diyafragma hernisi

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve beyhan_teofan tarafından 27 Ocak 2012 başlatılmıştır.

27 Ocak 2012
    Konu Sahibi : beyhan_teofan
  1. beyhan_teofan

beyhan_teofan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğinde diyafragma hernisi olan var mı? yaşayan varsa nolur bana ulaşın.. çok zor durumdayım.. iyi yada kötü yaşadıklarınızı yazar mısınız lütfeeennn.. Diyafragma hernisi bebeğin diyaframından geçen yemek borusu boşluğundan diyafram altındaki organların yukarıya çıkması durumudur. benim bebeğimin midesi yerinde ama bağırsakların birazı yukarıya çıkmış. bu da kalbi sağa itip akciğerlere gelişecek yer bırakmamış. doğuma kadar yapılabilecek hiçbir şey yok. doğumda bağırsakları yerine çekmek için hemen ameliyat olacak, ciğerleri gelişmediği için de solunum cihazına bağlanacak, yoğun bakımda kalacak. ama oradan çıkışımız olacak mı, ne kadar orada kalacak, Allah onu bize bağışlarsa ne kadar zamanda toparlanacak? yaşayan varsa nolur bana yazın.

2. 1 Aralık 2012
  3. mel83mel

mel83mel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;

Benim de 16 haftalıkken bebeğime aynı teşhis kondu ve doktorlar gebeliği sonlandırmanın daha doğru olacağını söylüyor.. Size ne kadarlıkken kondu teşhis? Yazıyı Ocak ayında yazmışsınız sizin kararınız ne oldu. Yaşıyorsa bebeğiniz ne durumda bilgi verir misiniz. Bende şuan çok kötüyüm ve ne yapacağımı bilemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz...

4. 1 Aralık 2012
  5. skyline

skyline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba
    aynı durumu yasamadım ama geişim olmadıgı kalbı atmadıgı için kürtaj oldum, zor zamanlardı..

haddim değil, ama mademki ameliyatla bir çözüm sunuyorlar, kalbi atan bır bebegı neden aldırasın canım?

ben şu and a tedavideyim, bebeğim olsun diye uğrasıyorum her seyın hayırlısı ama kalbi durmamışken, hala yasıyorken ve de tedavi olma ihtimali varken sana neden bunu söylediler?

6. 1 Aralık 2012
  7. yorgunbulutlar

yorgunbulutlar neylerse güzel eyler Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım anlattığın problemi bilmiyorum ama okuyunca çok içten dua ettim iyi olması için ve internetten baktığımda doktorun biri %75 %80 e varan iyileşme oranları veriyordu.umudunu hiç kaybetme.allahım herşeye kadirdir.sen yaşama bağlanırsan allahın izniyle bebeğin de bağlanır.rabiimin gücünün yetmediği birşey var mı?ben bebeğimi20.haftamda kaybettim korkularını o kadr iyi anlıyorum ki oyüzden..umut ve dua..nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama kendine çok çok iyi bir doktor bul.ben allahın izniyle atlatacağınıza inanıyorum.sağlıcakla kal

8. 1 Aralık 2012
  9. mel83mel

mel83mel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ediyorum dualarınız için. Allahın dediği neyse o olucak. İstanbul' da bu konuda en iyi olduğu söylenen Prof.Dr Recep Has gördü ve geri dönüşü olmadığını söyledi. Çapa Tıp fakültesinde Periontoloji toplantısına girmemizi ve pröfesörlerin orda ortak bir karara varacağını söylüyorlar. Tabiki son kararı bize bırakıcaklar. Ama yaşama şansı çok azmış yaşasa bile hayatı boyunca çok büyük operasyonlar geçirecekmiş. Hiçbir zaman normal bir insan gibi yaşayamayacak. Bunu ona yapmaya hakkımız var mı. Bunlara manevi olarak nasıl dayanabiliriz.Bilmiyorum çok zor bir durum. Allahım kimseye yaşatmasın.

10. 25 Aralık 2012
  11. lavinya54

lavinya54 salihim melek oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde aynı durum başımda ama ben o kadar umutsuz değilim sen neden bu kadar umutsuzsun

12. 29 Aralık 2012
  13. caponbaligi

caponbaligi Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar aylar önce bende sizinle aynı durumdaydım. 21 haftalık hamileyken benim bebeğimede aynı teşhis kondu. Bende Prof. Recep Has'a gittim banada aynı şeyi söyledi ve Çapada konseye girdik. Genel kanı sürekli gebeliğin sonlandırılması yönünde idi. öncelikli olarak kromozom testi yapılmasını istediler ve kordosentez yapıldı. Sonucumuz çok şükür ki temiz çıktı. Kromozomal bir hastalık olmadığı görüldükten sonra yaşarsa herşeyi tamamen normal olacak bir bebeğin hayatının sonlandırılmasını kabul etmedim. Çünkü bundan sonrası yalnızca doğumda ölme ihtimali idi. Ben gebeliği sonlandırarak yaşama ihtimalini mi yok edecektim. Gebeliğin devamına karar verdim. Bunun sonucunda doğumun herhangi bir hastanede olamayacağını bir eğitim ve araştırma hastanesinde olmasının en doğru olacağını söylediler. Bundan sonra kurulun herhangi bir yardımcı olacağı konu kalmamıştı. Kendi başımızın çaresine bakmamız gerekiyordu. Bende bunun sonucunda bir doktor bulup, gebeliğimin devamını izleyip, doğumu Çapada yapmama yardımcı olabilecek bir doktor buldum.

