doğduğun güne şükürler olsun

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve miray_08 tarafından 1 Haziran 2007 başlatılmıştır.

1 Haziran 2007
    Konu Sahibi : miray_08
  1. miray_08

miray_08 Guest

Doğduğun Güne Şükürler Olsun Bugün Senin Doğum Günün Küçüğüm

Uzaklardan sesleniyorum sana, arada kilometrelerce yol olsa da, Dünya’ya gözlerini açtığın dakikaya merhaba diyorum, tüm benliğimle, kocaman yüreğimle merhaba sana gönlümüm sultanı.
    Nice mutlu yıllar. Nice yeni yaşlar. Hayat senin gibi güzel insanlarla başlar… Düşmesin gözlerinden yaşlar tüm ömrün boyunca. Ve mutluluklar yeniden mutluluklar yine mutluluklar… .
    Zaman akıp geçse de, unutulacağını düşünsen de, rabbim ömür ‘İhsan’ ettiği sürece, Bil ki! Aranacaksın her doğum gününde bil ki! Mutluluk dileği her zaman dilimde ve yüreğimde olacak sesin uzakta olsa da hasretim an be an katlansa da sana ve senle gelecek yarınlara…

Bunlarda nerden çıktı der gibi ses duyuyorum sade ve inceden seven yüreğimdeki hissiyatla. Bir arkadaşımın bugün doğum günü. Bu naçizane cümlelerle başlamak istedim yazıya adı köşe olan yazıma… Kim bilir belki bu arkadaşım bu köşe yazımı okuyor velâkin o okumasa da tıpkı benim yüreğimdeki sevgi gibi ‘biz uzaktan sevmesini de bilenlerdeniz.’ O uzakta olsa da inanmasa da umursamasa da bu böyledir böylede devam edecek. Bu üç ihtimalden hangisi olursa olsun razıyım yüreğimde saklı benliğime…

Güzel arkadaşım sana sesleniyorum, geçen gün yolda yürüyordum, tıpkı sana benzeyen, sen gibi masum, dünya güzeli küçük bir çift göz gördüm. O gözler, senin gözlerindi. O gözlere baktığımda seni görmüştüm. Gözlere bakarken, gözlerim nemlenmişti. Birden maziye daldım... Vesselam…
    Geçmişte yaşanan tüm güzellikler, biranda film şeridi gibi gözlerimde canlandı. Kafam allak bulak oldu. Anlayana. Kendimi toparlamam elbette aşinasız, zaman aldı. İki gün boyunca, sarhoşlar gibi ortalıklarda dolandım. Öyle ki hayattan, yaşamdan ve hiçbir şeyden zevk almadım alamam da Çift gözlü! A-LA-MA-DIM.
    Her şey öyle boş geldi ki bana, o an ellerimi açıp yüce Allah'a dua ettim. " Allah’ım kıyamet kopsun. Dünya'da taş üstünde taş kalmasın. Yeter artık ben bu acıya dayanamıyorum " diye.

Bak güzel arkadaşım, çift gözlü, masum bakışlı dilber; ben hayatı ve yaşamı seninle sevdim. Seni sevdiğim için, sen bu dünyada karşıma çıktığın için, sen Allah'ın bana bir lütfü olduğun için seni; sade, yalın, yalansız, dik, alnı açık sevdim ey alnı açık sevdam….
    Çık şimdi balkona bak bakalım namert dünyaya dönüyor her kuytuda bir entrikayla dönüyor.. sen yokken de dönüyor ben yokken de dönüyor biz kara toprakla buluşsak da dönecek istisnasız o, namert Dünya…
    Fark nedir biliyor musun? Fark şudur; sen varken benim dünyam ıssız ve sessizden dönüyordu sen yokken ise, benim dünyam feryat figanla dönüyor çift gözlüm masum bakışlım. Fark budur. Yalnız, anlayana….
    Ya Senin Dünyan benimle nasıl dönüyordu şimdi nasıl çık balkona seyreyle, seyrüsefer Dünya-ye faniyi belki anlarsın gözlerimdeki hasreti……

Gözlerine doyasıya bakabilme umuduyla….
    Hoşça kal Küçüğüm... Hoşça kal….

2. 1 Haziran 2007
  3. tualina

tualina batuhan'ım can oğlum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok güzel bi paylaşım sağolasın miray...

4. 1 Haziran 2007
  5. miray_08

miray_08 Guest

saol canım..Allah kimseyi sevdiklerinden ayrı bırakmasın