doğum cantasına neler koymalıyım

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve hanxixmeller tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

19 Nisan 2009
    Konu Sahibi : hanxixmeller
  1. hanxixmeller

hanxixmeller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba hanımlar doğum yapanlardan tecrübeli olmaları dolayısıyla fikir vermelerini bekliyorum. 36cı haftanın içindeyim henüz doğum çantam hazır deyil neler almalıyım.pijama al diyenler gecelik daha iyi oluyor diyenler emzirme sütyeni atleti çok işe yaradı diyenler şu markanın gögüs petleri daha iyi oluyor derken kafam karıştı .bu konuda yardımlarını bekliyorum teşekkürler:1no2:

2. 19 Nisan 2009
  3. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bence doğum anı için gecelik sonrası içinde rahat bi pijama takımı almanı tavsiye ederim her ikisinede ihtiyaç oluyo loğusa odasındayken gecelişk olur üzerinde doğumdan sonrada rahat bi şekilde yatıp hareket etmen içinde pijama takımı uygundur ayrıca ben öyle özel südyen falan almamıştım yanıma normal bi çamaşır giymiştim içinde göğüs pedi koymuştum steril olsun diye yedek iç çamaşırı koy terlik koy tarak koy saç tokası koy belki başındaki kaybolabilir sabahlık al bitanede yataktan çıkarsan koridora falan üzerine alırsın kolonya al gelenlerin eline dökersin hem temiz kokar hemde mikrobu kırar bir kaç tane küçük poşet alyanına lazım olabilir cep telefonunu ve jarjınıda al nolur nolmaz bütün üzerin için aldıkların temiz ve ütülü olsun ki bebek göğsüne geldiği zaman rahat etsin ve ped almayı unutma bunlar senin için bebek içinde yardım istersen yazarım kolay doğumlar allah bir nefeste kurtarsın senide bebişide

4. 20 Nisan 2009
  5. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Canım selam. Ben kendim için hazırladığım hastane çantamın içeriğini ekleyeyim. Belki fikir olur sana a.s.

Kızım için iki tam takım hastane çıkışı ve battaniyesi , ağız silme ve omuz mendilleri , 10 adet bebek bezi, ıslak mendil , pişik önleyici krem , pudra , alt değiştirme bezi ve ana kucağı...

Kendim için gecelik, pijama takımı, 4 çift çorap, 3 alt çamaşır, 1 atlet, 2 emzirme sütyeni, havlu , lif , 15 adet göğüs pedi , 2 paket hijyenik ped , lohusa kurdelem , göğüs ucu için mustela krem ve iki terlik. Terliklerin hangisini koysam karar veremedim ya :uhm:

Eşim için eşofman takımı, tişört , 2 çift çorap , iç çamaşırı takımı...

Haftasonu hastane çıkışında giymek için bi eşofman takımı ve bebişi çekmek için kamera alacağız. Birde eşimle ikimiz için diş fırçası, diş macunu , makyaj malzemelerimi , deodorantımı ve fotoğraf makinasını koyacağım... Sanırım tamamdır artık :uhm: Zaten bu götürdüklerimin bile çoğunu hastane veriyor ama yine de yanımda bulunsun hihoyyyt

6. 21 Nisan 2009
  7. masum_hayalim

masum_hayalim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cok güzel hazırlanmış.allahım kolay dogum nasip etsin tüm anne adaylarımıza

8. 21 Nisan 2009
  9. pnrhlt

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Sağolasın canım. Cümlemize kolay doğumlar nasip etsin Rabbim inşallah :Saruboceq:

10. 21 Nisan 2009
  11. hanxixmeller

hanxixmeller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canlarım hepinize teşekkürler böle resimli görmek daha iyi oldu fikir sahibi oldum yarın inş doruuuuuuuu çarşıya birkaç şey almıştım ama gecelikmi pijamamı gögüs pedi lohusa kilodu derken kafam karıştı böle düzenli görünce telaşım gitti .inş kolaylıkla doğumları yapar bebişleri kucaklarımıza alırız saolunnnna.s

12. 21 Nisan 2009
  13. pnrhlt

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Fikir verebildiysem ne mutlu canım a.s. Hayırlı doğumlar diliyorum a.s.

14. 20 Haziran 2009
  15. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    oooo ne guzel hazırlık bunlarrr

16. 20 Haziran 2009
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    ya bu aynen tatle gıder gıbı olmuş canım harıka

18. 20 Haziran 2009
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bebişe bol bol kıyafet koyun çok lazım oluyor alt değiştiriken kazalar oluyor kusuyor filan kendiniz içinse bir gecelik rahat bir terlik tarak toka filan gecelik daha iyi oluyor kontrole gelince doktor geceliği yukarı çekmeniz yeterli oluyor bende hasta bezi bebek bezi götürmüştüm ama hepsini hastane verdi çıkış için eşofman ama büyük olsun hemen küçülmüyor karnınız çamaşır çorap emzirme sütyeni göğüs pedi olarakta cihiccoyu öneririm