Dogacak Kasim bebekleri için alisveris

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Celisuenis tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

17 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Celisuenis
  1. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar ben temmuzda istanbula gelcem fakat bebeklerimiz kisin dogacagi için nasil kiyafetler alacagimi bilmiyorum. ilk bebegim oldugu için hiçbir fikrim yok. Eminonu havuzlu han dedi herkes ama baskalarida diyor orda çul çaput var kalitesiz kumaslar diyorlar. Iyice aklim karisti kendimce bir liste yaptim forumu okuyarak siz neler aldiniz? yada alacaksiniz? Fransa soguk oluyor ama bilmiyorum kisin bebekler çok disari çikmiyor sanirim

listen boyle:
    çitçitli badi
    bacakarasi çitçitli badi
    ayakli tulumlar
    bebek telsizi
    termometre alin yada kulak
    hastane çikisi kiyafeti
    bebek pijamasi
    lohusa pijama takimi bana
    gecelik bana
    emzirme sutyeni bana
    dogum sonrasi korse bana
    zibin
    tirnak seti
    mothercare'a ugramak

2. 17 Haziran 2010
  3. larem35

larem35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım oncelikle hayırlı olsun 2009 kasım annesi olarak sana tavsiyem bol bol çıtçıtlı badi yarım kollu ve uzun kollu alın.kolsuza ve zıbına hiç gerek yok birde 50 numara almayın giysileri ancak 2 hafta kadar giyebiliyorlar.termometrede çokk onemli.bol kundak turu battaniye pazen yada penye çok işe yarıyor.aklıma gelirse yazarım oğlum uyandı:)))

4. 17 Haziran 2010
  5. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende 2009 kasım annesi olarak bol bol yarım kollu çıtçıtlı badi. badileri mothercare almanı tavsiye ederim şu yedili paketlerden biraz büyük almanda bir sakınca yok. ucuz aldıklarım yıkanınca hemen çekti kötü oldu ama mothercare aldıklarımı daha uzun süre giydirdim ve hiç bozulmadı. iç badilerinin kaliteli olmasını tavsiye ederim.
    ayaklı kadife tulumlar kullanışlı oluyor iki tane bulundursan yeter çok kaliteli olmasına gerek yok bence çünkü çok çabuk uzuyorlar. küçüldükçe kış bitene kadar birer tane alırsın.
    hastane takımı olarak kesinlikle iki parça almanı önermem hiç kullanışlı olmuyor tek parça tulum şeklinde al. beli açılmıyor rahat oluyor
    bunların dışında bir kaçtane pijama takımı al yine iki üç tane penye ve bir tane polar battaniye almalısın
    bebeğin şampuanını mustela almanı öneririm yenidoğan şampuanı çok kaliteli konağı önlüyor. yine mustelanın cild nemlendiricisini al banyodan sonra cildini rahatlatıyor. bebek yağı olarak doktor bana balmandol yağı önermişti devamlı kullanıyoruz. banyoda vücudunu ben saf zeytinyağı sabunu ile yıkıyorum vücut şampuanı kullanmıyorum. altını temizlemek için ilk günden beri uni baby yeni doğan ya da freshin soft yeni doğanını kullanıyoruz hiç pişik olmadı sadece su pamuktan oluşuyor.
    benimde şimdilik aklıma gelenler bunlar
    senin içinde sezeryan olcaksan iki parça pijama takımı yerine gecelik almalısın ve en az iki tane emzirme sütyeni bol bol emzirme pedi ve göğüs ucu kremi son aylarda kullanmaya başlamalısın.
    ben herayın 15.mothercare uğruyorum indiriml iürünler oluyor her ay düzenli aldığım için kuyafet sıkıntısı yaşamıyorum

6. 17 Haziran 2010
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    eminönünü tavsiye etmem ,yani çul çaput değilde kalitesiz pazar malları var daha çok ,eğer maddi durumun iyi ise muhakkak herşeyini MOTHERCARE den ve CHıCCO dan al ,en azından ağzı burnu yamulmaz giysilerin ,ayrıca daha ilerleyen zamnalarda yanı şöyle bir 5 aylıktan itibaren giyeceği takımlar alabilrisin ,yani dışarı giysisi dediğimiz pantolon ,gömlek ,kız ise elbise ,kot etek ,bluz v.s gibi şeyleri de GAP- ZARA -PANÇO -LWC gibi mağazalardan alabilirsin ..
    bebişin hayırlı olsun ..

8. 17 Haziran 2010
  9. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    alisverise basladiniz mi peki?
    bana daha erkenmis gibi geliyor. siz aldiniz mi biseyler?

10. 18 Haziran 2010
  11. CINCIK

CINCIK Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben baslamadım canım banada daha erken gelıyo son aylarda toplu almayı dusunuyorum herseyı

12. 18 Haziran 2010
  13. Celisuenis

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    tavsiyeler için Allah razi olsun. Kizlar erken evet ama ben Turkiyeye izine gidecegim istanbul'da 1 ay kalicam. Boyle seyleri fransa'dan almaktansa memleketimden alayim diyorum.
    Tabi Fransa'danda alacagim seyler olacak ama ufak tefek tulum falan ordan alayim dedim.

Allah korusun kotu bir durum olursa gelecekteki obur bebegime saklarim Allah nasip ederse.

14. 18 Haziran 2010
  15. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım zaten türkiyeden alacağın şeylerde çoğu ithal olacak mesela mothercare chicco falan tabi yine sen bilirsin.zaten bu işten bişey anlamıyorum tekstilde ülkemiz bir numara ama nedense aldığımız her ürün ithal yani türkiye olarak markamız yok

16. 18 Haziran 2010
  17. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    ben de fransadayim. bu ayin sonundan baslayip temmuz boyunca indirimler olacak. herseyi daha ucuza alabilirim. ama ben kararsizim, acaba ufak ufak baslasammi yoksa cok mu erken
    ve benim hamileligim riskliydi ilk aylar yattim evde, son aylarda da boyle bir durumla karsilasirsam evden cikamazsam falan diye de dusunuyorum..
    cok kararsiz kaldim yani, ne yapmaliyim? bilmiyorumkismile

18. 18 Haziran 2010
  19. Celisuenis

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ya ben indirimleri kaçircam çok sinir oldum geçen sene daha iyiydi tarihleri. Neyse bence sen simdiden al. son aylarda yatarsan kendin seçip begenemezsin alamazsin baskasinin aldiklariyla kalirsin gibime geliyor. ufaktan almaya basla derim ben.