Diyet yaparken VİTAMİN kullanıyor musunuz?

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve asusi tarafından 21 Nisan 2007 başlatılmıştır.

21 Nisan 2007
    Konu Sahibi : asusi
  1. asusi

asusi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bugün iyiydim aslında,kahvaltımı yaptım,sonra spora gittim,burda kar yağmaya başladı(muş)spordan terli terli çıkınca üşüttüm galiba:çok üzgünüm:
    şimdi burnum akıyor,boğazım ağrıyor,1 saat koşu bandında 7.2 de koştum,kalçalarımda acıyor:KK46:

diyette yapıyorum,vücudumu diyet esnasında özellikle korumak için ne gibi vitaminler kullanabilirim?

Aslında hergün yoğurt-süt tüketiyorum,haftada 1 yumurta,2 günde bir sıkılmış portakal suyu,hergün 8 adet kayısı,marul,salatalık...kırmızı et yemiyorum,yiyordum da birazcık tiksinmeye başladım artık.

siz hangi vitamini önerirsiniz?(gnc nin sitesine göz attım,çok çeşitli,kullananlardan cevap bekliyorum)

umarım iyileşirim pazartesi 23 nisanda sapa sağlam olmalıyım:nazar:

2. 21 Nisan 2007
  3. Guide

Guide Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım elma sirkesi ve bal bağışıklık sistemini kuvvetlendirir onu iç faydalarını buradan çok okuyoruz zaten .soğuk algınlığı için de kuşburnu tavsiye ederim.boğazında gıcık ve öksürük varsa zencefille balı karıştır macun olarak 1 tatlı kaşığı kadar ye bunlar çok faydalı geçmiş olsun

4. 21 Nisan 2007
  5. asusi

asusi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim zambakcım ,elma sirkesi her akşam içiyorum ,az sonra içicem :bbo: hazırladım,boğazım nası kötü anlatamam,yutkunamıyorum,evde ne kuşburnu ne zencefil var:1no2: inşallah yarına iyi olurum,hem diyet,hem hastalık,hem karakış çok moral bozucu:çok üzgünüm:

6. 22 Ağustos 2007
  7. TATUSYA

TATUSYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim snaa birkaç tavsiyem olacak ben 15 yaşımdan beri bütün bir senemi diyetle geçirdim ama ne diyeti yaparsam yapayım mutlaka günde bir multivitamin hapı bir de mineral hapı aldım bu sayede vücudumu alacağı zarardan maksimum derecede korudum(zarar almadı mı aldı tabiki de ama en az zarar) bu sayede boyumun uzamasının durmasını da engellemiş oldum =)

8. 17 Mart 2008
  9. istanblue

istanblue evli,mutlu ...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aranızad one a day woman kullanan arkadaşlar var mı acaba kilo aldırma iştah açma gibi etkileri var mı

10. 16 Temmuz 2008
  11. infinitelove

infinitelove Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar doğru düzgün beslenemiyorum sebze meyve yiyemiyorum.. önerebileceğiniz günlük multivitamin var mı?

12. 16 Temmuz 2008
  13. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Sebze meyvenin yerini hiçbirşey tutmaz multivitaminler dönemsel çözümler için kullanılmalı bence sebze meyveyi hayatınıza mutlaka sokmalısınız hep böyle genç kalmayacaksınız bunu yaşlılığı var hamileliği var kadın ne kadar sağlıklıysa hamilelikte de o kadar rahat ediyor mesela.
    O yüzden geçici olarak multivitamin alın ama bu bir çözüm değildir beslenme değildir bunu da unutmayın.
    GNC multivitaminleri iyidir ben ordan alırım.

14. 16 Temmuz 2008
  15. delibalik

delibalik meleğimin annesi :) Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    308
    bence de sebze meyvenin yerini hiçbir vitamin tutamaz. ama ben dönem dönem kendimi çok bitkin yorgun uykulu hissediyorum. o zamanlar pharmaton kullanıyorum. gözlerimi açıyor resmen.

16. 17 Temmuz 2008
  17. infinitelove

infinitelove Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tabii tutmaz ama öğrenci hayatı işte uğraşamıyorum pek yemek yapmakla.. makarna haşla ye durumundayım fisfisfis GNC yi bi inceleyeyim o zaman.. ama çeşit çeşit vardır illa ki birini seçicem artık..

18. 18 Temmuz 2008
  19. ALAGUL1983

ALAGUL1983 Guest

kızlar kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız c vitamini kapsülleri varya ondan için suya atın erisin