Dn taklar sar altn olmalym ama beyaz altn daha ho?

Konusu 'Takı Modelleri' forumundadır ve oOopitipiti tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : oOopitipiti
  1. oOopitipiti

oOopitipiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    henüz nişanlıyım kızlar, nişan setimi beyaz altın aldırmıştım ama sonra herkes neden beyaz aldırdın para etmez degeri az olur dedi. düğün takılarını 24 ayar aldırmalıymışım.. bilezikler zaten burma filan olur tahminimce ama gerdanlıgımın 24ayar sarı olması gerekirmiş.. sizce napsam?
    bide su bilezik isteme işine hiç akıl erdiremedim kaç tane istiyosun diye sorarlarmış.. nasıl ben şu kadar istiyorum derki insan? =) kaç tanesi ve hangi kalınlıkta olanı normal bilmiyorum:uhm:
    hiç ilgilenmezdim oyüzden bilmiyorum bu tür işleri ama başıma geldi sonunda! , kimseye soramıyorumda yanlış anlarlar diye(paragöz altın delisi vs=))
    fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Son düzenleme: 23 Eylül 2009
  2. 23 Eylül 2009
  3. Sabun

Sabun Yazdım OLACAK ! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    nişanlınızla fikir alışverişi yapın derim ve düğün takılarının süs amacıyla kullanımından öte tasarruf aracı olduğunu aklınızda bulundurun diyeceğim . . .
    yani nişanlınızın ve ailesinin durumları el verdiği düzeyde en fazla ederi olan biçimde seçin takılarınızı . . .

mutluluklar . . .

4. 23 Eylül 2009
  5. Tanem

Tanem Benim canım oğluuuuuummmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Hayatım ailenin durumu müsaitse 30 gr olan burma bileziklerden en az 5 tane aldır derim:lepi:, onlarda pek oynama olmuyormuş çünkü. Altın vesayre hepsi teferruat diyoruz yalnız ama hayat bu ne getireceği belli olmuyor Allah korusun lazım olacağı tutar en azından bir kenarda yatırımın olur:) Beyaz altın çok şık kesinlikle yalnız geri dönüşümde fiyat olayı bayağı düşüyormuş bildiğim kadarıyla.
    Mutluluklaaar şimdiden:nazar:a.s.

6. 23 Eylül 2009
  7. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmm bendeee aynı durumlardayım..valla nerde kalın kırmızı altın varsa onu alsınlar:):):):)benim begendigim set inan 1000tl bayıldım hatta ama istemem onu ben sonra alırım ondan:)trabzon seti istiyorum cnmm..24 ayar altın içnde tek begendigim trabzon seti:)

8. 23 Eylül 2009
  9. Tanem

Tanem Benim canım oğluuuuuummmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    :KK66: Kız bende tamamen iadede para etsin diye trabzon hasır istedim destekli düşünmüşüm di mi o set geri dönüşte diğerlerine nazaran daha iyi di mi?j

10. 23 Eylül 2009
  11. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bencede sarı altın al derim.çünkü zor bir anda bozdurduğunuzu düşünün çok zarar edersiniz..

12. 23 Eylül 2009
  13. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmm kimi el işçiligi çok, ondan para kırılır diyo..kimisi iadede sorun olmas diyo....
    benim samimi arkaddaşım 3 ay oldu evleneli oda aldı benim giib düşünüyor..öle bşy olsa oda almasdıı bence:)

14. 23 Eylül 2009
  15. EU3

EU3 Guest

ben altından anlamam
    ama benim alyansıma kadar beyaz altındır..
    sarı altını sevmem..değeri ne olursa olsun..
    değerli bişey takmak istiyorsam
    elmas yada pırlantadır benim için değerli olan
    sarııı hatta kırmızı gibi sarı 24 ayar burmalarla öldürseler dışarı çıkamam ben...

16. 23 Eylül 2009
  17. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    trabzon hasırında işçilik hepsinden fazla. tek tek elde örülerek yapılıyor o altın. beğeniosanız o başka ama satarım para etsin derseniz olmaz yazık olur.zaten hasır setler 6-7 milyar satmayın yazık yani. anlamadım alın beğendiğiniz seti geri kalanını bilezik alın. takmak için almıyomusunuz. çok anlamam öle gram işlerinden annem bile anlamaz zaten ayıptır bizde şu kadar bilezik demek. nişanlım sözümde pırlanta tektaş aldı nişanımda da set ve saat aldı. kendisi aldığı için zaten kullanacağım şeyleri aldırdım.

18. 23 Eylül 2009
  19. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Altın beyaz yada sarı diye değer kaybetmez...
    Set aldıracaksan zaten her halukarda satarken zarardasın... ister trabzon işi ister beyaz altın farketmiyor..
    Bu arada 24 ayar altın takı yktur.. 24 ayar altının saf halidir.. ve o şekliyle asla takı yapımında kullanılamaz... Takıda kullanılan en yüksek altın ayarı 22dir.. daha sonra 18 daa sonra da 14 ayar gelir...
    Önemli olan altının rengi değil ayarıdır.. 14 ayar set alıcaklarsa sarı da olsa beyaz da olsa yeşilde olsa morda olsa zararına satarsın....
    22 ayar setler bence gösteriş için tasarlanmıştır.. bakın erkek tarafı ne kadar pahalı takı taktı desinler diye... 22 ayar bile olsa el işçilii fazla olduğu için zararına gider...

Bana sorarsan houna gden gündelik yada özel günlerde takabileceğin 14 ayar bir set aldır. Atıorum 1 set 5 bilezik mi takacaklar... Seti 5-6 milyarlık set aldıracağına 1-2 milyarlık set aldırt blezikleri 22 ayar burma aldır. 22 ayar bilezik bozdururken asla zarar etmezsin Ama set künye bileklik yüzük gibi şeyler 22 de olsa 14 te olsa işçilikten dolayı zarar ettirir...