Doğum Sonrası İş Hayatına Geri Dönmek Zorunda Olan Anneler :(

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve elif..timureren tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : elif..timureren
  1. elif..timureren

elif..timureren Evliğim,Mutluyum iki de çocukluyum :) Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında eminim bütün anneler bebeklerinden bir saniye dahi ayrı kalmak istemezler..Bende istemiyorum ama iş hayatıma geri dönmek zorunda olduğum için bebeğimden ayrı kalıyorum.Onun o güzel gülüşünden,sıcakcık teninden,mis kokusundan,yumuşacık ellerinden,bana parlayan gözleri ile bakışından..Ne kadarda önemli o küçücük gülücük benim için...İçim yansada onun iyiliği ve geleceği için mecburum bu ayrılığa..
    Benim gibi istemeden bebeğinden ayrı kalan anneler buyrun buradan bebeklerimiz ile olan ayrılığımızı telafinin yollarını arıyalım...
    Son düzenleme: 5 Kasım 2010
  2. 5 Kasım 2010
  3. ivy2010

ivy2010 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar benimde bebeğim 4. ayına girdi ve ocakta işe başlamak zorundayım süt iznimi toplu halde kullanıyorum bebeğimi çok özleyeceğime eminim ama işe başlamayada mecburum oğlumu çok seviyorum ayrılmak istemiyorum ama mecburum ona iyi bi gelecek hazırlamak için
  4. 5 Kasım 2010
  5. tinkerbell09

tinkerbell09 herşey güzel olacak... Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    benımde ıznım bıttı rapor hakkımı kullanıyorum..:KK43:
  6. 6 Kasım 2010
  7. serimel

serimel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde iznim 11 ekimde bitti yaklaşık bir aydan beri çalışıyorum onları bırakmak çok zor ama alışıyorsun.onların geleceği için çalışmka zorundayız.ben anneme bıraktığım için gözüm arkada değil benden bile güzel bakıyor sağolsun
  8. 6 Kasım 2010
  9. ivy2010

ivy2010 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende anneme bırakacağım allahtan gözüm arkada olmaz alışırım zamanla diye düşünüyorum
  10. 6 Kasım 2010
  11. elif..timureren

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    alışabilir miyim bilemiyorum arkadaşlar benimde k.validem bakıyor şuan.alışılsa bile içimde hep bir burukluk var ondan ayrı olduğum için suçluluk hissediyorum..zamanla hepsi geçecektir elbette....
  12. 6 Kasım 2010
  13. ipekbocugu

ipekbocugu Yarınlar güzel olacak..:) Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bende senelik iznimi kullanıyorum bebeğim 6 aylık olunca çalışmaya başlıyacam.Bebeğime çalışırken görümcem bakacak.Kendi çocuğumuş gibi baktığında içim rahat olacak..
  14. 11 Kasım 2010
  15. elif..timureren

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    sorun bakan kişinin nasıl bakacağı değil arkadaşlar bizim bebeklerimizle geçirdiğimiz zamanı en iyi nasıl geçirebileceğimiz...benim sormak istediğim bu :) tabiki bakan kişiler en iyi şekilde bakacaklardır bebeklerimize bundan şüphemiz yok...ama işten eve gittiğimizde kalan kısacık zamanı nasıl değerlendirirsek bebeklerimiz yokluğumuzu en az hisseder....ya da onları mutlu etmenin formülü...
  16. 11 Kasım 2010
  17. irmako77

irmako77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğim henüz 6,5 aylık ama işten geldiğimi çok iyi anlayıp sevinç gösterisi yapıyor hemen kucağıma almazsam küsüyor. Hemen alıyorum, emziriyorum ve oyunlar oynuyoruz. Aynı zamanda okula giden bir çocuğum daha var. Onun da ödevleriyle ilgilenip sohbet ediyorum. Evin işini en sona bırakıyorum. Onlar yattıktan sonra. Tabii yorucu oluyor ama çocuklar için değer
  18. 13 Ocak 2011
  19. elif..timureren

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    bakalım bende işe başlayalı yaklaşık 2 hafta oluyor..ilk hafta akşamları eve geldiğimde yüzüme bakmıyordu kızım ne yapsam bana gülmüyordu.bu hafta hareketleri eskiye dönmeye başladı.sanırım kızımda bende bu hayat tarzına yavaş yavaş alışıyoruz...