Dogal gida takintisi. Bildiklerimizi paylasalim, saglikli yasayalim :)

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve doktorcum_ tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2013
    Konu Sahibi : doktorcum_
  1. doktorcum_

doktorcum_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dogru olurmu bilmiyorum ama hazir gidalarda duydugumuz degil bizzat yasadigimiz anladigimiz rezaletleri paylassak burdan? Onceki konumdan ogrendiklerimle cidden cok taktim ve rahatsiz oluyorum insanin ici almiyor. Su marka da su katki var suranin yemegi iyi gibisinden.
    Surda bizbizeyiz caanimmm :)))

Mesela simdi aklima geldi tavuk olarak beyza pilic iyiymis helal kesimmis galiba mesela gecen aldik yanina banvit koyduk beyzaninkiler ufak tefek banvit dolu dolu her biri elim kadar butlari. Hormonal sanirim

Ozellikle bu isin icinde olanlar bilgilendirirse bizi sevinirm

2. 28 Ağustos 2013
  3. ZOULOU

ZOULOU Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    helal kesim yazanlar beni husrana ugratti :KK43:
    gecende gizli kamerayla girdiler tv ciler..adama diolar helal kesim boylemi oluyo..adam dio gunde milyonlarca kesioruz tek tek nasil ugrasalim tabiki makinadan gecirioruz dedi :KK43: hos oda hakli ne dielim...yumurta tavuklarina sirkeli yem yediriliomus yumurtlasin hergun die ama omurleri kisa oluyomus..et tavugunada hormonlu yiyecekler yediriliomus oyle gosterdi tv de..valla arastirdikca acliktan olesim var :KK56::KK56:

4. 28 Ağustos 2013
  5. rosalinda

rosalinda Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    okadar çok sağlıksız ürün varki seçmeye kalksak aç kalırız çünkü hepsinde var bişey, güzel konu olmuş herkes bildiğini yazsa bilgilenmiş oluruz, mesela ben eve sucuk, salam,sosis sokmuyorum sucuğu evde
    kendim yapıyorum

6. 28 Ağustos 2013
  7. ataturkcuyumben

ataturkcuyumben mutluluk beni yakalasın:) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim de sağlıklı,doğal beslenme takıntım var. tavuğu tüketmemeye çalışıyorum. sütümü,salçamı,tereyağımı ev yapımı alıyorum mesela. marketten aldıklarım çok içime sinmiyor

8. 29 Ağustos 2013
  9. balkovan

balkovan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada dikkat etmek güzel de bazı takıntılar inşanda stres endişe kaygı ve sonrasında seratonin salgısını azaltır. Bu sayede hastalıkları mıknatıs gibi çekersiniz . Hiç düşündünüz mü akciğer kanserlerinin bir çoğu sigarayı bıraktıktan 1 ay sonra gibi hasta öyküleriyle gelir . Neden ? Çünkü seratonin yok . Hastalık hemen çıkar . Bir de küçük bir bilgi kanserli hücreler şekerle beslenir şekeri azaltın . Yani karbonhidrat ayrıca acı yiyen de kanserden ölmez ( bilimselliği kanıtlanmış ancak yine de büyük genelleme demek gerekiyor ) . Acı kanserli hücrelere karşı profilaktiktir. Ayrıca Mikrop ya da katkı maddesi olsun etrafta yoksa immun sistem düşer .

