Diyetisyene Giderek Zayıflayanlar

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve paprikaa tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

7 Mart 2009
    Konu Sahibi : paprikaa
  1. Mrb ben şişman değilim ama kilom (yağlarım) hep bel bölgemde toplanmış. Bu yüzden diyetisyene gitmek istiyom. Acaba diyetisyenin faydası olur mu? Ne yapıolar? Kan tahlili falan mı? Bide bana şunları şunları ye diyecek benimde iştahım açık. Yani uygulayabilecekmiyim bilmiyom :KK43:
    Yoksa diyetisyene gitmek gereksiz bi tane diyet listesi bul, onu uygula mı diyorsunuz? Çünkü sonuçta onlarda diyet listesi veriyo..Nettede dolu diyet listeleri var..
  2. 7 Mart 2009
  3. Ben gittim iyi de olmuştu ama su an sunu cok iyi farkındayım akşamalrı yemek yenmeyecek çok harika bir sonuca ulaşıyorsun..
    tabi ki senin sorunun başka bence sen spor yapmalısın bel kısmına iyi gelen hareketler bence diyetisyene degil spor salonuna yazıl..
  4. 7 Mart 2009
  5. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben gitmiştim.baya faydasını gördüm.aç bırakmıyordu beni diyetisyenim..
    bir de ben sevgilimle gittiğim için diyeti uygulamam kolay oldu.
    evde sadece sen diyet yapacaksan biraz zor oluyor herkes fazla fazla yerken senin başka şeyler yemen:))
    ama bu aralar ben de yoldan çıktım iyice abarttım yemeği...doymak bilmiorm:KK43:((
  6. 7 Mart 2009
  7. mucizem

mucizem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben gitmedim cnm ama bence gıt ve bana da yaz sonrasını.çünkü benimde biras fazlam var gitmeyi düşünüyorum.çok da istiyorum ama demen gıbı ıstahım cok açık.kısabilir miyim diyorum?cesaretim yok.paylaşırsan burda sevinirm.
  8. 8 Mart 2009
  9. olu_gelin

olu_gelin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    tabii ki diyetisyen gerekli.. çünkü bir çok konuda bilgilendirecek seni. ama herşeyden önemlisi senin güçlü azimli ve de kararlı olman.. herşey kafada bitiyor. yoksa ne yaparsan yap olmaz.
  10. 8 Mart 2009
  11. BinbirRenk

BinbirRenk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    İyi bir diyetisyen tam kan sayımını ve tiroid hormon testlerini istemelidir. Ona göre vücuttaki maddelerin eksikleri ve fazlalığını tesbit edip size özel liste hazırlamalıdır. Ama sadece yağ miktarını ölçüp genel bir liste veriyorsa her yerden bulunabilir. Kişiye özgü değildir ve herkese iyi gelmiyebilir. Böyle binlerce liste bulunabilir. Ama verdiği kısıtlamalara ben uyamam diyorsanız boşuna masraf etmeyin. Çok az fazlalığınız varsa yağlı yiyecekleri azaltıp, spora zaman ayırmak yeter.
  12. 9 Mart 2009
  13. MelekBebek

MelekBebek 1 Haziranda 65 kilo! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben 3 kere gittim 3ü de fiyaskoydu...bildiğiniz şeker hastalarına verilen listelerden verdiler 1500-1600 kalorilik diyetlerden ve yapılması o kadar zor yemekler verdi ki :) 2.gün annem dayanamayıp yapmadı o yemekleri.son gittiğim 2 diyetisyen obezdi bu arada :).hep aynı şeyler 1 kibrit kutusu peynir, kepekli ekmek , salata , tavuk..
  14. 14 Mart 2009
  15. aysim_u

aysim_u Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ya varya tamda böyle bir konu arıyordum. kızlar ben diyetisyene gitmek istiyorum daha önce hiç gitmedim, gidenide görmedim. diyetisyene gittiğimden diyetisyenden beklemem gerekenler neler olmalı bilmiyorum. sadece diyet listesi değil herhalde dimi? bir takım testler ölçümler falan yapıyorlardır herhalde. nedir bunlar? deneyimi olanlar beni aydınlatırlar mı acaba?
  16. 19 Mart 2009
  17. margrit

margrit Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba
    ben gittim bayağı bi oluyor ünlü bir diyetisyene gittim bayağı bir kiloda vermiştim ozamanlar.salata yoğurtla zayıfflatmıştı beni. açıkçası okadar salata yoğurdu nasıl yedim şimdi ble şaşırıyorum diyetislerin işi koçluk bence .çünkü yemezsen zayıflıyorsun verilen listeye aynnen uyman gerekli normalde uyuamıyorsun ama orda belkide haftalık tartılacağın için ne derse yapıyorsun.açıkçası ilk bir hafta bana sadece salata yoğurt yedirmişti normalde olsa asla yapamaıycam şeyi yapmıştım.ama sonrası hüsran tabi hızla kilo verdim sonra yoyo gibi geri aldım fazlasıyla.şimdi kendime daha makul bir diyet listesi buldum kendi irademle zayıflamaya çalışıyorum yavaş ama olsun
  18. 19 Mart 2009
  19. Leylii

Leylii 9 Kasım 2010 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    2 aydır gidiyorum 10 kg yağ kaybım oldu.Gayet mutluyum ve hafifim :)