de 5.000 tl istedi çünkü.Ama başarılı bir ameliyattı.Biraz geç iyileşiyorsun yalnız.sen hangi doktora gidiyorsun peki

12. 23 Mart 2009
  13. ERMAER

ERMAER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    diyabetini kim kontrol ediyor.

14. 23 Mart 2009
  15. ERMAER

ERMAER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu arada 7,2 gayet iyi.korkmana gerek yok.Ara öğünlerini ne olursa olsun atlama.Şeker düşmesi ondandır.Hangi hastane ye gidiyorsun şimdi?

16. 23 Mart 2009
  17. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende de gebelik şekerı cıktı cok tedırgınım doktorada gıtmedım nerye gtcem bılmıyorumm,6 aylık hamıleyım cok tedrgın oldum..ölü doğumlara anı bebek öümlerıne sebep olabılıyomuş sanrımsenağlama cukulata canavarıyım acaba omu tetıkledı neye baglı hıc bılmıyommmm tatlı yemeden nası yasarımm yahu:1no2:bilgisi olan arkdaslarım yardım edersenız sevınırımmm.50 gr lık yuklemeden sora 218 cıktı sekerım:a015:

18. 23 Mart 2009
  19. ERMAER

ERMAER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok korkma canım geçici olduğuna eminim.olsa da diyetine dikkat et.bir problem çıkmaz.üzme kendini...
    doktorun ne dedi.