10. 29 Ağustos 2013
  11. darkseaa

darkseaa vuslata 4 kala Üye

Beğenildi:
    873
    Beğendikleri:
    170
    Ödül Puanları:
    113
    Tavuk yemiyorum
    Salam sosis yemiyorum
    Doğal deniz tuzu kullanıyorum
    Köyden köy yumurtası ve yoğurdumu temin ediyorum
    Aldığım ürünlerin içeriklerin E000 gibi kodu bol olan ürünlerden kaçıyorum
    Deniz balığı tüketiyorum
    Etimi güvendiğim kasaptan alıyorum
    Hazır meyve suyu almıyorum, katı meyve sokacağında taze sıkıp içiyorum
    Tam buğday ekmeği tüketiyorum
    Pazardan marulun en ufağını, tamamen temiz olmamada en hormonsuzunu almaya çalışıyorum
    Hazır çorbanın filan adı bile geçemez
    Keskimi poğaçamı tam buğday ucuyla yapıyorum......
    Tereyağım, salçam, eriştem köyden gelir
    Zeytinyağını tanıdıktan alıyorum
    Balı IMO sertifikalı olanlardan alıyorum
    Daha çok şey var tabi:))) yani olması gerektiği gibi beslenmeye çalışıyorum

Son düzenleme: 29 Ağustos 2013
  12. 29 Ağustos 2013
  13. doktorcum_

doktorcum_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hehe aynen zaten dini yonden hassas oldugumuzu bildiklerinden helal diye yapistiriyolar etiketi gidip pazardan tavugunu cucugunu kendin alican bu zamanda:)))
    Evet bende artk cikti yani hayatmdan sosisler falan. Sucugun evde yapilaninin lezzetide bambaska zaten
    Aynen salca tereyag bizdede koy isi. O tavuklarin yenecegi yok genelde koyde tanidiklardan koy tavugu aliyoruz market isleri agza vurulmaz :/
    Oyle tabiki ama elden geldigince dikkat etmek lazm msela az once kahve icerken dedim bunun icinde neler var simdi ama yapacak bisey yok:) en azndan yapilabilecek kadar dikkat edersek guzel olur:)
    Oo masallah sizin evde yasamak gerek:)

14. 29 Ağustos 2013
  15. elagam

elagam bi melek gördüm sanki: )) Üye

Beğenildi:
    32
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben artık hazır süt kullanmıyorum,bulunduğum şehirde hayvancılık yaygın.haliyle sütüm,yoğurdum ve peynirimi hayvancılıkla uğraşan vatandaşlardan temin ediyorum.tereyağımızda ardahandan geliyor.kesinlikle margarin kullanmıyorum.sıvıyağ olarakta tariş zeytinyağı kullanıyorum.
    hazır tavuk almıyoruz,köy tavuğu getiriyor eşim.
    onun dışında hazır olan puding,çorba vs..almıyorum eve.
    salam,sosis eve sokmuyorum.kayseriden sucuk getirtiyor eşim o kadar.
    balı asla marketten almıyorum,gene eşimin balcı bir tanıdığı var oradan alıyoruz.
    garnitürü kendim yapıyorum.mümkün mertebe hiç bir konserveyi eve sokmuyorum.
    salça yapacak birini arıyorum şimdide: ))
    onun dışında hazır meyve suyu almıyorum.maden suyu hariç asitli şeylerde almıyorum.
    meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketiyorum.
    şimdilik dikkat ettiklerim bunlar.
    onun dışında bundan 4 sene evvel bilinen bir markadan kaşar peynir almıştık dayımla,güya tost yapacaktık ama kaşarın içinden sinek çıktı :110:
    bir daha da o markanın ne sütünü ne yoğurdunu ne de peynirini aldık sülalece.
    bu arada abim müfettiş ve gene bilinen bir marka çikolatanın denetimini yaptılar.mali bir denetimdi fakat ürünün kaliteli malzemelerle yapılmadığını görmüş.o yüzden o çikolata markasınıda artık almıyoruz.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2013
  16. 29 Ağustos 2013
  17. SerHatice

SerHatice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    bizim tükettiğimiz birkaç marka var helal kesim olarak tavukta... bana özelden yazar mısın hüsrana uğrattı beni dediğini...:26:

18. 29 Ağustos 2013
  19. SerHatice

SerHatice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canım o kullanmadığın markaları bana özelden atar mısın.çikolata ve yoğurt ...