Doctor Who

Konusu 'Yabancı Diziler' forumundadır ve dids tarafından 5 Eylül 2009 başlatılmıştır.

5 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dids
  1. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148

O, zaman lordlarının sonuncusu... O Victoria döneminden kalma telefon kulubesiyle o zaman diliminden bu zaman dilimine atlayan bir maceraperest...

Evet, yukarıdaki resimden (yazıdan) de anlaşılacağı üzere o "Doctor Who"!

BBC'nin ve dünyanın en uzun soluklu dizilerinden olan ve 1963'ten 1989'a kadar tam 26 yıl devam etmiş olan klasik Doctor Who'nun maceralarının devamı diyebiliriz 2005 yapımı Doctor Who için (ayrıca Doctor Who'nun daha önceden yayınlanmış kitapları da var). Dizinin türü için macera/bilimkurgu denilebilir.

Dizinin pilot bölümünde Londra'da tezgahtarlık yapan Rose'un diznin baş kahramanı Doktor'la tanışmasını ve ona katılıp maceradan maceraya koşmaya karar vermesine tanık oluyoruz.

Doktor yaşayan son zaman lordu. Zaman lordları ve en büyük düşmanları Dalekler arasında yaşanan son zaman savaşında bütün zaman lordları ve gezegenleri Gallifrey yok olmuştur, sadece Doktor kurtulmuştur. Zaman lordları zamanda yolculuk edebildiği gibi 'yenilenme' güçleriyle vücut şekillerini baştan oluşturabilir ve kopan organlarını tekrar çıkarabilirler. Bu yüzden ölümsüzdürler (ki Doktor 900 küsür yaşındadır).

Dizinin ilk sezonunda Doktor'u Christopher Eccleston (kendisi diziyi daha ciddi roller için engel oluşturmasın diye bırakmış) canlandırıyordu. Fakat ilk sezonun sonunda Doktor bir 'yenilenme' sonrasında bedenini değiştirdi ve ikinci sezondan itibaren David Tennant tarafından canlandırılmaya başladı.

Doctor Who'nun yayınlanan 4 sezonu da 13 bölüm + bir yılbaşı özel bölümünden oluşuyor ve genelde bölümler birbirinden bağımsız. İlk sezon daha komik ve eğlenceli olsa da sonraki sezonlarda da eğlence, macera ve bilimkurguya doyuyoruz.

Bazen absürd bazen aksiyon dolu ama her zaman sürükleyici bir bilimkurgu serüveni izlemek isterseniz Doctor Who tam size göre!

Alıntıdır

2. 24 Eylül 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    1 bolum izledim kacinci bolumu oldugunu bilmiyorum ama dunyanin 1000 yil sonrasina gidiyolardi
    ve coook eglenceliydi..
    sevdim ben bu diziyi sanirim takip ettiklerim arasinda yer alacak.

4. 4 Ekim 2009
  5. merwe90

merwe90 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Doctor Who çoğu yerde gelmiş geçmiş en iy. bilim kurgu dizisi olarak geçiyor.Bir aralar 4. Doktor'un maceraları TRT'de yayınlanıyordu.Hatta Torchwood diye bir yan dizisi var o da TRT'de yayınlanıyor.Bu dizi gerçekten kült bir dizidir.Bu sezon Cnbc-e 'de yayınlanmasına çok sevindim.

6. 5 Kasım 2009
  7. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bence bu son versiyonu oldukça başarılı olmuş, doktoru canlandıran adam "hayatımda hiç daha önce doctor who izlemedim, ve rol bana geldiğinde izlemek de istemedim kendimden birşeyler katıp yepyeni bir doktor meydana çıkartmak istedim" diyor. bence iyi de yapmış, çok tatlı olmuş zira :asigim:

8. 1 Ağustos 2010
  9. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.628
    Ödül Puanları:
    463
    ya ben bu yeni doctoru beyenmedim,:hulya:

kız türklere benziyo ama demi
    sempatiksalakcinni

10. 1 Ağustos 2010
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ya ben de ikinci bolumde sikildim..hosuma gitmedi. sacma buldum sanirim... bir daha da bakmadim. belki de onyargili davrandimbilmiyorumkismile

12. 3 Ağustos 2010
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.628
    Ödül Puanları:
    463
    aslında konsept tamamen aynı ama...
    hatta yeni doktorda eskisini taklit ediyo gibi, konuşmaları mimikleri aynı...

14. 5 Eylül 2010
  15. Maip

Maip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    bu diziyi sırf the big bang theorie' deki sheldon'ın her cumartesi sabah 6.15 de kalkar mısır gevreğimle doctor who yu izlerim repliği üzerine izlicem. en kısa zamanda bakalım dedikleri kadar iyi miymiş...CADIARZU

16. 20 Haziran 2011
  17. elem77

elem77 ege ece çiçek bahçem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben bu dizinin tam anlamıyla hastasıyım ama doktor değişti yeni doctorda diziyi bu derece izletirmi bilmiyorum.....

18. 27 Haziran 2011
  19. Estrella39

Estrella39 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bir dizi.İzlediğim diziler arasında en güzeli.David, doktor rolüne çok uygun birisiydi kendisini de çok sevdirdi.Değişmesine çok üzüldüm.Değiştiği bölümde gözyaşlarımı tutamayıp ağlamıştım hatta.Ama yeni doktor da david gibi kendisini çok sevdireceğine eminim.:KK34: