Dogmamis Bebekte Kist

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mambaa tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

27 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mambaa
  1. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaslar,

aranizda kiz bebege hamile olan ve kizinin yumurtaliginda kist gorunen var mi? Benim doktorum dun bebegimde kist farketti. anlattigi kadariyla sik karsilasilan bir durummus, kendiliginden yok olurmus. o yuzden fazla endise etmiyorum. 2 hafta sonra tekrar bakacagiz duruma. var mi aranizda benzer bir sey yasayan?

a.s.

2. 27 Ekim 2009
  3. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Mambacım çok geçmiş olsun...ınşallah önemli bir şey değildir...Endişelenme...

4. 27 Ekim 2009
  5. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım ewet bu tıp seyler kendılıgınden duzelıyomus bende cok kısıden duydum. cok takma sende Allah mınıgıne saglık verır ınsallah duzelır annesı...

6. 28 Ekim 2009
  7. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sagol canim a.s.

sagol zeynepcim. endiselenmiyorum ama insanin aklinin bir kosesinde yer ediyor haliyle. acaba agri yapiyor mudur, acaba bebegim rahatsiz midir filan gibi bin turlu soru geciyor aklimdan. eminim bir dahaki kontrolumde yok olmus olacaklar ama iste....

zaten bu radyoloji ilerledikce eskiden haberimiz olmayan ne varsa ortaya cikmaya basladi. anne karnindaki bebegi hucrelerine kadar goruyorlar nerdeyse. eskiden de vardi bu kist olayi eminim ama duymuyorduk haliyle. simdi acayip geliyor, bir lokma bebekte kist mi olurmus diyor insan. :sm_confused:

8. 6 Aralık 2009
  9. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu konuyu guncelleyeyim. eger kiz annelerinin basina gelirse benim gibi panik yapmasinlar.

doktorumun soyledigi gibi kist zamanla kuculdu sahiden. dogumdan sonra da yok olmasi bekleniyor. benim asiri urettigim hormonlarin bebekteki yansimasiymis gercekten. hicbir onemi yokmus.

a.s.

10. 4 Kasım 2010
  11. semraok

semraok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm mamba geçmiş olsun :S bende bu konudan muzdaribim 7 aylık bi kızım var geçen idrar yolları iltihabı için dr gittik ultrasonda kızımın sağ yumurtalığında kist göründü hemde birden fazla bende bu duruma çok üzülüyorum ..dr onkolojiye sevk etti hormon takibi yapılacak ne yapmam gerekiyor deneyimli arkadaşlardan cvp bekliyorum ..

12. 7 Eylül 2012
  13. bade42

bade42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    cnm aynı durum benim bebeğimdede var nasıl bir süreç yaşadınız çok endişeliyim

14. 7 Eylül 2012
  15. bade42

bade42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    cnm geçmiş olsun bebeğin inş iyileşmiştir benim de bebeğimde var malesef

16. 12 Ekim 2012
  17. bgulden

bgulden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    merhaba arkadaslar
    ben 32 haftalık hamileyim ve bugun doktorda bebegımde yumurtalıklarında yada meshanesinde kist oldugunu ogrendım ulrasona gırdım ne yazıkkı tam olarak goremıyorlar
    bebegım su anda gayet saglıklı gorunuyo hafta olarak beklenılen boy ve kiloda. dogdugu zaman bebegımı ultrason yapıcaklar ve ne cesit bir yol ızleyeceklerını belırleyeceklermıs
    ama su anda cok tedirginım cok korkuyorum sonucunuda cok merak ediyorum....

bu konuda bilgilerınızı paylasırmısınız?????

18. 12 Ekim 2012
  19. ozelegitim

ozelegitim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    geçmiş olsun öncelikle,sakın korkma herşeyin hayırlısı olsun inşallah, doktorlar doğru söylemişler evet anne karnında kist tespit edilen bebekrte tadavi sürecini beebk doğduktan sonra planlıyorlar. benm bebeğimde 37. haftada karaciğerinde bir kist görüldü. boyut 7 cm idi.
    hemen doğum yaptımve bebek doğduğu gün doğum şişliği olduğu için ultrasona alamadılar. 2 gün bekledikten sonra bebeğimde ki şilikler inmişti ve ultrasonla da bakılınca boyut 7 cm. idi. hemen tedaviye başladık ve 20 aylık şuan boyut 3.5 cm. başarılı bir tedavi sürecindeyiz yani. tedirgin olma sakın bu senin bebeğini olumsuz etkileyecektir. sakin davranmaya çalış bve sıkıntı yapma, eğer doktorlar uygun görselerde seni doğuma yönlendirilerdi canım, suan iyi demekki beklemeni tavsiye etmişler. sen kontrollerini daha da sıklştır ve gözetim ltında ol mutlaka. geçmiş oldun tekrar, sağlıcakla bebeğine kavuşman dileğiyle...