Diyette takım ruhu başarıyı kamçılıyor!

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve oskeeee26 tarafından 22 Haziran 2007 başlatılmıştır.

22 Haziran 2007
    Konu Sahibi : oskeeee26
  1. oskeeee26

oskeeee26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Diyette takım ruhu başarıyı kamçılıyor

ıngiltere'de yapılan bir araştırma, grup halinde diyet yapmanın tek başına yapmaktan daha az stresli ve daha verimli olduğunu gösterdi. Grupla verilen kilo daha fazla oldu

Dış Haberler Servisi

ıngiltere'nin Birmingham kentindeki Aston Üniversitesi ve Western Beslenme Merkezi'nin ortaklaşa yaptığı araştırmada, 60 kadın denek, diyet yapmayanlar, tek başlarına diyet yapanlar ve grup halinde diyet yapanlar olmak üzere 3 gruba ayrıldı.

Stresleri azalıyor
    Her gruptaki deneklerin tükürüklerindeki stres hormonu seviyesi ölçüldü. Tek başına diyet yapanlardaki stres hormonu seviyesi diğer gruplara göre çok daha fazla çıktı. Toplu halde diyet yapan gruptaki deneklerin stres hormonu seviyesi ise diyet yapmayan deneklerle hemen hemen aynıydı.

Diyetlerine daha bağlılar
    8 hafta süren araştırmada, tek başlarına diyet yapanların grup halinde yapanlara oranla daha az kilo verdiği de bulundu. Araştırmacılar, "Grup halinde diyet yapanlar birbirlerine destek oluyor. 'Takım ruhu' sayesinde diyetlerine bağlı kalıyor. Bu yüzden stres azalıyor ve diyet daha başarılı oluyor" dedi.

bu yazıya % 1500 katılıyorum bu forum sayesinde çok ii kilo veriyorum arkadaşlarım sağolsunlar çok ii motive ediyolar hepsine sonsuz teşekkürlera.s.a.s.:1hug:

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
  2. 22 Haziran 2007
  3. azeri

azeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle,öyle,başka zaman kimse bana soğan çorbası içeremezdi,sağolun kızlar,hepinizi seviyorum.(gaffurun annesi gibi hissettim)

4. 22 Haziran 2007
  5. Nuray

Nuray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kesinlikle katılıyorum :) Şimdi biri bana deseydi ki senin önünde kocaman bir çikolatalı pasta duracak ve sen onu yemiyceksin imkansız derdim kafamçokkarıştı.Ama artık yapabiliyorum başardım :teytey::teytey::teytey: Sizin sayenizde başardım arkadaşlar :enbuyukkk: Hepinize teşekkürler a.s.

6. 22 Haziran 2007
  7. oskeeee26

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    işte bizim takımdan bazıları o ruhu canlandırıcı yazılarını yazmışlar bilea.s.
    ben bu takım ruhunun hiç yok olmamasını istiyorumyerimseniben hep destek tam destek:hooray::hooray:
    ve sonuç belli gitsin kilolar gelsin çıtır kk hatunlarııııı:enbuyukkk::hooray:

8. 18 Temmuz 2007
  9. oskeeee26

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla yaz geldi gruplara bi haller oldu kimseyle denk gelemez olduk sanki motivasyonum azaldı ya gaza ihtiyacım var kızlarrrrr:a015:

10. 18 Temmuz 2007
  11. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    istediğin gaz olsun şekercim kurşunlumu kurşunsuzmu :Roflol:

ciddi oldum pardon

bi müddet sonra sıkılıyo herhalde insanlar yada hedeflerine ulaştılar ama ben devam diyorum .. takım ruhu hımm evet benide etkiledi cuma yarışmasına katıldıktan sonra dahada dikakt eder hale geldim.. öyle güzel bir grup seçmişimki takımcımı çok seviyorum bu çiçeklerin hepside onlara a.s. sadece kendi takımım değil bütün bu yarışmadaki kızları seviyorum :1hug: sanki birisi bir kilo verince ben vermiş gibi oluyorum.. kilo çizelgesine baktığımda bi sürü kilo verdiğini gördüğüm insanlar sanki gözümde istanbulu fethetmiş gibi değerli oluyolar :sm_cool: büyük kumandanmış başbakanmış gibim geliyolar bana a.s abartıyorum ama bu aralar aklım fikrim herşeyim kilo vermekte.. benimle aynı amacı taşıyan insanların yazdıklarını okumak yaptıklarını gözlemlemek ayrıca beni kamçılıyorda yerimseniben e sağolun kıslar :1hug:a.s.

12. 18 Temmuz 2007
  13. oskeeee26

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    pamukcum çok haklısın bende bu foruma girdiğimden beri daha haz alarak diyet yapıyorum vallaa.s
    bide şey çok ilginç hiç kimseyi aslında tanımıyosun ama sabah onlara şunları yedim şunları yemedim demek için sabırsızlanıyosun hatta allahım bunu yersem kızlara ne derim falan diyosun yaaa bu çok enteresan yani kendi adıma bölee
    birilerinin grubundan kilo vermesi çok hoşuna gidiyo gerçekten aslında birazda seni kamçılıyo aa diyosun ben grupta en az kilo veren olmamalıyım azim geliyo süperya valla böle bi ortam hiç ummuyoum ama çok ii olu süper arkadaşlıklar edindim yaa bende bizim kızları çok seviyorum muahbbetler çok zevkli ve seviyeli

BİZiM TOPİKTEKİ KIZLAR SİZİ SEVİYOOOOOOOOOOOOOOOM BAKIN HATTA BAĞRIMA BASIYOOOOOOOOOMŞenizŞenizŞeniz

14. 18 Temmuz 2007
  15. gxuxlbeyza

gxuxlbeyza benim güzel ailem Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    oskecim gerçekten de takımla kilo vermek başarı kazandırıyor kilo veriliyor bakıyosun arkadaşların dikkat ediyo busefer kendinde dikkat ediyosun ve niye bende veririm diyosun kiloyu,ve ben hırslıyımdır yarışırım