Doğru Bebek Telsizi Nasıl Olmalı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve 1BukeT tarafından 2 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  2 Kasım 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 1. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  106
  Bebek telsizleri, anne babaya bebeklerini her zaman gözlemlemek için büyük bir şans verir. Anne baba bebeğin yanında olmasa da onun çıkardığı her sesten haberdar olur. Bebek telsizinin bebeğin odasına konan alıcısından gelen her ses, radyo dalgaları ile ebeveynde bulunan vericiye iletilir. Bebek telsizlerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bebek telsizi alırken dikkate almanız gereken kriterler şunlardır:
  # Frekans: Bebek telsizleri farklı frekansları kullanırlar. Bebek telsizinin alıcısı ve vericisinin konduğu yer, evde çalışan elektronik aletler ve diğer faktörler bebek telsizinde parazit oluşturabilir. Parazitlerin oluşumunu engellemek için ve etrafta varsa diğer telsiz frekanslarıyla karışmaması için bebek telsizlerinde farklı kanallar vardır. Bebek telsizi alırken kanal seçiminin fazla olması, bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir husustur.

  # Ses ve Işık: Bebek telsizinin ebeveynde olan vericisinin ışıklı göstergeli olması anne babalara kolaylık sağlar. Telsizin sesi kısık olsa bile bebeğin ses tonu ışıklı göstergeden izlenebilir.

  # Titreşim: Bazı modellerde bulunan titreşim özelliği ile anne babayı bebeğin ses tonuyla ilgili uyarır.

  # Çift Taraflı Kullanım: Çift taraflı bebek telsizlerinde ebeveynde bulunan verici de ses iletebilme özelliğine sahiptir. Böylece sadece bebeğin anne babaya sesi gitmez, aynı zamanda anne babanın sesi de bebeğe gider. Bebek huzursuzlandığında anne babanın bebekle konuşması, bebeği sakinleştirecektir.

  # Boy: Ebeveynde duran vericiler genelde taşındığı için küçük boyuttadır. Bazıları bele takılabilir ya da cepte taşınabilir.

  Bazı bebek telsizlerinde saat, oda termometresi, müzik gibi özellikler de bulunabilir.
   
 2. 10 Ekim 2012
  Konu Sahibi : 1BukeT
 3. azrasinav

  azrasinav Üye Üye

  Katılım:
  13 Eylül 2012
  Mesajlar:
  61
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  çok güzel bir yazı olmuş arkadaşım. teşekkürler bilgilendirmen için :)