doğum genellikle kaçıncı haftada oluyor?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Dorukum tarafından 22 Kasım 2010 başlatılmıştır.

22 Kasım 2010
    Konu Sahibi : Dorukum
  1. Dorukum

Dorukum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ben şu an 29. haftamdayım,doğum ıznıne ne zaman ayrılsam karar veremedim.Aslında 37. haftaya kadar çalışacaktım ama çevremdekiler dediler ki doğum genelde 40. haftaya kalmaz eğer 37. haftada izne ayrılırsan ve 38. haftada doğum yaparsan o 3 haftan sonraya da aktarılamacağı için ziyan olmuş olur...
    Sizce 35. haftada mı ayrılayım,37. haftaya kadar çalışayım mı?
    doğum ne zaman olur genelde..Bu arada oğlum olucak inşallah...

2. 22 Kasım 2010
  3. glnk

glnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 24.haftadayım henüz.Bu bebişlerin sağı solu belli olmuyo.Benim 37.haftada da 42.haftada da doğum yapan arkadaşım var. Bildiğim kadarıyla doktorundan 37.haftaya kadar çalışabilir yazısı alırsan kalan iznin doğum sonrasına aktarılıyo.Ama bu haftanın yasal bi sınırı var mıdır bilemiyorum.Yani max.35.haftaya kadar çalışabilir raporu veriliyo da olabilir.Doktoruna da bi danış istersen o da bilir bu izin konusunu.

4. 22 Kasım 2010
  5. dertlisezen

dertlisezen Previously zederdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Ben 39 olucam yarın,keske calıssaymısım dıyorum cunku saglıklı ve sorunsuz bır gebelık gecırıyorum canım. ama sorunların varsa devam etme derım.

6. 22 Kasım 2010
  7. we_ra

we_ra Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    %75 oranında 37-38. haftada doğum oluyor diye okumuştum bir yerde..

8. 22 Kasım 2010
  9. Dorukum

Dorukum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım onu araştırmıştım,37. haftaya kadar çalışabilir raporu alıyorsun ama sen 40. haftaya kadar evde yatayım diye çalışıyorsun 37'ye kadar ama diyelim ki doğum 38'de oldu bu defa iznin yanıyo sadece 32-37. haftalar arasındakı o 5 haftayı aktarabılıosun.

10. 22 Kasım 2010
  11. Dorukum

Dorukum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada herhangi sorunum yok gebelikle ilgili yanı klasık bel ağrısı,yorgunluk hissi ve ödem dışında.ama yıne de karar veremedım işte eğer 38'de doğum olursa yanarım yanarım giden o 3 haftama yanarım.
    neyse bakalım zaten bıkaç haftaya kadar doğum şekli de belli olunca doktor aşağı yukarı bı tahmınde bulunabılır hafta konusunda belkı.

12. 23 Kasım 2010
  13. lilyumane

lilyumane Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eğer hamileliğin sıkıntılı geçiyorsa erken ayrıl derim.benim dr.um çalışmama izin vermemişti.32 de ayrıldım ben.ve evde rahat rahat hamileliğin son zamanlarını geçirmek çok güzel.çok sakin oluyorsun.iş temposundan stresten uzak.tabi hiçbir sorunun yoksa erken ayrılmana gerek yok.bir arkadaşım 37 ye kadar çalıştı.izne ayrıldığı günün ertesi gün doğum yaptı.3 haftası yandı.bu da olabiliyor...kısmet..

14. 23 Kasım 2010
  15. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Canım bende aynı sorundan doları 35. haftada raporumu kapattırdım ama işyerimle anlaştım 37 ya kadar çalışmaya devam ettim onlar beni ayrıldı gösterdiler aradaki gittiğim süreyi iznimin sonuna eklediler yani doğum iznim resmi olarak bitti işyerim tekrar girişimi yaptı ama ben 3 hafta sonra işe başladım. Seninde böyle bir imkanın varsa işyerinle anlaşgit biran önce raporunu kapattır ama işe gitmeye devam et böylece zamanından biraz erkende doğursan hiçbir kaybın olmaz. Gerçi ben tam olarak 37 ye kadar çalışmaya devam edemedim çünkü bebiş 36+6 da gelmeye karar verdi yani doğum iznine çıkamadan doğurmuştum arada 7 günlük bir kaybım oldu doğum izninden işyerim fazladan izin verip telafi etmişti çünkü nerdeyse işten çıkıp hastaneye gittim son güne kadar çalışmış oldum:)

16. 23 Kasım 2010
  17. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    evet bu şekilde 3 hafta kaybediyorsun ama 32 de ayrılıncada bebek 2 aylıkken işe dönmek zorundasın eğer kendi izinin yada ücretsiz izin hakkın yoksa ve özellikle özel sektörde çalışıyorsan.Biraz önce dediğim gibi bende doğum iznine ayrılmadan doğum yaptım normalde cuma günü ayrılacaktım çarşamba akşamı işten çıktım o gece yarısından sonra doğum başladı perşembe öğlen doğurdum. Ama raporu erken kapattırdığım için bir kayıp yaşamadım. Birazda çalıştığın işyerinin insiyatifiyle alakalı benim raporum 31 Temmuzda bitti işyerim fazla çalışmalarımıda göz önünde bulundurarak 1 Eylülde işbaşı yaptırmıştı.

18. 23 Kasım 2010
  19. semami

semami Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    40 ı doldurmama 2 gün kala oğlum doğdu.