Sonraki takiplerim için Çapada hocalık yapan Prof. Dr. Alkan Yıldırım'a gittim. Doktorum sürekli kendimi kötüye alıştırmamı söylüyordu ama yinede daha önce aynı hastalığı geçirmiş olan ve kurtulan pek çok doğum yapıldığını söylüyordu. İnsan böyle bişeye ne kadar alışabilirse! o kadar alıştırdım kendimi ve eylül ayında doğum yaptım.
    Bebeğim 1 günlükken ameliyat oldu. 37 gün hastanede kaldı ve Allaha şükürler olsunki şuanyaşıyo ve 3 aylık oldu...:nazar::KK46:
    Akciğerlerinden biri şansımız varmışki olması gerekenden bile fazla büyümüştü ve o hayatını kurtardı. Çünkü diğer akciğer onun 8de 1i kadarmış... Fakat doktorlar zamanla onunda büyüyeceğini söylüyorlar.
    Şu anda yeteri kadar büyümediği için nefes almasında problem vardı ve geçici bir süre için trakeostomi açıldı. Yani boğazı delik ve oradan nefes alıyor. Ama bunlar tamamen geçici şeyler. Doktorlarımızın söylediği kadarıyla bir akciğer hep diğerinden küçük kalıcak. Fakat tüm hayatını normal bir insan gibi rahat geçirebilecek.Yalnızca ağır sporlar yapamaz dediler ki onuda yapması gerekmez..

Sonuç olarak isteyen arkadaşlara daha detaylı bilgiler aktarabilirim. Çünkü biz o süreçte hiçkimseden bu konuyla ilgili bir bilgi alamadık. Fakat bilmelisiniz ki kolay bir süreç değil...
    Umarım hepiniz bebeklerinizi kucağınıza sağlıklı bir şekilde alırsınız.

14. 31 Aralık 2012
  15. lavinya54

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi geceler yine uykuya dalamadım ve okuduğum şeyleri tekrar okurken sizin yazınızı gördüm ve bu hastalığı yaşamış kimseyle konuşma imkanım olmadı nette okuduklarım iç karartıcı 30 haftalık hamileyim ve 2 ay nasıl bekleyecem bilemiyorum. benim bebeğimde diyafram yırtıkmış ve mide kalbin yanındaymış bağırsak falan demediler ama çıkar mı bilemiyorum bazen çok üzülüyorum bazen umutlu oluyorum ama en çok korkuyorum çok korkuyorum hemde.... ne güzel yavrunuz yaşıyor inşallah benim yavrum da yaşar kıpır kıpır içimde nolur bana yardımcı olun ben adanada çukurova üni. doğum yapıcam inşallah eşimin sigorta sorunu var ve onu bekliyoruz bi yandan da daha görüşemedik doktorla beklemek çok kötü... çok şükr siz yavrunuza kavuşmuşsunuz çok sorun yaşadınız belki ama yinede şanslısınız ne mutlu
    bu notu özelden yollamak isterdim fakat yollayamıyorum malesef :KK43: tam buldum dedim yaşayan birini şimdide msj atamıyorum malesef

16. 31 Aralık 2012
  17. caponbaligi

caponbaligi Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Sizi en iyi anlayabilecek insanlardan biri olarak olarak endişelerinizi anlıyabiliyorum.Bende doğuma kadar 4 ay boyunca tekrar tekrar bu durumla ilgili bulduğum herşeyi okuyordum.Hatta doğumdan sonra bile günde defalarca her gördüğüm doktorla konuşup bişeyler öğrenmeye çalışıyordum.
    Benim bebeğiminde midesi kalbinin yerindeydi ve kalbi sağa itmişti.Hamileliğimin son günlerinde doktorum sol akciğerin gelişebilecek bir yer bulup geliştiğini söylemişti. Benim bebeğimin kurtulmasını sağlayanda o olmuştu zaten.Sizde kontrollerinizde akciğerlerin durumunu öğrenin.Kesin bişey olmasada en azından ihtimaller için yol gösterici olur.
    Üniversite hastanesinde doğum yapıcak olmanız gerçekten büyük avantaj.Şahsi kanaatim bu tür vakalarda üniversite hastanelerindeki doktorlar daha tecrübeli oluyor.Hastanede kaldığımız dönemlerde konuştuğum bir hemşire çocuk cerrahisi yeni doğan yenoğun bakımına gelen bebeklerin pek çoğunun bu durumdan dolayı geldiğini söylemişti.Hatta biz hastanedeyken bu durumdan dolayı gelen bir bebek daha olmuştu ve çok şükür ki oda ameliyat oldu ve kurtuldu.
    Umuyorumki birkaç ay sonra sizde herşeyi atlatıp buradan güzel haberlerinizi vericeksiniz.Bu süreçte yapabileceğin yalnızca herşeyin iyi olacağına inanmak ve dua etmek...

18. 1 Ocak 2013
  19. lavinya54

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne mutlu size maşşallah... inşallah bebeğimi Allah bana bağışlar peki doğum haftanız kaçtı ve sezeryan mı oldunuz bi de yavrunuzun sadece midesi mi yukardaydı bana midesi dediler ama korkuyorum bağırsağı falanda çıkar mı diye