Dnrlerin birbiriyle ilikisinden dolay evlilii etkilenenler buraya

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Çxoxpçxux tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

18 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Çxoxpçxux
  1. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    eşimin ailesi benim (birtek annem var) aileme pek iyi davranmıyor buda benim sinirlerimi yıpratıyor ve bende elimde olmadan ya da olarak onlar benim anneme nasıl davranıyorsa bende aynen davranıyorum buda evliliğimi etkiliyor

2. 18 Ekim 2009
  3. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    rüzgar ekersen fırtna biçersin canım..
    madem böyle bir sıkıntı yaratıyorlar anneciğinin o kişiyle çok sınırlı zamanlarda görüşmesini sağla...
    o kişinin sevgisizliğine karşı sen ona merhamet et...
    kul bilmezse Allah bilir.....

4. 18 Ekim 2009
  5. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Ben sizin yerinizde olsam, eşimin ailesinin karşısına çıkar (tabi yanıma eşimi de alırım) annemle ne alıp veremedikleri olduğunu sorardım.
    Anneme, babama ters davranacak olanlara hadlerini bildiririm, böyle bir şeyi asla kaldıramam. Ama öncelikle dertleri neymiş bir öğrenin derim ben.
    Dertleri her ne olursa olsun "bir daha anneme tek bir laf söylerseniz sonuçlarına katlanırsınız" cümlesiyle konuşmayı bitirirdim.
    Herkes haddini ve yerini bilmek zorunda. Kimse kimseye kötü davranamaz.

6. 19 Ekim 2009
  7. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    srsanda olmuyor benim kaynanamda annemi çok ama çok incitiyordu bende artık neredeyse hiç görüştürmüyorum hep sabrettim ama doğum yaptığım gün hasta yatağımdayken benimde sütüm gelmediğinden annem bebişe mama veriodu ve böyle yapmasnı ebe tembihledi kaynanamın tavırlarını anlatıpta tekrar sinir olmak istemiorum tahmin edersiniz zaten ama o günden beri bebeğimi kucağına alamıyo alamıcak da o gün o yaptıklarını yapmıcaktı beni o yatakta en mutlu günümde ağlatmıcaktı.........

8. 20 Ekim 2009
  9. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    kaynanam sıcak savaş yapmıyor kendi kendine soğuk savaş halinde annem nişanlıyken mezhep farklılığından dolayı eşimle evlenmemi istememişti 16 yıldır hala kin tutyorlar bu kadarda olmaz ki yeter

10. 21 Ekim 2009
  11. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Eğer birbirlerini kabullenemiyorlarsa
    bir araya gelip sürekli huzursuzluk çıkarmalarındansa
    görüşmemeleri daha iyidir diye düşünüyorum :sm_confused:

12. 21 Ekim 2009
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim de bir tek annem var canım. ama sağolsun eşim annemi kendi annesi gibi benimsemiş sık sık annemde kalırız. annemle ana oğul gibi her konuda rahattır. kayınvalidemde uyumludur. o da oğlunu yada beni üzecek şeyler yapmaz. bu konuda çok şanslıyım.

ama sende dişe diş gösterirsen kendi yuvanı huzursuz edersin. eşinle ve ailesiyle 16 yıl oldu annemi bir gün bile mutlu etmedin hayatta tek bağım ailem o var beni de onu da bu kadar üzmeye hakkın yok kin mi bağladın kadın size batıyor mu neden böylesiniz diye sorardım ben olsam.

14. 22 Ekim 2009
  15. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Ablam kaçarak evlendi.Annem dünürleriiyle görüşmüyo.Ablamın kayınvalidesi de çok çirkin şeyler yaptı.Ablam hizmetçisi gibi kadının.Yemeğinden temizliğine ütüsüne kadar ablam yapıyo.Annem de çok üzülüyo ben ona hizmetçi olsun diye doğurmuşum diye.Yeğenim 7 yaşında.Çocuk haliyle ağzından bişeyler kaçırıyo.1 2 sene önce yeğenime dayın güzel, teyzen güzel ananen güzel değil demiş.Çocuk da geldi anlattı.Böyle şeyler oluyo arada.Ablam zor durumda kalıyo.Ama ben olsaydım kesinlikle aileme terbiyesizlik yapılmasına müsade etmezdim.Benim de babam vefaat etti.Bi tek annem var.Kimseye ezdirmem onu.

16. 22 Ekim 2009
  17. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla bızımkıler evlenmeye kalksanız düğünde bıle karşı karşıya getırme bızı dedıler. eh artık 2 bız 2 de şahıt bulup bı nıkah kıyıcaz bu gıdışle..... :KK43: