Doğal, Sade ve SAĞLIKLI Yaşayalım

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve ticktack tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ticktack
  1. ticktack

ticktack soğuk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese merhaba. öncelikle herkese teşekkür etmek istiyorum bu site çok güzel, fazla yorum yazamasam da sürekli takip ediyorum ve çok güzel şeyler öğreniyorum. genç bir bayan olarak da en çok takip ettiğim başlıklar tabi ki vücut, cilt ve saç bakımı, makyaj malzemeleri vs.
    Arkadaşlar şunu farkettim ki hepimiz (başta da ben) onlarca ürün kullanıyoruz. çeşit çeşit kremler, duş jelleri, losyonlar, bakım ürünleri... tabi reklamların ve medyanın da etkisi büyük. her gördüğümüzü almak istiyoruz. güzel kokularına ve görüntülerine dayanamıyoruz. ama bence çok da iyi yapmıyoruz. hem paramız gidiyor hem de sağlığımız. çünkü bu ürünler bize faydadan çok zarar getiriyor. etrafımdaki insanlara nazaran en çok kendine bakan, bir sürü ürün kullanan, her gün eksiksiz temizlik ve bakım yapan benim fakat sonuç olarak en problemli cilde sahip insan da benim. örneğin arkadaşım vücudunu sabunla yıkar çıkar krem fln sürmez en çok niveanın eski mavi kapaklı kremini sürer başka hiç bişey yapmaz inanın vücudunda bi tane nokta bile yok benim her yerim sivilce leke vs. ki ben de sürekli en pahalı ürünleri kullanırım.

yani demek istediğim gelin burada bi karar verelim, doğal ve sade yaşama geçiş yapalım. vücudumuza cildimize yazık etmeyelim. paramız da cebimizde kalsın. örneğin bir liste hazırlayalım doğal ürünlerden ve onları kullanalım. ben şampuanda ORGANICUM, duşta da doğal katı sabunları tercih edeceğim artık. sizin de her konuda önerilerinizi ve desteğinizi bekliyorum. herkese sağlıklı günler, sade ve doğal bir hayat diliyorum.. a.s.

2. 13 Ekim 2009
  3. ticktack

ticktack soğuk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca duşta el örgüsü lifleri ya da %100 doğal sünger veya lifleri tavsiye ediyorlar. diğerleri çok sağlıksızmış..

vücut peeling için de cilt tipine göre kaya tuzu+limon ya da kaya tuzu+zeytinyağı tavsiye ediliyor.

sizden de katkısız, naturel önerileri bekliyorum :asigim:

4. 13 Ekim 2009
  5. gi.em

gi.em Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Ben sadece bebek ürünleri kullanıyorum içinde tabiki kimyasal ürünler vardır fakat diğerlerindeki kadarda değildir.Koku hastası biri olarak yağlardan önerebiliceğim lavanta yağı "Çok güzel kokuyor" dediğimiz birçok koku herkezin üzerinde var.Lavanta yağı bikaç yağla beraber karıştırıldığında kendine özgü hoş kokular yaratabilir insan.

6. 13 Ekim 2009
  7. ticktack

ticktack soğuk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bence de bebek ürünlerinde daha az ve zararsız kimyasallar var. bana bi ara nivea baby'nin tester kremini vermişlerdi ve gerçekten çok güzeldi. gerçi ben onu bile kullanmak istemiyorum ama el ve vücut nemlendiricisi olarak kullanmak isteyenlere tavsiye ederim. ayrıca elimizi yıkarken de sıvı sabun yerine doğal katı sabun kullanalım. kurutuyor diyen arkadaşlar dove, zeytinyağlı sabun ya da yine bebek sabunu kullanabilirler. a.s.

