doğum da suni sancı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve elif_serra tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

3 Nisan 2009
    Konu Sahibi : elif_serra
  1. elif_serra

elif_serra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar.. ablam normal doğum yapıcak.. 5 nisan demişti doktoru. perşembe günü gidince 4 nisan cumartesi gel, suni sancı verelim demiş ısrarla. bebek 3 kilo 750 gr olduğu için, ne kadar fazla vakit geçerse daha fazla kilo alır doğum zor olur demiş. ablam da eğer suni sancı verilir ve doğum yine 5 ve ya 6 nisan da yani normal vaktin de olursa, boş yere sancı çekeceğini düşünüp endişeleniyor. acaba pazar günü mü gitse doktora.. pazartesi de doktoru olmıcak, doğum pazartesiye sarkarsa naparım diye düşünüyo...bir de doktor doğumu kendi işine göre mi ayarladı diye de düşünüyor:bbo:
    doğum tecrübeleri olanlar bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce yarın gitsin mi doktoruna?????
    :uhm::uhm::uhm:

2. 4 Nisan 2009
  3. elif_serra

elif_serra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kimse cevap yazmamış :KK43:(((((((((((((((((((((

4. 4 Nisan 2009
  5. tale

tale ben sana küsüm aslında... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktor çağırdıysa gitsin suni sancı dediği serum. bağlıyacaklar doğum hızlanacak. ablan kaç haftalık hamile. ayrıca doktora güvenmiyorsa onunla doğuma da girmesin zaten...

6. 4 Nisan 2009
  7. elif_serra

elif_serra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    doktoruna güvenior ama insanın aklına herşey geliyo işte.. etrafımızdan duyduklarımız korkutuyo ..
    ablam haftasını bilmiyorum da normal doğum yapacağı tarih 5 nisan

8. 4 Nisan 2009
  9. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım etraftaki insanlara bakmayın sakın.benim günümde gelmişti ama kendiliginden agrım gelmedi dr gittim acılman var yatıralım hastaneye dedi suni sancı verelim dedi.bende kabul ettim.6-7 saat sancı cektim.2 saati şiddetliydi sadece.korkulcak bişi yok gitsin bence.etraftakiler binbir türlü laf söylerler.ama eninde sonunda o agrı cekilip o bebiş muhakkak cıkıcak

10. 4 Nisan 2009
  11. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bende günümün dolduğu tarihte suni sancıyla yaptım doğumumu doktoruna güveniyorsa gitsin etraftaki insanlar benide korkutmuşlardı suni sancı çok kötü diye ama ben 3 saatin sonunda aldım kızmı kucağıma insanların laflarına bakmayın biz kadınlar bayılırız birbirimizi korkutmayı

12. 4 Nisan 2009
  13. elif_serra

elif_serra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    5 nisan normal doğum yapma günü. bir önceden çağırmıştı doktor ama ablam bugün gitmedi dışarda geziyo :KK70:
    akşam gider belki yada yarın

14. 4 Nisan 2009
  15. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben de suni sanci yedim ama sezeryan oldu son anda eger kendine guveniyorsa yapsin.

16. 4 Nisan 2009
  17. elif_serra

elif_serra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kendine güvenmio galiba bugün gitmedi. sancısı falan da yok. ama çocuk 4 kilonun üzerine o ayrı konu..
    diğer yeğenimde 4.5 kilo doğmuştu normal ve kolay bi şekilde. Allah yardımcısı olur inşallahhhhhhh

18. 4 Nisan 2009
  19. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.891
    Ödül Puanları:
    463
    yanlız ben anlamadım ki, doğum için sancı yok, su gelmemiş. yani doğumun başladığına dair herhangi bir işaret yokken neden vaktinden önce doğum yapmasına çalışıyor ki doktor? zaten vakti geldiğinde doğum sancısıyla doğar yanlış mı düşünüyorum? eğer son günlerine gelmişse zaten birkaç günde en fazla kaç gram alır ki bebek?

suni sancı konusunda ne kadar ağrı çekeceği acı eşiğiyle alakalı bir durumdur. normalde doğum sancısı belli aralıklarla gelir-gider. ama suni sancıda doğumu hızlandırmak için kesilmeyen bir ağrıdır. kimi az hisseder kimi çok. kişiye göre değişir. allah kolay bir doğum nasip etsin inşallah :Saruboceq: