Doğru südyen seçimi ve modeller..

Konusu 'İç Giyim ve Gecelik - Sabahlık - Pijamalar' forumundadır ve benim_olan tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : benim_olan
  1. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

Göğüs çevrenizin doğru ölçülmesi alacağınız sutyenin arka kısmının yukarı çıkmasını engeller.
    Balenli sutyen aldığınızda, balenlerin göğsünüze baskı yapmamasına dikkat edin. Aksi takdirde göğüslerinizde kızarıklık oluşup, uzun vadede hücre zedelenmesine neden olabilir.
    Sutyeninizi giydikten sonra göğsünüz yukarıdan veya aşağıdan taşıyorsa, bu sutyen ölçüsünün doğru olmadığını gösterir.
    Sutyeninizin askılarını, özellikle yıkadıktan sonra, her bir göğse göre ayrı ayrı ayarlayın. Unutmayın, hiçbir vücut simetrik değildir.
    Sutyen giyerken göğüsleriniz kupun tam ortasına gelmelidir. Bunun için öne eğilerek giymenizi öneririz.
    Sutyen, özellikle ön taraftan tamamıyla ortada olmalıdır.
    Son bir kontrol için, kollarınızı yukarıya kaldırdığınızda, göğüsleriniz dışarı taşıyorsa sutyen küçük, arka kısım yukarı çıkıyorsa büyük demektir.

Küçük Görünmeleri İçin

Eğer göğüsleriniz fazla iriyse, göğüslerinizi toparlamaya yardımcı olacak bir sutyen seçmelisiniz. Örnek olarak aşağıdaki taraftaki resime bakabilirsiniz. Sutyen askılarının göğüsleriniz taşıyabilmesi için kalın olmaları gerekmektedir

Dolgun Görünmeleri İçin

Göğüslerinizin çok küşük olduklarını düşünmüyorsunuz ancak kendinize neden daha da dolgun görünmesinler diye soruyorsanız ozaman tercih etmeniz gerek sutyen tipi, içine ped yerleştirilen sutyenler olmalıdır

Göğüslerinin altından göğüs kafesinin ölçüsünü al. Bulduğun rakama 5 cm ekle. Örneğin 75 cm ölçtüysen; 75 + 5 = 80 cm senin doğru beden ölçün.

büyük göğüslüler :eek: için ideal

küçük göğüslüler :eek: için ideal :eek:

NOT:bu yazılar resimler alıntıdır:ayrıca resimleri daha büyük ekleyemediğim için kusura bakmayın.bi türlü beceremedim.bana yol gösterecek arkadaş olursa şimdiden çok teşekkür ederim..buyrunnnnnnnnn