Doğum Fotoğrafçılığı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve satinezgi tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : satinezgi
  1. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar doğumdan önce,doğum sırasında ve doğumdan sonra bebişinizin ve sizin fotograflarınızı çekip, güzel bir albüm oluşturuyorlar. hatta hastanede oda süslemeyi fln da içine alan paketler yapmışlar fotoğrafçılar.

ne düşünüyorsunuz? önce ve sonra neyse ama doğum sırasında fotograf çekimine nasıl bakıyorsunuz?

2. 30 Ağustos 2010
  3. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Ben şahsen doğum anının görüntülenmesini gereksiz buluyorum. Normal doğum yaptım, doktorum eşimin gelmesini istemedi, zaten eşim kendi de girmek istemedi.O da doktor ve iki gerekçesi vardı, biri "ben zaten yeteri kadar doğum gördüm öyle izlenecek bir yanı yok" dedi (ki bence haklı), ikincisi de "doğumhanede gereksiz kişilerin olması doktoru panikletebilir, yanlış bir hareket yaptırabilir"di. Fotoğraf meselesine de aynı şekilde bakıyorum, sonuçta doğum doğaya karıştığınız çok özel bir an, öte yandan bağrış çağrış falan, yani ölümsüzleştirilmesine gerek görmüyorum. Hem ne yapacağım o fotoğrafları, kimseyle paylaşamazsın, çocuğuna göstersen belki çocuk aklıyla korkar, bilemiyorum bence lüzum yok.

4. 30 Ağustos 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Katılıyorum her kelimesine.kaydirigubbakcemile5
    Doğumdan sonraki anlar belki ölümsüzleştirilebilir ama çocuğun büyümesi esnasında o kadar çok şey varki ölümsüzleştirecek elimdeki makineyle zaten bunu yapıyorum.kaydirigubbakcemile3
    O parayı onun geleceği için bütce olarak saklamayı tercih ederim.

6. 30 Ağustos 2010
  7. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende dogum anini fotoyla cektirmeyi düsünmüyorum, normal dogum olursa ben orda kivranirken birilerinin foito cekmesi cok sinirimi bozardi. arkadaslarin dedigi gibi dogum snrasi istedigin zaman cek bebisinin fotosunu

8. 30 Ağustos 2010
  9. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    babasının eline makineyi tutuşturayım, bebiş doğunca çeksin fotograflarını diyorum ama eşim bayılır fln diye de korkuyorum:) beni bırakıp onunla ilgilenir hemşireler artık.

10. 30 Ağustos 2010
  11. esssraaa

esssraaa minik kurabiyenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    doğum fotoğrafı çektirmek kızım için yaptığım en güzel şeylerden biri oldu..
    dünyaya geldiği o ''ilk an'ı '' ölümsüzleştirdik..
    mahrem kareler çekilmiyor arkadaşlar:)
    benimki sezeryandı ama albümde kan-revan yok:)
    normal doğumlarda doğum anını isterseniz çekiyorlar ama sizi değil bebeği:))
    istemezseniz doğumdan çıktıktan sonra çekiliyor fotoğrafınız..

tercih meselesi ama bence çektirip de olmasa da olurmuş gibi şeyler söyleyeni duymadım,herkes iyi ki yapmışım diyor..

hatta linke bir bakın derim,bizim doğum fotoğrafçımızın sitesi,çoook da güzel kareler dünya tatlısı bebişler var..
    o minik prenses ya da prenslerinizin ilk anlarından profesyonel hatıraları olsa fena olmaz değil mi:)

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ağustos 2010
  12. 31 Ağustos 2010
  13. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    3ay önce e.normal doğum yaptım ve fotoğrafçım yanımdaydı,normal doğumda apsa özel olan bişeyler çekilmiyor,imkanınız varsa yapabiliceğiniz en güzel şey olur.eşimde yanımdaydı,elimi sımsıkı tutuyordu,o anda ona fot. çektirmek komik olurdu,ayrıca fot. karelerinde olmak babamızında hakkı.hepinize hayırlı doğumlar,benm fot.çım jasmin traub hepinize tavsiye ederim,çok pozitif biri.

14. 31 Ağustos 2010
  15. pityone

pityone Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben de jasmın ile calısmayı düşünüyorum ve bnormal doğum düşünüyorum..senın de n.doğum olmus fotolar güzel çıkıyor mu n.doğumda?teşekkürlerr

16. 31 Ağustos 2010
  17. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    gayet güzel canım herşey istediğim gibi oldu ve içime çok sindi.tavsiye ederim jasmi çok tatlı bir fotoğrafçı.hayırlı doğumlar.

18. 1 Eylül 2010
  19. UTKN

UTKN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben normal doğum yaptım ve fotoğrafçıda doğuma girdi,
    verdiğim en güzel kararlardan biriydi bu,
    herkese tavsiye ederim