Doç. Dr. Ulun ULUĞ'a teşekkür ederiz ...

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve skrnsmn tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : skrnsmn
  1. skrnsmn

skrnsmn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Engin tecrübeniz, güler yüzünüz ve hastalarınıza verdıgınız güvenle gecen yıl eylül ayında basladıgımız tedavının sonucunda 4 aylık olan kızıma kavuştum.

Kızıma her baktığımda önce allah'a sonra size ve ekibinize sonsuz tesekkur ediyorum.inşallah sayenizde bizim gibi cocuk isteyen aileler bu mutluluğa kavuşurlar.

iyi akşamlar...

2. 28 Eylül 2010
  3. Bahceci

Bahceci Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim. Sağlık ve mutluluk içersinde günler dilerim

4. 30 Ekim 2010
  5. sema785

sema785 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam sayın hocam nasılsınız ben gaziantepli hastanız fidan tüp bebegim tutmamıştı :çok üzgünüm: tabiki bu kısmet ve birazda şansızlıkolmalı inanıyorumki benim sayın hocam elinden gelen herşeyi yaptı bu başarınızında devamını dilerim hocam size bir sorum olacak benden karyotipanalizi istemiştiniz bana burdaki doktor niçin istedi doktorun dedi dölenmedemi sorun oldu dedidi bende cevap veremedim:uhm:cevaplarsanız sevinirim

Son düzenleme: 30 Ekim 2010
  6. 1 Kasım 2010
  7. Bahceci

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında kromozom testlerini isyemekte fayda vardır. Dış görüntümüz normal bile olsa bazen genetik yapımızda problem olabilir ve tüp bebek de sonucu etkilyebiir. Her şey gönlünüzce olsun.
    Saygılarımla

8. 4 Mart 2011
  9. berfinbilgen

berfinbilgen Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi gunler, sat 06.02.2011 dun beta hcg testi yaptırdım 116,30 cıktı ama bugun adet oldum bu durum nedir sizce tesekkurler ( kimyasal gebelik olabilirmi birde bende 3 adet saplı myom ve ıcerde kucuk kucuk gebeligi etkilemeyecek myomlar var bunların etkısı nedır sızce

10. 4 Mart 2011
  11. Bahceci

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tahlilinizi yarın tekrarlayıp doktorunuzla irtibata geçiniz. Kanamaya rağemn yükselme olabilir

12. 4 Mart 2011
  13. berfinbilgen

berfinbilgen Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani hamilelik devam ediyor olabilirmi ustune gorme yada dusukmu? Biraz ıhtımaller uzerınde acıklama yaparsanız sevınırım. Tesekkurler

NOT: AYRICA BELIRTMEK ISTERIMKI BENIMKI NORMAL YOLLA OLUSAN BIR DURUM YANI TEDAVI TADA TUP BEBEK TRANSFER SONRASI OLUSAN BIR DURUM DEGIL

Son düzenleme: 4 Mart 2011
  14. 5 Mart 2011
  15. byyy

byyy sen benim en kıymetlimsin Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ulun bey, benim size bir sorum olacak.. ben 23 yaşındayım ve eşimde varikosel olması sebebiyle ilk tüp bebek denememi 2 ay önce yaptım negatif sonuçlandı. bende toplama işleminde sıvı çekilmiş, ve transfer günü sıvı görülmediği için transferim oldu, ertesi gün pembemsi kanamam oldu az az gün boyu akşamında kesildi. karın krampları falan yaşadım serum verdiler. nitekim negatif sonuçlandı ve dr.um %90 o sıvı tüplerden geliyordur, %10da iltihap olabilir ama iltihabında yok dedi, rahim filmi istedi, rahim filmi normal çıktı ve dr.um çok şaşırdı, nerden geldiğine dair birşey söyleyemedi, tamamen şanssızlık dedi. sizce neyden dolayı sıvı oluşmuş olabilir? birde benim yumurta rezervim normalden daha çokmuş ve bana kısa protokol uyguladı, normalde yumurta rezervi iyi olana uzun protokol uygulanmıyor mu? başarı şansları aynı o yüzden uzatmaya gerek yok demişti dr.um ve iğne dozunuda az verdi yumurta gelişimim iyi diye, ve sonuç olarak 8 tane yumurta toplandı, 5i işleme alındı, 2 tanesi dayandı 3. güne kadar, 1 tane 8 hücreli, 1 tanede 7 hücreli transfer edildi. yani yumurta rezervim iyi olmasına rağmen toplanan sayı neden bu kadar az oldu???
    lütfen beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim. özellikle sıvı oluşumu konusunda.

16. 16 Mart 2011
  17. fikriyec

fikriyec Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de Tüp bebek tedavisindeyim bu 3. denememiz olacak hem madii hem manevi çok zor. Allah Tüm isteyenlere Sağlıklı ve Şanslı Evlatlar versin inşallah. (Tabiii Bana da)

18. 24 Mart 2011
  19. baharugur

baharugur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba doktor bey,ben 39 yaşında ilk evliliğinden 17 yaşında çocuk sahibi bayanım.2.evliliğimi 1999 da yaptım.2001 yılında 6 haftalık düşükle sonuçlanan gebeliğim oldu.Sonrasında gebe kalamadım.Son 5 yıldır eşim burada olmamakla beraber 6 ay önce döndü,bir takım tetkikler yaptırdık.HSG,USG,HİSTEROSKOPİ,RAHİM İÇİ PARÇA PATOLOJİSİ,HORMON TETKİKLERİ VS.Tüm bunlardan sonra rahim içine gömülü 5 mm gebeliğe engel teşkil etmeyen durumda miyom görüldü.FSH-9
    AMH ne yazıkki 0,35 Yumurta rezervlerim çok düşük olduğu için tüp bebek denendi geçen ay.4 adet folikül görülmesine rağmen toplama günü boş çıktı.Hiç yumurta bulunamadı.2.kez tüp bebek denesek aynı sonuçla karşılaşırmıyız?Tedavide uygulanacak ilaç dozu yada protokolmü değişmeli??Zaman aleyhimize işliyor?Ne yapabiliriz?