8. 13 Ekim 2009
  9. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    bende bebek urunlerini ya da body shop urunlerini kullanıyorum

onerebilecegiz saca zarar vermeyen sampuan var mı

10. 13 Ekim 2009
  11. ticktack

ticktack soğuk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    body shop ürünleri sanıldığı kadar masum değil bence. içerisinde her üründe olan kimyasallar var ayrıyetten de meyve esansı ya da ekstresi var o kadar. ben de bi kaç sene önce kullanmaya başlamıştım ama artık almıyorum çünkü yarım sayfalık içindekiler kısmına baktım ve vazgeçtim. illa öyle renkli kokulu şeyler kullanmak istiyorsanız LUSH daha mantıklı.
    saç için de bütün markaları kullanmış biri olarak sebamed'i tavsiye ederdim ama ORGANICUM'u bu sitede çok okudum ve ben de ona geçicem artık. en doğalı o ve saçlara da çok güzel bakım yapıyormuş. bi araştır istersen saç bakımı bölümünden. a.s.

12. 13 Ekim 2009
  13. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    cnm onerilerin için sagol body shop urunleri hakkında senin kadar bilgi sahibi degilim biraz daha acar mısın ?

ORGANICUM ilk defa senden duydum cnm hemen arastıracagım

14. 13 Ekim 2009
  15. ticktack

ticktack soğuk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim canım ne demek. ben de çok fazla akademik bilgiye sahip değilim ama her ürünü çok incelerim araştırırım ordan biliyorum body shop ürünleri her ne kadar doğal vs denilse de ben öyle olmadığını düşünüyorum çünkü git marketten her hangi bir krem ya da şampuan al içerikleri çok benzer, body shop'ın farkı içine ayrıyetten meyve özü, kokusu vs koyması. zaten çilekli diye aldığın ve mis gibi kokan kremin o kokusu tamamen yapay, içindekiler kısmında parfüm ya da fragrance diye belirtiliyor. o yüzden bu markanın pek de bir esprisi yok hatta yurt dışında body shop'ı kimsenin sallamadığını duymuştum, gayet sıradan ve kötü bir marka olarak anılıyormuş. bizim ülkemizde ise organik, doğal diye diye insanlara satıyorlar.
    ben şimdi bi kreminin içindekiler kısmına baktım (ki görünmeyen bir yere koyuyorlar, etiketi kaldırıp bakman gerek) içinde yok yok. tamam mis gibi kokuyor, yumuşacık yapıyor bizi şımartıyor ama o kadar kimyasalı vücudumuza aldığımıza değiyor mu? ben ne zaman irademe yenilip bi şey alacak olsam hemen içindekiler kısmına bakıp kendimi vazgeçirmeye çalışırım çünkü gerçekten hiç masum değiller o yarım sayfa tutan içerikleriyle..

16. 13 Ekim 2009
  17. ticktack

ticktack soğuk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca ben küçük bir liste oluşturdum

şampuan ve saç kremi
    ORGANICUM (eczane) yada SIMPLY ORGANIC (tekin acar)
    Saç toniği olarak da suyla seyreltilmiş elma sirkesi

Vücut temizliği
    kremsi durulanmayan kimyasal duş jelleri yerine mis gibi doğal katkısız katı sabun:
    LUSH, More than Soap, Clemantine, Ta-Ze.... daha bir sürü vardır eminim..
    peeling için de kayatuzu+limon ya da kayatuzu+zeytinyağı karışımları

Maske
    yüz ve vücut için marketlerde satılan katkı maddeli maskeleri yerine naturel maskeler:
    Peloid pelomin, Clayox, ya da evde yaptıklarımız

Ağız
    Dişlerimiz için alkollü, flouridli, sls'li zararlı macunlar yerine organik ürünler:
    SARAKAN diye bir marka buldum mesela nette.
    ayrıca zeytinyağı+karbonat+limon suyu üçlüsü de güzel bir karışım. ve tabi ki misvak
    Hem dişler hem ağız sağlığı için adaçayı

koltukaltı
    ter kokusuna ve bakterilere karşı karbonat

ayak
    yumuşak ve temiz ayaklar için sirkeli su

arkadaşlar ben bunların hepsini kendim denediğim için öneriyorum sorularınız olursa yardımcı olurum zaten çoğunu bu siteden öğrendim. sizlerden de katkılar bekliyorum
    :asigim:

18. 14 Ekim 2009
  19. melody

melody Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Hayatımıza bu kadar kozmetik, ürün, cep telefonları, bilgisayarlar....girdi gireli mi kanser arttı acaba :KK43:
    takipteyim konuyu....