Doğru Mama Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve 1BukeT tarafından 2 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  2 Kasım 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 1. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  106
  Mama sandalyesi, ailenin bebeğini beslemesi için oldukça kullanışlıdır. Mama Sandalyesi alırken, bebeğin yaşı dikkate alınması gereken en önemli konudur. Bebek küçükse, mama sandalyesinin sırt dayanağının yatabiliyor olması gerekir. Sırt dayanağı sabit olan mama sandalyeleri ancak dört aylıktan büyük bebekler için kullanılabilir.

  Mama sandalyesi alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bebeğiniz yemek yerken mama sandalyesine de bir şeyler dökülebileceği için kolayca temizlenebilen bir kumaşla kaplı olmasıdır.

  Mama sandalyesinin yüksekliğinin ayarlanabilir olması bebeğinizle göz teması kurup daha kolay yedirebilmenizi sağlar. Ayrıca her türlü masanın seviyesine göre ayarlanarak bebeğinizin de sizinle birlikte yiyiyor gibi hissetmenizi sağlayarak ona güven verir.

  Mama sandalyesinin taşınabilir olması da büyük bir avantajdır. Mutfaktan odalara, odalardan mutfağa kolayca taşınabilmesi önemlidir. Tekerlekli olan mama sandalyeleri bu nedenle daha avantajlıdır.

  Mama sandalyesinde güvenlik, çok önemli bir konudur. Mama sandalyesinin dengeli durup, düşmemesi için oturulacak yeri geniş olmalıdır. Mama sandalyesinin tepsisi de dayanıklı bir malzemeden yapılmış olmalıdır.

  Mama sandalyesinde bebeğin emniyet kemeri mutlaka takılı olmalıdır. Özellikle bebek büyüdüğü zaman mama sandalyesinde ayağa kalmaya çalışıp düşebileceği için emniyet kemeri daha da büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle 5 noktalı emniyet kemeri, mama sandalyesinde aranması gereken özelliklerden biridir.
   
 2. 7 Nisan 2014
  Konu Sahibi : 1BukeT
 3. sezenin

  sezenin Üye Üye

  Katılım:
  7 Nisan 2014
  Mesajlar:
  17
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  8
  Bebek alış verişi yapmak için son iki ay izin süresinde insanın çok vakti oluyor . Benim de artık girmediğim gezmediğim site kalmadı .
  Bugün mama sandalyesi bakarken bebek alışverişi yaptığım sitede bu ürünü gördüm çok ilgimi çekti.

  Hem otomatik salıncak hem mama sandalyesi kullanan var mı ? Benden 3 ay önce doğum yapmış bir arkadaşa önerdim bir haftadır kullanıyor çok memnun ancak daha uzun süre kullanan var mı varsa yazarsa sevinirim.

  Bir tane daha var daha var o da hem mama sandalyesi çocuk büyüyünce de çalışma masası oluyor.