Doğar doğmaz oğlunu sünnet eden var mı???

Konusu 'Sünnet' forumundadır ve wrose tarafından 1 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1 Haziran 2008
    Konu Sahibi : wrose
  1. wrose

wrose MURAT & DEFNE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba annelerrr
    hepinize öncelikle bebişlerinizle sağlıklı bir ömür diliyorum..
    benimde allah kısmet ederse temmuz-ağustos gibi bir oğlum olacak.. doğduğunda sünettini hemen yaptırmak istiyorum sonrada kıyamam oğluma.. henüz doktorum ile konuşmadım, aranızda oğlunu doğar doğmaz sünnet eden tecrübeliler var mıı?? nasıl bi işlem uyguluyorlar bebeğin bakımı zorlaşıyor mu, ne kadar zamanda iyileşiyor .. lütfen bilgisi olan paylaşırsa sevinirimm.. şimdiden herkeze teşekkür ederimm a.s.

2. 1 Haziran 2008
  3. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Doğmadan önce düşünmüştüm ama sonra vazgeçtim.Çok ufak olduğu için kıyamadım içim el vermedi başka zamana erteledim...

4. 1 Haziran 2008
  5. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım biz 22 günlükken yaptırdık rahat oldu ilk önce doğar doğmaz düşünüyordum ama hem göbeği hem sünneti derken bezlenmesi zor olur diye düşündük

6. 1 Haziran 2008
  7. elifsevde

elifsevde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kardesimide 28 günlükken sünet etmisler daha erken yarasi iylesiyomus daha rahat oluyomus daha büyk olan kardesim daha cok zorluk cekmis ama bana sorsaniz ben kiyamam

8. 3 Haziran 2008
  9. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    55 günlükken sünnet oldu oğlum rahat geçti 15 güne kalmadı iyileşti ama tavsiye etmem ya
    çünkü antibiyotuk veriyosun agğrı kesici veriyosun
    onun daha bağışıklık sistemi gelişmedi ki bence bekle derim
    ama bezlemesi falan kolay bir beden büyük bez kullandık saatinde de ağrı kesici verince zorlanmadık
    biz zorunlu yaptırdık pipisinin ucunda beyaz kireç gibi bir tortu vardı bir kontrol edin derim ben oynarken gördüm
    yazık cocuk işi yapamadığından çok zorlanıyodu bide kesik kesik çiş yapıyodu
    ama bence bekle derim

10. 4 Haziran 2008
  11. wrose

wrose MURAT & DEFNE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    büyüyünce daha zor oluyor o yüzden hemen istiyorum, bebişlerin acı hissi çok fazla değil demişlerde bana şimdi korkmaya başladım acı çekmesine dayanamam kıyamam ki yaa

12. 2 Nisan 2009
  13. rana77

rana77 Menekşe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    3 oğlum var hepside ilk haftalarında sünnet oldu bu işte annemin payı büyük o önermişti çünkü şimdi iyiki böyle olmuş diyorum avantajları çok en önemlisi acı çekmiyorlar 3 günde iyileştiler tabii sünneti yapacak kişinin uzman olması şart elbette ben antibiyotik vermedim sadece sünnet bölgesine acısını azaltacak anestezik etkili krem sürdüm

14. 13 Mayıs 2009
  15. deci_dela

deci_dela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öğrendiğim kadarıyla bebekler doğduğunda ilk 7 gün o bölgede sinirler gelişmezmiş, o yüzden bebek hiçbirşey hissetmezmiş. böylesinin daha sağlıklı olduğunu söylüyorlar. bir arkadaşım doğar doğmaz sünnet ettirdi oğlunu, göbeğinden daha çabuk iyileştiğini söylüyor. benim bebeğim de ağustos ta olacak, daha doktorla konuşmadım ama ben de doğar doğmaz yaptırmayı düşünüyorum.

16. 13 Mayıs 2009
  17. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    oyle bır nıyetım vardı hatta dogdugunda doktoru 7.gununde yapalım dedı ama ben ıyılesemedım cokta zorlu bır dogum oykum oldugundan kıyamadım
    onumuzdekı ay 8.aylık oldugumuzda yaptırıcaz ınsa allah

18. 15 Mayıs 2009
  19. zeynep_67

zeynep_67 Tosbam büyüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlum geçen hafta sünnet oldu sünnetini öğle saatlaerinde oldu o gün biraz ağladı ve acıdı hissetti haliyle ama ertesi gün pipisinin üstüne yatabiliyordu şu an oldukça iyileşmiş..Biz doktora danıştığımızda erken mi diye kendi oğlunu 37.günlükken yapmış ve antibiyotiik kullanmadım dedi..<hatta geç diye takıldı oğlum 8.ayını yeni doldurdu anne için çok üzücü ama her yaşta üzülür insan evladı ağlarken herkes iyi oldu dedi ama ben yorum yapamıycam Allah ın emri yaptırdık umarım sorun çıkmaz..