doğum çantası hazırlığı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nesrin_23 tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nesrin_23
  1. nesrin_23

nesrin_23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar merhaba 3 hafta sonra doğum yapıcam küçük bi çanta hazırladım ama acaba kendime ayrı bebeğe ayrı bi çanta mı yapsam hangisi daha mantıklı şuanda ikimizin Eşyalarınıda aynı çantaya koydum doğru mu yaptım bilemiyorum hastanede problem yaşamak istemiyorum siz nasıl hazırladınız?

2. 24 Ağustos 2010
  3. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    Hamileyim ama bildiğim kadarıyla tek çanta olsun çarşaf falan koy yastık kılıfı unutma bunları çatal kaşık herşeyini hazırla cnm allah kolay doğum yapmayı nasip etsin

4. 24 Ağustos 2010
  5. nesrin_23

nesrin_23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol canım bende tek çanta hazırladım ama kafam karıştı sanada kolay doğumlar diliyorum canım sağ salim al bebişini kucağına

6. 24 Ağustos 2010
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    hiç gerek yok. hazırla bi çanta gitsin. zaten o anın karışıklığıyla çantanın içinde ne warsa ortaya seriliyor :)

8. 24 Ağustos 2010
  9. annesinin_melegi

annesinin_melegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben ayrı ayrı yapmıştım o bıle baya sorun oldu lazım olunca dok hepsını sen bılırsın ama ımkanın olduktan sonra düzen ve rahatlık ıçin ıkı canta daha ıyı bence

10. 24 Ağustos 2010
  11. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bizde iki ablamdada iki çanta hazırladık bebeğe acil bişey lazım olduğunda ( ki genelde bi panik havası oluyor heyecandan) en azından sadece bebeğe ait olan eşyaları karıştırıyorsun öteki türlü kendi eşyalarınla iyice karışıyor. hatta biz göz göz eşyalarıda ayırmıştık :) bir yan gözde bezleri bi yan gözde çorapları ufak eşyaları içindede kıyafet ve battaniyesi duruyordu :) kendi eşyalarınıda ortadan fermuarlı değilde çekçekli valiz gibi kapağı tamamen açılabilen bi valize koyarsan hatta direkt çekçekli valize koyarsan daha ii oluyor. kurcalamana gerek kalmıyor direk kapak açıldığı için daha rahat alıyorsun alacağını..

12. 24 Ağustos 2010
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bizde kayınvalidemle iki çanta hazırladık.Zaten doğuma girerken bebeğin çantasını ebelere veriyorsunuz çok kolay oldu bizim için.
    Benim çantama;
    -Pijama-taç-toka
    -Ped,iççamaşırı,çoraplar
    -Terlik
    -Nevresim takımı-odayı süsülemek için bir kaç balon ve kapı süsü
    -Peçete,ıslak mendil
    -Bebeğe ekstra üç takım-bezleri-onun ıslak mendili-pişik kremi-ince battaniye-kalın battaniye
    -Fotoğraf makinem:)

Bebeğe de hazırlayıp içeri verdiğimiz çantayada
    -Bez
    -Takımı
    -Kış ayı olduğu için kalın battaniye koymuştuk.
    Hatırladıklarım bunlar başka bişe koymuşmuyduk acaba hatırlayamadım şidi:bbo:

14. 24 Ağustos 2010
  15. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bencede iki çanta hazırlamak daha mantıklı bebeğin eşyalarıyla kendi eşyaların ayrı olsun bebeğin çantasını direk ebeye verirsin zaten kendi eşyalarının içinde de aradığını rahat bulursun

16. 25 Ağustos 2010
  17. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    ben ilk doğumumda tek çanta hazırladım cnm..şubat oldgu için soğuktu, biraz büyükçe bir valizdi..kendime 2 takım pijama ,terlik, başörtü ,ped ,çorap ,iç çamaşırı(külot-atlet),gögüs pedi,lasonih gögüs kremi( hemen yara oluyor çünkü),patik , yelek(mutlaka bulundur lahusa iken insan bi üşüyo bi terliyor), fotoğraf makinesi, hurma , bebek içinde 3 takım hastane çıkışı , ekstradan alt don , badi, patik,çorap, yelek ,kalın battaniye ,ince battniye, bez , ıslak mendil, pişik kremi, emzik koymuştum hatırladğım kadarıyla..ben özel bir hast. doğum yapmıştım ve suni sancıyla doğurdum o yüzden çok apar topar olmadı,ama kendin doğumdan sonra giyeceğin pijama takımını ve diğer eşyalarını bir poşete ve valizin en üstüne koy.bebeğinde ilk giyeceğini ve battaniyesini öyle yap.o zaman doğumhaneden istenince hemen vermesi kolay oluyor.. Allah tek avazda kurtarsın..bende 7 haftalık hamileyim ve 1,5 yaşında oğlum var..

18. 25 Ağustos 2010
  19. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de tek çanta hazırlamıştım, bir de unuttuğum için söylüyorum terlik lazım.