Dizüstü Bilgisayar ve Sperm Kalitesi

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve yercekimlikaranfil tarafından 28 Haziran 2009 başlatılmıştır.

28 Haziran 2009
    Konu Sahibi : yercekimlikaranfil
  1. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Erkekler Laptop Kullanmayın!
    Bilimadamlarından dikkat edilmesi gereken bir araştırma daha: "Uzun süre laptop kullanmak baba olmanın önünde engel."

Dizüstü bilgisayarların özellikle de genç erkekler tarafından popüler olduğunu söyleyen Loyola Üniversitesi Sağlık Uzmanı Suzanne Kavic, "Dizüstü bilgisayarların oluşturduğu sıcaklık sperm oluşumunu gelişimini engelliyor" dedi.

Kavic, erkeklerin masa üstü bilgisayarları kullanması gerektiğini belirtirken, erkeklerin özellikle kaçınması gerekenleri şöyle sıraladı: "Sıcak su küvetleri, ağır egzersiz, günde iki bardaktan fazla kafein, sigara, alkol, uyuşturucu madde, aşırı kilo almak, sık kilo kaybı ve stres"

ALINTIDIR.

Sperm kalitesini ve sayısını etkileyen pekçok şeye bir yenisi daha eklendi sanırım. Mantıklı geldi bana. Dizüstü bilgisayar kullanılacaksa kucakta değil masa üzerine konarak kullanılmasında fayda var sanıyorum.

2. 28 Haziran 2009
  3. tramissu

tramissu göbiş değl artık bebiş :) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hatta cok uzun sureler boyunca pc başında olmak falanda sorun yaratıyor dıye duymustum bende bı yerde cok aşırı radyasyon oldugu için herhalde allah yardımcımız olsun
    kıyamet alametlerınde de geçiyormuş zaten ölümler çoğalacak dogumlar gebe kalmalar azalacak dıye her gun bı yenı engel daha eklemıyor ama allah her kadına anne olmayı nasıp etsın

4. 28 Haziran 2009
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Haklısın, doğal yaşamdan uzaklaştıkça sağlık elden gidiyor.
    Bilgisayar meselesinde de evet masa üstü bilgisaayrlar, özellikle tüplü ekran olanlar daha fazla radyasyon yayıyor, ona uzun süre maruz kalmamak lazım.