doğru insan olduğundan nasıl emin oldunuz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Lavanta tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Lavanta
  1. Lavanta

Lavanta benaşıkoldum sendeolsana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar ben 21 yaşındayım forumdaki bazı arkadaşlar bilir kısmetli kısmetsizlerdenim..küçük bir ilçede yaşıyorum ve buradaki evlenme yaş ortalaması küçük ben evde kalmaya az kalmış bir kızcağız oluyorum bazen baskı yapıyorlarya okadar boralim bozuk oluyorki halbuki kısmet olarak çok fazla var ama olmuyor sevgili aşamasına bile zar zor gelip 2 ayda bitiriyorum..doğru kişimi benim için emin olamıyorum ve çoğuda evlenmek niyetinde olduklarını söylüyorlar çok erken diyeceksiniz biliyorum ama liseyi bırakıp kaçan kızları duysanız. evlenmek değilde mesele , sonuçta evlenmek içinde evlenilir ama doğru insan olduğuna nasıl inanıyosunuz o sizin evleneceğiniz kişi olduğunu ben çok kişi ile görüştüm evet dedim bu benim kafa dengim ama bi süre sonra o düşünce değişti korkuyorum doğru insan olduğuna inanmadan evlenemem ki ben dün akşamda teyzemde yemeği gittik hafta sonu dayımın oğlunun düğünü vardı işte kuaföre falan gidilmişti bitti düğün fiskos yapıyoruz kuzenim dedi x in hiç güzelliği kalmamış bi tuhaf olmuş zevksizleşmiş denildi teyzemde beni üzen yorumu (x kişi ile aynı yaştayız) e yaş gitti 20 den sonra çirkinleşiyor kartlaşıyo dendi tamam o öyle dedi diye öyle olucak değil ama üzüldüm işte benim içinde eminim konuşuluyordur..öyle üzüldüm sizinle paylaşmak istedim halbuki onlar evlendiler de çok mu mutlular hayır ama yinede bu ısrar bu laflar niye herkes hakkında hayırlısı arada geliyor böyle işte dertsiz başıma dert arıyorumm:sinifsinif:

2. 3 Haziran 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    : ) güzelim sen bu laflara ne bakıyorsun

20 yaştan sonra yüz ifadesi tam oturur, katlaşmış ne demek :1shok:

görende 50 yaşındasınız falan sanır:icecream:

bu tip ifadelerin sebebi insanların çekememesindendir:dilcikar:

doğru insan doğru yerde doğru zamanda karşına çıkar. yanlış yerlerde bekleme yeter ki:dance:

4. 3 Haziran 2010
  5. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ay inanmıyorum insan 20'den sonramı kartlaşıyormuş. asıl 20'den sonra vücudun şekli yüz hatların tam olark oturur ve çocukluktan ergenlikten çıkılır. ben bu lafa güler geçerim. çünkü laf yerine koyup kayle bile almam. bende 25 yaşında evlendim,26 yaşında anne oldum, şimdi nerdeyse 30 yaşındayım ama inan 20 değil 15 yaşındaki halimden daha mutlu ve daha güzelim. yüzümü daha çok beğeniyorum. kıyafetlerimi,saçlarımı daha çok beğeniyorum va daha iyi taşıdığımı düşünmüyorum. valla millet ne düşünüyor umrumda da değil. kesinlikle bu saçma laflara bakıpta yanlış bir karar verme. gaza gelipte evlenme. evlilik güzel ama doğru insanla yaptığın takdirde. geç olsun temiz olsun. zemuszemus

6. 3 Haziran 2010
  7. Lavanta

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    yok canım tabiki öyle dendi diye doğru bulmadığımbiri ile evlenmeyi düşünmüyorum da o doğru insanı nasıl bulucam siz nasıl buldunuz nerde durmam gerekli şuan görüştüğüm kişi var onun haricinde eski iş arkadaşımda ciddi olarak benimle ilişki yaşamak istiyor düğünde buldum bir sürü kısmet de çok evlenmek istesem şimdi birisine evet diyi veririm ama olmuyor işte

8. 3 Haziran 2010
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    tarifi formülü yok bu işin tek bildiğim seçici olacaksın ve ne istediğini bileceksin.

nasıl bir hayat yaşamak istiyorsun, nasıl bir ile beraber olmak istiyorsun bunları kafanda belirle sonra içlerinden birini seç. 2 ay görüşeyim olmazsa ayrılırım diye düşünme derim.

senin doğruların doğru insanı belirler.

10. 3 Haziran 2010
  11. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Kim soyledi soyleyen ya cirkindir ya kiskanctir. Korpecikmi evlenir insan? 15 yasinda evlenilmesi normalmi? 20 yasindaki kiza kart denmesi normalmi valla ben bu lafi hic kabul etmem ne karti yaw ergen yuzlerle yetiskin yuzleri nasil kiyaslarlar bu sekil

12. 3 Haziran 2010
  13. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Henüz 21 yaşındasın ve evde kaldığını hissediyorsun dış mihraplar yüzünden öyle mi?
    Bu yaşta kendin için yaşamıyorsan zaten doğru kararları da başkaları için verirsin , sana evlen diyenlere sor bence sizce bu doğru kişi mi evleniyim mi diye..

14. 3 Haziran 2010
  15. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bulmak icin ayrica ozel caba sarfetmedim ben.. tamamen kismet diyorum..

16. 3 Haziran 2010
  17. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bulunduğunuz bölgenin bakış açısı bu diye doğru olanda bu olacak diye bir kural yok. sizin yaşınız bile erken mesela benim çevreme görede. o zaman ne yapıcaz?zemuszemus
    inanın bu tarz rencide edici laflar, siz herkesin dediğini harfiyen yapsanız da söylenir eğer söylenecekse. tabi ki etkilenmeniz normal. bu kadar çok talibiniz varsa güzel, alımlı bir genç kızsınız demek ki, çalışıyorsunuzda. söyledklerinizden aklı başında biri olduğunuz da anlaşılıyor. Önce aklınızdan bu önyargıyı çıkarın, çevrenizdekilere tarafsız gözlerle bakın. Allahaşkına 15 yaşında okulu bırakıp kaçılarak yapılan evlilikten ne hayır gelir;? ben sahsen dediğiniz gibi daha önceki ilişkilerimde bir zaman sonra en ufak bir harekete bakıp soğuyordum. ancak eşimle beraber olduğumuz zaman zarfında soğumak bir yana gün geçtikçe daha bağlandığımı hissettim. bu his hiç geçmedi. demek istediğim doğru insan karşına çıktığında zaten kafanı kurcalayan bu sorular olmayacak ama şu anki kafanı karıştıran şeyleri bir kenara bırak. önce benim mutluluğum de, boşver onun, bunun söylediklerini.

18. 3 Haziran 2010
  19. Lavanta

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    kendim için yaşamamak mı sadece üzüldüğümü söyledim..ben evlen diyenlere sormuyorum sizlere soruyorum doğru insan olduğuna nasıl emin oluyosunuz diye teyzem görücü usulü tanışıp sevmiş evlenmiş onlara sorarsam evi yurdu işi olsun yeter derler yada başka şehire vermem bak buralardan bak uzağa veremem seni der..