Doğrusu ne?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EDADURUOMEROGLU tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

30 Kasım 2009
    Konu Sahibi : EDADURUOMEROGLU
  1. EDADURUOMEROGLU

EDADURUOMEROGLU Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bir kaç gün sonra 6 ayını dolduracak bi kızım var. Ek besin konusunda kafam çok karışık kimi uzmanlar önce yoğurtla başla derken kimiside sebze püresiyle başla diyor lütfen bi yol gösterin.

2. 30 Kasım 2009
  3. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 2 çocuğuma da 4. ayda meyve püresi 5.ayda ayran ve yoğurt, 6. ayda sebze püresi verdim. Doktorunuz sizi bilgilendirmedi mi ?

4. 30 Kasım 2009
  5. BenPeriKizi

BenPeriKizi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende meyva püresiyle baslamistim 4.ayda birde anne sütü almayan bebekler ek gidaya digerlerine göre önce baslayabiliyo 4.ay gibi

6. 6 Aralık 2009
  7. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    bazı dr yogurtla başlanmasını tafsiye nedeni yogurt anne sütüne en yakın oldugu ıcın bebek vucudundan daha kolay asime edilmesidir.Fakat bun 4 ayda ek gıda başlayan bebekler için daha çok tavsiyesidir.Benim tavsiyem de ilk yogurt verin.yogurt meyvenin ekşiligi ve sebzenin tatsızlğı gibi bir tadı var.Yogurda alışan bebek daha sonra tatsız sebzelei daha kolay kabul edıyor.Bunlara alıştıktan sonra meyvelere alışmak büyük sorun olmaz.
    Ek gıda başladığnızda 4 gun yoğurt verin.sonra yogurda biraz pirinçli mama katabilirsiniz,buna alışınca gece vermeye başlayabilirsiniz.2haftasında bir sebze verin 3-4 gun sonra sebzeye biraz pirinç katabilirsiniz.3hafta 2 sebzeyı deneyebilirsini ama sade verin önceki denediklerinizle karıştırmayın.
    Her yeni sebze veya meyveyi her zamn ayrı verin bebeginiz yeni tadıyla tanışsın ne yedigini anlasın.artık 7.5 aylıkken meyveleri veya sebzeleri karaştırabilirsiniz.ama hala yeni bir sey verdiginizde tek vermeye devam edin.

8. 7 Aralık 2009
  9. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ilk meyve ile başlayanlar sonradan tatlı olmyana gıdaları rededebiliyorlar

10. 21 Aralık 2009
  11. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ilk herzaman havucla baslayin sonrada elma püresi verin gerisi zaten gelir

12. 28 Aralık 2009
  13. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım önce tatlı meyvelerden başlama.sebze ver yogurt ver farketmez.emziriyorsan sebzeye agırlık ver çünkü kalsiyumu senin sütünden alıyor nasılsa.ben ogluma 6.ayını doldurdugunda kıyma vermeye başlamıştım.çorbalardan içiriyordum.,,elma,havuç,kahverengi kuru kayısı ,,bunları haşlıyordum blenderdan geçirip biraz irmik ekliyordum biraz da pekmez koyup yediriyordum kıvamı kavanoz maması gibi oluyordu.çok seviyordu.oglum 18 aylık hala emiyor ve düzenli yemek yiyor.sende fazla gecikme çok aşırı yedirmeden herşeyden tattırmaya çalış...

14. 28 Aralık 2009
  15. f.b.t.l

f.b.t.l rabbim hayırlısını ver Üye

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    113
    bence hepsinde dönüşümlü olarak verebilirsin.her tada alışması açısından.