Diyet Yaparken Akşam Atıştırmalarına Dikkat

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve nem tarafından 25 Nisan 2010 başlatılmıştır.

25 Nisan 2010
    Konu Sahibi : nem
  1. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Kilo verirken en çok zorlandığım konu, akşam yemeğinden sonraki atıştırmalarım. Bunları sağlıklı besinlerden hangileriyle değiştirebilirim? Hem doyurucu olan, hem de kilo aldırmayan ne yiyebilirim?

Zayıflama sırasında birçok kadının korkulu rüyası, atıştırmaların nasıl dengeleceğini bilmemektir. Gün boyunca diyete uyan kişi, akşam yemekten sonra kaçamağa başlar. Bu alışkanlığı sağlıklı beslenme yöntemlerine doğru çekmek, kalori alımını artırmadan kilo vermeye devam sağlayabilir. Gün boyunca yapılan diyeti bozmamak için, çoğu kadın akşamları grissini, galeta ve etimek gibi kalrisi olmadığını düşündüğü besinleri tercih etmektedir. Bu çok yanlış bir davranıştır. Çünkü yüksek ısıda gevrek haline getirilmiş olan bu besinlerin içerdikleri nem oranı azaldığından, kuru ağırlıklarındaki kalori miktarları artmakta ve enerji yoğunluğu yüksek besinler haline gelmektedir. En doğru ve doyurucu atıştırmalıklara beyaz leblebi, soyalı lebleli, havuç dilimleri, taze sıkılmış domates suyu ve az yağlı sütle hazırlanmış latte'yi örnek verebiliriz.
    alıntıdır kıslar...bende rejim yapıyorum akşam yemegine kdr herşeye uyarım ama yemekten sonra dayanamaz abur cubur yerim..diyet bisküvi falanda yerdim ama baksanıza yanlış yapıyormuşuz...sizlede paylaşmak istedim

2. 25 Nisan 2010
  3. fatmasu

fatmasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    108
    aynı sorun ben de de var yha gündüz çok iradelıyım akşamsa cnm hep şekerli şeyler istioo hatta bıraz once yaptgıım gıbı:KK43: yha ben gene kılo verıorum da eskıden haftada 3 kg verırken sımdı 1 ı zor verıorum:KK70:bu atıstırmayı bırakmam gerekcekk:KK70:

4. 27 Nisan 2010
  5. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    aynen cnmm bnm bende öyleyim malesefff..akşam 7 den sonra aklımda sadece abur cubur bşyler yemek istiyorummm ve kaynatıyorum arada:)mesela en basiti akşama kdr dogru dürüst bşy yemedim..akşam 3 bardak kola içtimmmmm yarım pakette bisküvi:KK43::KK43::KK43::KK43:zaman geçmiyor sanki bşyler yemessem:)
    neyseki eskisine göre azalttım zamanla aburcuburlardanda azaltırım inş:)

6. 28 Nisan 2010
  7. Merdiyet

Merdiyet BoNcUğUm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bır bardak kolada 12 seker varr ve sız 3 bardak ıcmıssınız bosuna akmsma kadar ac kalmıssınız

8. 28 Nisan 2010
  9. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    evt cnm öle malesefte ben kendimi bildim bileli hergün içiyorum inan normalde 5-6 bardak garanti içerim..biden bırakamadım işte yavaş yavaş azaltıyorumboshayallersmile

10. 28 Nisan 2010
  11. MaTaHari

MaTaHari papatya Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben bi kaseye kuru üzüm kuru elma beyaz leblebi doldurdum canım bişeyler atıştırmak istedikçe onlardan yiyorum
    Abartmayarak tabisiii boshayallersmile

12. 4 Mayıs 2010
  13. cansu_83

cansu_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen aynen aynen....bütün gün asla hiç sorun yok..ama akşam ve gece gibi atıştırma ihtiyacı duyuyorum..yukarda yazılan bilgiden BEYAZ LEBLEBıyi bende duymuştum...aklıma gelmesi iyi oldu yarın hemen alıcam..rejimim gayet iyi gidiyor ahh şu akşamlar olmasaa....:KK43:((

14. 4 Mayıs 2010
  15. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    aynen cnm aynennn akşama kdr bşy yemesemmm aklıma gelmez ama akşam 7 den sonra uyuyana kdr sürekli bişyler yemeyi düşünüyorum:)
    beyaz leblebii bende bi avuç yerim fazla yiyincee cnm kola içmek istiyookaydirigubbakcemile3

16. 4 Mayıs 2010
  17. HEYart

HEYart Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    salatalıkları dilimleyip atıştırmalık yapabilirsiniz
    ben hafif tuzlu yapıyorum

18. 4 Mayıs 2010
  19. mericdemir2007

mericdemir2007 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    A rkadaşlar aynı problem bende de var. Akşam kendimi zor tutuyorummmmmmmmmmmmmm, dayanamıyorum. canım hep şekerli şeyler istiyor.Bir haftadır diyetteyim, gözümün önünden hep tatlı çeşitleri geçiyor aslında önceden pek düşkün değildim ama ne olduysa bir haftadır anlayamadım.