Doğum esnasında karna bastırılması

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sule-46 tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

28 Mart 2008
    Konu Sahibi : sule-46
  1. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Komşum bugünlerde doğuracak,annesi gelmiş memleketten,dün dedi ki dikkat edin ebeler karnınıza bastırmasın,doğum esnasında.Çok zararlı filan diye anlattı.Siz böyle şeyler duydunuz mu?

2. 28 Mart 2008
  3. duyalp

duyalp Guest

evt canım doğum esnasında hemşire yada doktorlar karnın yukarısından bebeğe hafif bastırıyorlarmış,ve normalmiş,hatta benım doktorum geçen kontrolde bı hastasının eşinin normal doğum esnasında karısının karnına bastırıp kendisine yardımcı olduğunu soylemişti.Ve bunu sadece benım doktorumdan değil başka kişilerdende duydum

4. 28 Mart 2008
  5. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kayınvaldem ebe, bazı durumlarda karına bastırılabiliyormuş hatta bazen bebek ters falansa annenin ayaklarından tutup poposunu havaya kaldırılıyormuş.

6. 28 Mart 2008
  7. melser

melser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    benim bastırdılar felaket bişeydi sancı geldiği an yukardan bastırıp ittirdi hemşire aşağıya doğru kıyameti kopardım ama bebek çabuk çıktı 3-4 kez bastırdılar

8. 28 Mart 2008
  9. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    spinal sezeryan oldum benımde sezeryan sırasında bastırdılarr nefesım kesıldıı oksıjen takvıyesı yaptılarr cocugun kafasının gozlere kadar olan ksımı cıkmıs gerıkalan kısmı ıcınde kalınca bastırmıslrrr ben anestezılı oldugum haldeee nefesım gıttı yanııııı

10. 28 Mart 2008
  11. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende spinal anestezi ile sezeryan oldum ama bana ilaç vermişler uyudum hiçbişey hissetmedim lakim karnımda mor renkli iki tane parmak izi gördüm

12. 28 Mart 2008
  13. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim ilk bebeğim olucak doğum konusunda düşünmek istemiyorum artık uzmanlara teslim edicem kendimi sanırım onlar en iyisini bilirler.Çok rahatım herhangi bir endişem sıkıntım yok.tek istediğim ve hayalim bebeğimi kucağıma sağlıcakla almam,ve sizlerdende gelen güzel haberleri okumak.

14. 28 Mart 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Bu siralar cok korkmaya basladim yaa napicam bilmem simdi bile sabahtan beri bagirsak agrisi cekiyorum sancilaniyorum ona bile dayanamiyorum nefesim kesiliyo kaldiki dogumda ne yapicam ben oy oyyy Allah acisin bizlere :KK43:((

Karna bastirma olayi abartilmadigi surece dogumu kolaylastiran bir etken.Ama Turkiyedeki kimi ebeler masallah nerdeyse kadinin uzerine cikiyorlar.O kadar degil ama anneyi rahatliticak ve bebegin dogumunu kolaylastiricak sekilde bastirmanin her hangi bir zarari oldugunu duymadim canim..

16. 28 Mart 2008
  17. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    kızzz anniş korkulu yerlerde geziyosun çık bakıyım iyice stres olucan doğum ertesi doğum ertesi korkma be yaa
    yabancı memlekettesin
    orda önemsiyolardır insan sağlığını hele sen bi burdaki devlet hastanelerine bi gel bakimm :KK43:(

18. 28 Mart 2008
  19. rxuxzgarr

rxuxzgarr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 38. haftamın sonundayım pazar günü 39. haftama giricem annenin ıkınması iyiyse bastırmaya gerek kalmıyor bende hemşireyim ama bu stresli olmama engel değil pazartesi çatı muayenesi olucam tuşe (parmakla muayene) ile bakıcak uzun zamandır rahattım doğumdada bakıcaklar offffffffff umarım normal doğum yaparım kendinize iyi bakın