doğumdan sonra kabızlık sorununuzu nasıl çözdünüz??

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve hanimiş tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : hanimiş
  1. kızlar çok fena kabızlık sorunu yaşıyorum doğum yapalı 10 gün oldu dikişlerimde var. dr bişey oolmaz dikişlerine rahat ol dedi ama çok rahatsız ediyor.sıvı bol tüketiyorum meyva kompostosu kayısı suyu bisküvi yiyorum ama banamısın demiyor hatta doğumdan 4 gün sonra dayanamadım lavman yapmıştım herzamanda yapamamki fazlası zarar...sizdede aynı sorun devam ediyomu çözümünüz varmı?:1shok:
  2. 7 Ağustos 2008
  3. zinedila

zinedila Evli Mutlu Çocukluuu:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cnm ben hiç kabızlık sorunu yaşamadım çok şükür 3. gündüsanırım çıkmıştım tuvalete kendini sıkma canım dikişlerin acıcak diye rahat bırak belki psikolojiktir lavmana çok alışma sonra hep lavmanla yapmak zorunda kalırsın bağırsakların tembelleşir bol bol sıvı tüket cnm inşallah yakın zamanda çıkarsın çok rahatsız eder çıkamamak ....
  4. 7 Ağustos 2008
  5. gxoxrs...

gxoxrs... Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yavaş yavaş düzelir cnm bende doğumdan 1 hfta sonra düzeldim o arada 2 kere lavman yaptım maalesef...kan hapı alıyosan o biraz isal yapar ben sayede normale döndüm...
  6. 7 Ağustos 2008
  7. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    bende cok sınımtı yaşadım ilk 3 hafta, kanamam oluyordu tuvaletimi yaparken
    sadece 1 kez fitil yaptım ilk hastaneden cıktıgımda..
    bir daha yapmadım alıştırmamamk için, hala zorlanıyorum ama..bol bol su ic ve sulu yemekler ye..
    birde incir cıktı artık bol bol ye üstüne su iç derim :)
  8. 7 Ağustos 2008
  9. ro_se17

ro_se17 no paniq no heyecan Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    valla bende 2 günde bır büyük tuavletımı yapıyorum 13 gün oldu bugün...zorlamıyorum ama tualetım gelmıyor süreklı çişe gidiyorum sulu şeyler tuketmekten kaynaklanıyor sanırım...
  10. 7 Ağustos 2008
  11. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    of of en büyük derdim sonunda hemoroid olucammmmm
    2 3 günde bir çıkıyorum tabi taşlaştığı için çıkarken zorlanıyorum dikişlere bişey olur diye ödüm kopuyo hergün bir tane activa yiyorum bilmiyorum bebişe zara verirmi ama bende bi işe yaramadı artık yemiycem deli olucam yaa çook canım yanıyo geçen birazda kanadı o malum yer sonrada ağrısından duramıyorum
    doktor bana duphalac diye bi ilaç vermişti güzel çıkıyodum dışarı bitti bende daha almadım fazla alıştırmak istemiyorum
    ayrıca kabızlık yapar diye kan ilacımı bile içmiyorum ölücem halsizliktenn
  12. 7 Ağustos 2008
  13. oNcA

oNcA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    dogumdan sonra doktor bekunis diye ilaç yazdı...sabah akşam 1 adet..ben bu ilacın kabızlık için oldugunu bilmiyordum...perpectifini okuyunca emziren annelerin içmemesi gerektiğini okudum...o gun bıraktım içmeyi...zaten wcye de hiç çıkmadım...4-5 gun sonunda çıktıgımdada hem çok zor oldu, hem kan geldi..zaten hemoroidim vardı, oturamadım uzun bir sure...kayısı yemeki, su içmek hiç işe yaramadı bende...ne yapıcam bilmiyorum...şimdi yine agrıyacak diye oturmaktanda korkuyorum...
  14. 8 Ağustos 2008
  15. 30 gün oldu benimde doğum olduğu hala kabızlık var sezeryanla 1 hafta kayısı suyu biskivi yedim şimdi geken gidenden hanur işi yemekten yapamıyom bide wc.girdiğimde hep bebek durmuyor iyice mahfoluyom. yarın aşıya götürcem bebişi....
  16. 8 Ağustos 2008
  17. invictus

invictus Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    demir hapını yutmuyorum bende kabızlık yapmıştı şimdi kabızlık geçti...
  18. 8 Ağustos 2008
  19. ben dogumdan sonraki gün çıktım tuvalete ama sonra çıkamadım ve lavman yapmak zorunda kaldım.
    kan hapı fena kabızlık yapıyor ben o yüzden içmiyoruum.
    kayısı falan iyi geliyor ama sürekli aynı meyveyi yiyince bünye alışıyor o da işe yaramıyor o zaman.size tavsiyem bazen kayısı bazen armut veya kavun yiyin bana bunlar iyi geliyor . tabii mutlaka yeşil salata tavsiye ediyorum.umarım sizin de işinize yarar.