doğum adetleri,gelenekleri

Konusu 'Eylül Anneleri' forumundadır ve kaizen tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

4 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kaizen
  1. kaizen

kaizen 07,09,2010oğluşum geldi:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bu konuda çok cahilim hastaneye gelenlere eve gelenlere neler ikram edilirden tutunda ne giyilir ne kadar oturulur hepsini merak ediyorum beni bu konuda aydınlatırsanız çok :CüvCüv:sevinirimm

2. 4 Eylül 2010
  3. kaizen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birde eve gelenlere bebeği gösterecek miyiz hani nazar falan değmesin diye göstermezler ya

4. 5 Eylül 2010
  5. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aaaaaa ayıp olur göstermessek zaten bebek görmeye hatırlamaya geliyorlar sen duanı et gerisini merak etme
    ben eve gelenlere ilk günler baklava ikram ettim şimdi baklavamız bitti çukalataya başladık

6. 8 Eylül 2010
  7. seda3458

seda3458 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende daha dopum yapmadım 1hafta kadar var bekliyoruz heycanla opuyorumnanaktan biz hastanedeyken aileden başka gelen olmicak oyüzden ikramlık götürmicez ama isterseniz bi kutu çikolata alın gelen olursa verirsiniz. evdeki mevlütte biz tavuklu pilavla börek bide tatlı yapcaz. içecek olarakta ayran vericez.. belki sonra da boş çay veririz.. bi de lohusa şerbeti ikram ediliyo ama ben onun yerine kızılcık şerbeti vercem çünkü kayınvalidem bol bol kızılcık yollamıştı buzlukta beklio. hemde çok güzel oluyo rengide kırmızı zaten aynı onun gibi :)))
    bide bebek şekerleri var tabi biz yapabilirsek kendimiz hazırlıcaz olmazsa 50 tane fln hazır yaptırırız bi de onu dağıtırız :) işte böle:)
    bebeğide bende sordum anneme öle kalabalıkta nolcak o bebek die oda dediki zaten bebek beşiğinde yatar sadece bi getirip elden ele gezdiriliyomuş herkes bi görsün die onlarda görüp maşallah diomuş öle fazla ellenmicek yani sonra geri beşiğine kaçırcaz :eek: :eek:

8. 17 Eylül 2010
  9. kaizen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim burada bebek ziyareti normal misafirlikten farksız gelenler iki üç saat oturuyolar şikayet etmek hoş değil ama zaten sezaryanlıyım ameliyathanede üşütmüşüm sürekli öksürüyorum sırtım falan tutuluyo ağrıyo başta lokum veriyorum sonrasında çayın yanına bişeyler ikram etmek icab ediyo çok yoruluyorum annem daha çok yoruluyo onada kıyamıyorum püfffffffffff

10. 17 Eylül 2010
  11. perininkizi

perininkizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    61
    bizim memlekette doğumdan sonra anne içsin güçlensin ve misafirlere ikrame edilsin diye kaynar yapılır(aktarlarda kaynar malzemesi diye satılır)
    çekilmiş cevizle ikram edilir. biz alışık olduğumuz için sanırım çok severiz ve biri doğursa da kaynar içsek muhabbeti yaparız:)
    sağlıkla doğumunu yapar bebeğini kucağına alırsın inşalahh:ecrin_bebek:

12. 17 Eylül 2010
  13. perininkizi

perininkizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    61
    ay canım doğum yapmışsın geçmiş olsun :) allahım bebeğini ve seni nazarlardan saklasın.

14. 18 Eylül 2010
  15. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizde kaynarımızı yaptık içindekilere baktımda çok faydalı şeyler çok ucuzda yalnız ben çok şekerli içemiyorum biraz şekerini az yaptım cokacimcoook

16. 18 Eylül 2010
  17. kaizen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hımm kaynarın tarifine bakayım ben hastayım öksür öksür canım çıkıyor eşim hasta oda üşütmüş bebeğin kırkı çıkana kadar misafir almasak mı diyor bizim bebektede sarılık var salı günü hastanede kaldık fototerapi uygulandı bugün yine sarardı kuzucum ama kıyamıyorum kan almalarına yeniden hastaneye gitmedik